Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mazowieckie Ekologiczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukex
    Senior
    • 12-2005
    • 262

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
    A po co na siłę pchać to piwo w segment premium?
    Porządne piwo ,powinno wyglądać także porządnie.Segment premium nie ma nic z tym wspolnego.No ale są to tylko marzenia ściętej głowy.Polacy raczej nie lubią sreberek,bo im niby przeszkadza przy piciu...bezsens na maxa.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2291

      #17
      Nowa warka z tego tygodnia straciła swoją ekologiczność i stała się Mazowieckim Specjal.
      Etykieta praktycznie bez zmian poza zamianą słowa "Ekologiczne" na "Specjal" i brakiem eko certyfikatu. Nie wiem co z wlaściwościami, bo jeszcze chłodzi się w lodówce
      Swoją drogą ciekawe co jest przyczyną zmiany nazwy

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
        Swoją drogą ciekawe co jest przyczyną zmiany nazwy
        Pewnie było ekologiczne w takim samym stopniu jak kiedyś piwo z Lwówka niepasteryzowane.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #19
          Żadne jedzenie/picie nie może być ekologiczne, jak to mnie uczono na przedmiocie "Ekologia", więc dobrze zrobili
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #20
            Piłem to piwo, całkiem przyjemne. Mam tylko pytanie, czy mieliście może gejzer po otwarciu? Ja miałem w dwóch butelkach (czyli tylu ile kupiłem), z czego jedna stała ponad 24h w lodówce, więc teoretycznie piwo nie miało prawa uciekać.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
              Mam tylko pytanie, czy mieliście może gejzer po otwarciu?
              Cały panel wyrobów z Obór w składzie Mazowieckie (jeszcze) Ekologiczne, Mazowieckie Mocne i Warszawiak Mocny (=Mazowieckie Mocne) wychodził mi z butelek. Piwa były z przydatnością do 27 X i 27 XI
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #22
                Pamiętam właśnie jeszcze z czasów liceum, że Warszawiak Mocny pity w plenerze miał tendencję do zwiedzania okolicy. Jestem ciekaw dlaczego.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasna, klarowna słomka [5]
                  Piana: po 4,5 min. zostaje nadal 1 cm warstwy o ładnej, drobnoziarnistej strukturze, później cieniutka warstwa na całej powierzchni [4.5]
                  Zapach: piękny, chmielowo-słodowy aromat, prawdziwie piwny, to co uwalnia się z butelki jest niezwykle kuszące i zachęca do skosztowania piwa, takich przypadków ja osobiście notuję coraz mniej, ba zapach ten jest na tyle trwały, że trwa aż do końca kufla [5]
                  Smak: pełny, bardzo dobrze zbalansowanie słodowości z chmielową goryczką, mniam [5]
                  Wysycenie: bardzo dobre, pozostaje do samego końca w wystarczającej ilości [4.5]
                  Opakowanie: butelka ŻGB 0,5l, etykieta, kontra i krawatka utrzymane w jednakowej zielonej stylistyce, jedna z ostatnich jeszcze "ekologicznych" warek irytuje mnie napis Mazowieckie. grafik mógłby nad nim popracować, brak informacji o zaw. ekstraktu [4]
                  Uwagi: jak na technologię zamkniętą piwo wybitne, chyba rozumiem tych, którzy zachwycają się nad wersją niepasteryzowaną sam po wypiciu Mazowieckiego odczuwam silną pokusę upolowania jej

                  Moja ocena: [4.875]
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Utrata ekocertyfikatu zaowocowała jedynie pogorszeniem jakości etykiet (teraz to banalny offset). To co najważniejsze czyli piwo pozostało bez zmian. Nadal jest wyśmienite! W aktualnej warce znów widzę względnie słabą pienistość ale ten fakt zdarzał się już wcześniej (mój post z 26 lipca). Podejrzewam że browar zrezygnował z opłat za znakowanie specjalnym certyfikatem gdyż nie zdobył zbyt wielu przyczółków w 'ekologicznych' sklepach, względnie nie zwiększył radykalnie sprzedaży piwa sygnowanego tego typu przydomkiem. Dla mnie to nadal najlepsze polskie jasne i szybko udaję się zakupić większą partię tegoż.

                    Niemniej jednak warto zamknąć temat 'Mazowieckie Ekologiczne' i otworzyć nowy rozdział 'Mazowieckie Specjal'.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #25
                      zgłoś proszę nowe piwo w odpowiednim wątku żeby mi z głowy nie wyleciało.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • tfur
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 1301

                        #26
                        mowa będzie o piwie mazowieckim, który nowego wątku się jeszcze nie dorobiło chyba, ale nieważne, bo właściwie chcę podsumować swoje wrażenia z konsumpcji tak ekologicznej, jak i specjalnej wersji. otóż, wiedziony ciekawością, często smakuję inne piwa, a mając w odwodach mazowieckie, zestawiam wrażenia i wychodzi na to, że to piwo jest nie do pobicia - smak, zapach, kolor, bąble - wszystko gra. I jak mówią - last but not least - rewelacyjna cena: 1,20 za bączka i 1,80 za standard. to jest chleb mój powszedni (pomijając ten z piekarni). rekomenduję.
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor wydaje się odpowiedni do typu. Jasne złoto. Bardzo klarowne [4]
                          Piana: Piana biała, prawieśredniozwarta Szybko opada do nalotu, potem obrączki. Stosunkowo mocno oblepia szkło. [3.5]
                          Zapach: Zapach chmielowy z intensywną nutą rozpuszczalnikową. Do tego słodowy, ale bez rewelacji [3.5]
                          Smak: Mieszanka chmielowo - słodowa. Przyjemna goryczka chmielowa i słodowy posmak. Trochę alkoholowego drapania w gardle. [3.5]
                          Wysycenie: Nasycenie trochę mizerne. Pojedyncze pęcherzyki pod koniec. [3]
                          Opakowanie: Mam mieszane uczucia co do etykiety. Kolarzy się 'ekologicznie' (cokolwiek to znaczy), ale w sumie jest dość tandetna.
                          Kapsel goły
                          Brak podanego ekstraktu
                          Butelka 0,5 ŻGB [3.5]
                          Uwagi: Wg mnie zbyt mocne na piwo ekologiczne.

                          Moja ocena: [3.5]
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎