Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Mocny Boss Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    BOSS, Mocny Boss Export

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Gopher
    Senior
    • 10-2007
    • 450

    #2
    Piwo ciężkie do oceny, na pewno znajdą się osoby którym będzie smakować, będą też tacy co ledwo je "zmęczą". Piana utrzymuje się około 3-4 minuty na początku wygląda bardzo ładnie, smak całkiem-całkeim. Najgorszy jest ciężki specyficzny zapach. Ogólnie da się wypić.
    Attached Files
    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, "szczery"... . [4]
      Piana: Niewysoka, ale drobna i gęsta, ładna. [4]
      Zapach: Słodowy, a nawet słodki. Na samym początku lekka nuta alkoholowa, którą potem stłumiła... botwinka (jak w "Rycerzu") :P. [2]
      Smak: Tutaj botwinka rulez, czyli (jak twierdzą wyedukowani koledzy) jakiś magiczny związek chemiczny... [2]
      Wysycenie: Maaałe, za małe... [2.5]
      Opakowanie: Plusem jest to, że rzuca się w oczy na półce. Nietypowo piwna grafika, nie moja bajka... [3]
      Uwagi: Browar w Witnicy warzy znacznie ciekawsze napitki, ale czasem trzeba wypić coś co najwyżej przeciętnego, by potem docenić klasę...

      Moja ocena: [2.375]

      Comment

      • Totus
        Senior
        • 11-2007
        • 326

        #4
        Niedawno piłem boss-a mocnego i jedyne do czego mogłem się w tym piwie przyczepić to zbyt duże nachmielenie [jak dla mnie i chyba jak dla tego rodzaju piwa ]. Poza tym bardzo dobry pełny smak. Lekko alkoholowe. Piana średnia.
        Zapraszam do Browaru Sielanka.

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Umiarkowanie głębokie złoto, ale przejrzyste, z widocznymi bąbelkami unoszącymi się cały czas ku górze [3]
          Piana: W pierwszej fazie piana tworzy się dość obfita i ma konsystencję kremową, jednakże trwa to bardzo krótko. Piana szybko ginie niemal zupełnie, co zaskakuje [2.5]
          Zapach: Wyraźnie wyczuwalny słód, ale bez posmaków słodkości, złamany lekkim chmielem i mineralnością wody [2.5]
          Smak: Mimo, że jest to piwo mocne, nie czuć tych 6,5% alkoholu, przynajmniej nie od razu. Na pierwszy plan wysuwa się woda mineralna, lekka gorycz i słód. Kompozycja ta jest jednak nietrwała, smak jest krótki i nie ma się czym delektować. Taki "American Style". Goryczka chmielowa jest na poziomie niskim. W stylu American Lager z dużą alkoholową mocą i wodnisto-mineralnym smaku [2.5]
          Wysycenie: Dobre, jest wyczuwalne, charakterystyczne dla odmian American Lager, ale nie pomaga smakowi [3]
          Opakowanie: Proste, bez informacji o zawartości ekstraktu i teraz przyszło mi do głowy, że jak wiele amerykańskich piw i to pewnie zawiera dodatkowe mieszanki. [2.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.55]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: mocno złocisty, odcień wpadający w bursztyn [4.5]
            Piana: istnieje i to nie wielka ilość przy nalewaniu, szybko opada, nie zostaje nawet krążek wokół szkła [2.5]
            Zapach: chyba staciłem węch bo nic nie czułem, dopiero jak mało co wsadziłem nos poczułem słodowy zapach [2]
            Smak: ostre, szczypie język, dziwna słodowa goryczka, momentami gorzkawe, a momentami słodkawe z odrobiną alkoholowego posmaku, w smaku jest coś dziwnego i nie pasującego do piwa [2]
            Wysycenie: zdecydowanie za duże [2]
            Opakowanie: prosta etykieta, kapsel Polskie Piwo, nic specjalnego [2.5]
            Uwagi: Piwo jak dla mnie tragedia, zasiliło zlew, zakupione na Rudnickiego za Megasamem (W-wa)

            Moja ocena: [2.2]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemno zloty , klarowny. [4.5]
              Piana: Średniopęchezykowa, początkowo "na dwa palce" po 2 min opadła do 0,5 centymetrowej warstewki która utrzymuje się przez dłuższy czas. [3.5]
              Zapach: Wyraźna przyjemna chmielowa nuta, słodowość i.. kukurydza [2.5]
              Smak: Na szczescie w smaku kukurydzy nie czuć, tylko słodowa słodkość z delikatnym chmielowym akcentem [3.5]
              Wysycenie: Umiarkowane [3.5]
              Opakowanie: Wzór graficzny według mnie to tragedia, jedyny plus tej grafiki to jak wspomniał Pancernik, rzuca się w oczy ta swoją czerwonością. [2.5]
              Uwagi: Piwo wypijalne lecz są lepsze.

              Moja ocena: [3.15]
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładne ciemne złoto, pasuje do domniemanego ekstraktu. [4.5]
                Piana: Średnia, ale trwała. [4]
                Zapach: Silny, czuć przede wszystkim cukrowe "kwiatki" charakterystyczne dla piw mocnych. Poza tym ciut słodowości. Nic specjalnego. [2.5]
                Smak: Słodowość, cukrowe kwiatki, kukurydza i jakiś dziwny metaliczno-alkaliczny posmak. Nieciekawe i nieprzyjemne. Do wypicia, ale bez uniesień. [2.5]
                Wysycenie: Bdb. [5]
                Opakowanie: Z etykiety zniknęło słowo "Mocny". Dziwna ta czerwień, ale ogólne wzornictwo pasuje do nowej linii browaru. [3]
                Uwagi: Kupione w blaszaku na Broniewskiego w Warszawie.

                Moja ocena: [2.9]

                Comment

                • lisiewski
                  Senior
                  • 12-2009
                  • 459

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Krystaliczne złoto. [4.5]
                  Piana: Gęsta kremowa czapa utrzymuje się przez całą degustację. [5]
                  Zapach: Świeżość połączona z chmielowym aromatem. [4.5]
                  Smak: Pierwsze wrażenie - Rewelacja! Stan ten objawia się rasową goryczką, słodową głębią znaną z innych piw z Witnicy. Smakuje jak treściwsza wersja Lubuskiego. Jedyny minus to nieciekawa cecha witnickich specjałów, która czasami występuje w tamtejszych piwach - "maślaność"... [4]
                  Wysycenie: Optymalne nasycenie CO2. Wizualnie pęcherzyki gazu jakby niewidoczne. Jednak w trakcie degustacji dają o sobie znać. [4.5]
                  Opakowanie: Dla wytrawnego piwosza nie stanowi to problemu, ale dla postronnych "widzów" etykieta przyklejona do witnickiego bączka nie będzie zachęcającym elementem. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Łandne złoto, klarowny, mogłby być troszkę ciemniejszy. [4.5]
                    Piana: Niezbyt trwała, opada do cieniutkiego kożuszka, tworzy lekkie zaieki na szkle. [3]
                    Zapach: Zachęcający chmielowo-słodowy aromat, są nuty "witnickie" typowe tylko dla tego browaru. Średniointensywny. [4]
                    Smak: Bradzo dobre, wzmocnione lubuskie. Wyraźna chmielowa goryczka, długo utrzymuje się po przełknięciu. Brak natrętnej słodyczy, ani posmaku alkoholowego. Rewelacja! Jeden z najlepszych strongów na rynku. [5]
                    Wysycenie: Niziutkie, drobne, ale dla mnie idealne. [5]
                    Opakowanie: Bączek, brak składu i info o ekstrakcie, minus za brak dedykowanego kapsla. Etykieta bordowo-czerwona, prosta. [3.5]
                    Uwagi: Bączek dobrego piwa za 1,70zł to świetna cena. Boss Mocny jest świetnym mocno goryczkowym strongiem. Stawiam go na podium zaraz obok Lubuskiego i Golda Strong.

                    Moja ocena: [4.35]
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎