Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prośba o krew - WARSZAWA!!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mluk
    Senior
    • 01-2005
    • 778

    Prośba o krew - WARSZAWA!!!

    Szanowni Forumowicze,

    Mam gorącą prośbę. Jeżeli ktoś z Was - lub Waszych znajomych - mógłby i chciałby oddać krew, bardzo proszę przyjść w najbliższy piątek (23.03) między 7-17 do szpitala na Wołoskiej.

    Leży tam koleżanka mojej mamy, która w została bardzo poważanie ranna (ma całkowicie zmiażdżone żebra, które poprzebijały jej narządy wewnętrzne, straciła także mnóstwo krwi) w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę. W wypadku ucierpieli także jej małe dziecko i mąż.

    Ważne, by przy oddaniu krwi zaznaczyć dla kogo ją oddaliście. Kobieta nazywa się KATARZYNA KOSTRZEWSKA.

    Wszystkim z góry dziękuję!
    "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    znasz może grupę krwi Potrzebującej? to chyba bardzo ważne.....także dla potencjalnych dawców
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #3
      To nie jest ważne - dla osoby potrzebującej jest przekazane tyle krwi jej grupy, ile krwi (niezależnie od grupy) zostało na nią (konkretnie) oddane...

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Niekoniecznie. Przy takim systemie oddawania (dla konkretnej osoby) liczy się ilość, tzn. za daną ilość dowolnej oddanej krwi, oczekujący dostanie odpowiadającą ilość krwi swojej grupy z banku krwi. Tak przynajmniej było gdy robiłem taką akcję dla ojca (też na Wołoskiej).
        Ja z krwiodawstwa niestety odpadam przez problemy w wieku niemowlęcym - takie przepisy. Niepotrzebnie się przyznałem.
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • mluk
          Senior
          • 01-2005
          • 778

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
          Niekoniecznie. Przy takim systemie oddawania (dla konkretnej osoby) liczy się ilość, tzn. za daną ilość dowolnej oddanej krwi, oczekujący dostanie odpowiadającą ilość krwi swojej grupy z banku krwi. Tak przynajmniej było gdy robiłem taką akcję dla ojca (też na Wołoskiej).
          Dokładnie tak.
          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
            Niekoniecznie. Przy takim systemie oddawania (dla konkretnej osoby) liczy się ilość, tzn. za daną ilość dowolnej oddanej krwi, oczekujący dostanie odpowiadającą ilość krwi swojej grupy z banku krwi.
            Pod warunkiem, że są wszystkie grupy łącznie z najrzadszymi
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk
              Szanowni Forumowicze,

              Mam gorącą prośbę. Jeżeli ktoś z Was - lub Waszych znajomych - mógłby i chciałby oddać krew, bardzo proszę przyjść w najbliższy piątek (23.03) między 7-17 do szpitala na Wołoskiej.

              Leży tam koleżanka mojej mamy, która w została bardzo poważanie ranna (ma całkowicie zmiażdżone żebra, które poprzebijały jej narządy wewnętrzne, straciła także mnóstwo krwi) w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę. W wypadku ucierpieli także jej małe dziecko i mąż.

              Ważne, by przy oddaniu krwi zaznaczyć dla kogo ją oddaliście. Kobieta nazywa się KATARZYNA KOSTRZEWSKA.

              Wszystkim z góry dziękuję!
              To nie musi być krew oddana w tym konkretnym szpitalu. Można oddać dowolną grupę krwi w którejkolwiek stacji krwiodawstwa w Polsce. Trzeba tylko podać że chodzi o przekazanie krwi dla konkretnej osoby, podać szpital w których jest ta osoba i o ile dobrze pamiętam nazwisko lekarza prowadzącego lub ordynatora oddziału.
              Podeślij te dane ma PW jeżeli to jeszcze potrzebne
              Last edited by adam16; 21-03-2007, 23:05.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • mluk
                Senior
                • 01-2005
                • 778

                #8
                Dostałem nowe informacje na temat możliwośc oddania krwi:

                1. można się zgłosić do Stacji Krwiodawstwa przy szpitalu MSWiA ul. Wołoska
                137 Warszawa
                budynek F na parterze
                od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-13.00 lub w piątek godz.
                8.00-17.00
                tel. 022 602 13 10, 022 602 13 12
                i podać nazwisko naszej koleżanki: Katarzyna Kostrzewska
                UWAGA: są trzy stanowiska, więc dobrze byłoby zgłaszać się małymi grupami

                lub

                2. do stacji krwiodawstwa przy jakimkolwiek warszawskim szpitalu
                podając nazwisko ordynatora oddziału: dr Andziak
                Nie wiem niestety, czy krew na rzecz pani Kasi mogą oddać osoby spoza Warszawy.
                "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                Comment

                • cyborg_marcel
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 3467

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk
                  Nie wiem niestety, czy krew na rzecz pani Kasi mogą oddać osoby spoza Warszawy.
                  Można - procedura taka, jak napisał Adam. Ta formuła była już praktykowana na tym Forum: delikwent idzie oddać krew w dowolnym miejscu i bierze zaświadczenie ze stacji o ilości jednostek oraz z danymi osoby, na rzecz której krew się oddało (dobrze jest też znać PESEL chorego - tylko może nie podawaj go publicznie, a zainteresowanym na pw).
                  Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                  Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                  Comment

                  • mgiełka26
                    Senior
                    • 09-2006
                    • 535

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
                    Można - procedura taka, jak napisał Adam. Ta formuła była już praktykowana na tym Forum: delikwent idzie oddać krew w dowolnym miejscu i bierze zaświadczenie ze stacji o ilości jednostek oraz z danymi osoby, na rzecz której krew się oddało (dobrze jest też znać PESEL chorego - tylko może nie podawaj go publicznie, a zainteresowanym na pw).
                    I co dalej? potwierdzenie oddania na rzecz danej osoby muszę dostarczyć do szpitala czy oni sami między sobą to zalatwią?
                    Chętnie pomogę, tyle że z grodziska jestem..

                    Comment

                    • mluk
                      Senior
                      • 01-2005
                      • 778

                      #11
                      Dzwoniłem właśnie do Stacji Krwiodawstwa szpitala MSWiA. Pani z drugiej strony słuchawki poinformowała mnie, że krew oddana przez osoby w innych miejscach, niż szpitale w Warszawie raczej nie trafi do tej pacjentki.

                      Dla mnie to jakaś głupota i bzdura.

                      Czy ktoś zna osoby obeznane w temacie, które mogłyby to zweryfikować?

                      PS. Potrzebne jest dużo krwi.

                      Ja się właśnie dowiedziałem, że nie mogę być dawcą, bo biorę leki na nadciśnienie...
                      "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                      Comment

                      • mgiełka26
                        Senior
                        • 09-2006
                        • 535

                        #12
                        To jest dosłownie skandal!! Dzwoniłąm do punktu krwiodawstwa w Poznaniu a kobieta powiedziała mi tak:" przecież to niemożliwe! Przecież nie zawieziemy tej krwi do Warszawy"
                        A na końcu okazało się że to tylko sekretarka a nie osoba kompetentna NO CO ZA BABSKO!! Zachowywała się jak bym jej przeszkadzała
                        Jutro zadzwonię do lekarza dyżurującego..może czegoś się dowiem.
                        Ot cała nasza Polska

                        Comment

                        • mgiełka26
                          Senior
                          • 09-2006
                          • 535

                          #13
                          Jedynie co mogę teraz zrobić to pozakładać wątki na innym forum miejmy nadzieje że ktoś się znajdzie

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            Tej krwi nie wozi się do z miasta do miasta. Po oddaniu krwi otrzymuje się dokument który wysyła się do osoby zainteresowanej i ten dokument taka osoba przedstawia swojemu lekarzowi. On zaś na jego podstawie otrzymuje równoważnik krwi z najbliższej stacji krwiodawstwa.
                            Co więcej – w katowickiej stacji można przyjść i nawet jeżeli krwi w danym momencie nie można oddać, taki dokument się otrzymuje – wystarczy sama chęć. Wiem bo sam tak krew oddawałem, a kolego którego namówiłem, po tym jak się okazało, że nie może oddać - też dostał stosowne zaświadczenie które było honorowane.
                            Last edited by adam16; 22-03-2007, 20:22.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • mgiełka26
                              Senior
                              • 09-2006
                              • 535

                              #15
                              To ja już nic nie rozumiem..

                              Mam pewne trzy osoby z Warszawy, które jutro pójdą.
                              Mluk jak możesz to podaj pesel tej kobiety na PW..

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎