Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szukam (biura) księgowego we Wrocławiu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyborg_marcel
    Senior
    • 03-2003
    • 3467

    Szukam (biura) księgowego we Wrocławiu

    Szukam kogoś, kto byłby w stanie udzielić mi porady podatkowej z zakresu pracy w kraju dla podmiotu zagranicznego z zapłatą w walucie obcej. Docelowo (za parę miesięcy zapewne) podejmę współpracę (rozliczenia miesięczne i roczne, odprowadzanie podatków, itp.).
    Z góry dzięki za odpowiedź, jeśli kogoś takiego znacie.
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.
  • cyborg_marcel
    Senior
    • 03-2003
    • 3467

    #2
    Aha! Ważne, żeby takowe biuro posiadało licencję MF i miało wykupione ubezpieczenie OC.
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #3
      Nie ma innych biur niż posiadające licencję MF i ubezpieczenie OC. Z tym, że:
      - to nie biuro ma "licencję" a jego właściciel, osoba prowadząca
      - OC trzeba sobie życzyć do obejrzenia czy jest aktualne. Powinno być, bo biura mają takowy obowiązek. Ale zgodnie z prawem, US i tak ciąga przedsiębiorcę a nie biuro rachunkowe. Umowy przedstawiane do podpisania przez biuro są zwykle tak pokrętne, że wszelka odpowiedzialność spada na przedsiębiorcę. Z taką umową nawet dochodzenie swoich praw od biura w sądzie cywilnym nie daje żadnych skutków. Praktyka jest taka, że za wszystko (za pomyłki swoje i biura) płaci przedsiębiorca.
      Co nie znaczy, że nie warto angażować biura. Bo oni są na bieżąco z przepisami i oczywistych pomyłek raczej nie popełniają.

      Comment

      • fteo
        Senior
        • 05-2003
        • 1139

        #4
        Cyborgu, znam jedno biuro rachunkowe. Ale najpierw sprawdzę, czy mieli do czynienia z takimi przypadkami, jak Twój. Jeśli tak, to dam Ci namiar - najwcześniej w poniedziałek-wtorek.
        http://lotnictwo.net.pl/
        http://www.flightradar24.com/
        http://www.airshow.sp.mil.pl/

        Comment

        • cyborg_marcel
          Senior
          • 03-2003
          • 3467

          #5
          Pieczarku> otóż nie wszystkie biura działają do końca tak, jak trzeba, więc wolę się zabezpieczyć. Przedsiębiorcą nie jestem, ale pomocy księgowego potrzebuję.
          Fteo> z góry dzięki za cynk.
          Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

          Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #6
            Cyborgu, jeśli jakieś biuro rachunkowe istnieje, to:
            - właściciel musi mieć stosowny glejt ministra finansów (lub w rzadkich przypadkach ministra sprawiedliwości)
            - musi być ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
            Bez pierwszego z papierów nie możesz uruchomić biura. Z ubezpieczeniami bywa różnie, bo nikt tego nie sprawdza. Można poprosić o wgląd w polisę. Jeśli nawet polisa jest, to zwykle kwota ubezpieczenia jest na poziomie minimalnej wymaganej przez przepisy. I przede wszystkim umowa sformułowana jest tak pokrętnie, że za wszystkie błędy odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca obsługiwany przez takie biuro.
            Jak już będziesz kontaktowała się z jakimś biurem, to podrzuć mi wzór umowy do oceny. Powiem Ci, w którym miejscu są najbardziej zapalne punkty.

            Comment

            • cyborg_marcel
              Senior
              • 03-2003
              • 3467

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
              Jak już będziesz kontaktowała się z jakimś biurem, to podrzuć mi wzór umowy do oceny. Powiem Ci, w którym miejscu są najbardziej zapalne punkty.
              Dziękuję i trzymam za słowo.
              Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

              Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Cyborgu, moja ulubiona księgowa twierdzi, że się z nią nie kontaktowałaś. To jak to, szukasz biura dla samego szukania?
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • cyborg_marcel
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 3467

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                  Cyborgu, moja ulubiona księgowa twierdzi, że się z nią nie kontaktowałaś. To jak to, szukasz biura dla samego szukania?
                  Szukam, szukam, dane mam na karteczce, ale tak się składa, że mi dzisiaj, czy tam wczoraj udał się tylko jeden telefon do skarbówki... Na razie praktycznie nie śpię i nie jem, więc mogę brednie gadać (aczkolwiek super mundre rzeczy piszę) i póki nie wiem, kiedy dokładnie skończę, to i nie wiem, kiedy wezmę prysznic, przyodzieję się i odejdę na dalej niż 10 metrów od kompa.
                  Podsumowując: sprawa aktualna, tylko ja jeszcze kilkadziesiąt stron unieruchomiona.
                  Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                  Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎