Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 20-04-2007, 16:12
Fotka Użytkownika: juzes
juzes juzes is offline
Member

Miejscowość: Luboń
Standardowy Poznań, Taczaka 21, U Honzika [zamknięte]

Dokładnego numeru nie pamiętam, kiedyś tą knajpkę nazywano Żywiec, jak obecnie nie wiem. Od niedawna jest tam nowy właściciel i nowy asortyment.

Z lanych piw:
Koźlak z Ambera 0,5l - 5 zł
Zlatopramen 0,5l - 5zł

W butelkach sporo zagranicznych i Żywe.
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2007, 12:08
Fotka Użytkownika: juzes
juzes juzes is offline
Member

Miejscowość: Luboń
Standardowy

Pub nazywa się ,,U Honzika"
Zlatopramena są 3 rodzaje jasny, bursztynowy, ciemny
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2007, 12:13
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Swego czasu, ładnych parę lat temu spędzałem tam mnóstwo czasu delektując się beczkowym żywieckim porterem, lub piwem rżniętym. Piękne to były czasy.

Pinio74 edytował/a post 15-05-2007 o godz. 12:13.
Odpowiedz cytując
Stare 28-09-2007, 12:26
scoroop scoroop is offline
Member

Miejscowość: Poznań
Standardowy

ostatnio zawitałem tam i musze przyznać, że o ile wnętrze mnie jakoś nie urzekło (ale nie jest złe - ot po prostu żadna rewelacja) to asortyment jest w deche . amberowe wynalazki to wielki plus dla tego lokalu, ale jeżeli mogę się do tego zlatopramena napić w kilku wersjach, a dodatkowo w butelce jest obolon i inne piwka zza naszej wschodniej granicy to jestem wniebowzięty jako zwolennik picia tego, czego dużo w życiu nie wypiłem . warto się przejść i spróbować samemu
Stare 02-10-2007, 19:21
snorre snorre is offline
Senior

Standardowy

Oj, to muszę się tam wybrać - już dwie knajpy z normalnym piwem na ulicy, przy której pracuję (druga to Shisha z Fortuną) - tym bardziej, że nie mam tylu zajęć w semestrze
Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2008, 22:39
nakkub nakkub is offline
Junior

Miejscowość: poznań
Standardowy

Honzika polecam jak najbardziej, oprócz że jest to pub z dobrym Zlatopramenem, to jest tam także wybór piw ze wschodu - ukraina i litwa, polecam szczególnie wyśmienitego Svyturys'a pszenicznego

pzdr
Odpowiedz cytując
Stare 23-04-2008, 06:45
Fotka Użytkownika: pedro4d
pedro4d pedro4d is offline
Senior

Standardowy

Spieszę donieść, iż w ostatnim czasie u Honzika pojawił się pełen asortyment piw z pivovaru Černá Hora - beczkowe: Kvasar (czternastka) i Granát (ciemne) oraz butelkowe: Moravské Sklepni (niefiltrowane), TAS (dziesiątka), Kern (polotmave), Páter (jedenastka), Ležák (dwunastka) i Black Hill (řezane). Wszystkie powyższe piwa w cenie 5 zł / 0,5 l.
Ponadto dostępny jest również porter "Grand" z Bielkówka w cenie j.w.
Odpowiedz cytując
Stare 23-04-2008, 14:22
Fotka Użytkownika: M-kwadrat
M-kwadrat M-kwadrat is offline
Senior

Standardowy

Czy po dodaniu tych dwóch beczkowych piw te co były do tej pory dostępne (3 Zlotoprameny i Koźlak z Ambera) pozostały czy też liczba beczkowych piw się nie zmieniła? Wiem, że najlepiej będzie pójść i sprawdzić ale nie wiem kiedy mi się uda.
A tak w ogóle to bardzo sympatyczny lokal - wybór piwa znakomity, ceny dobre i barmanka bardzo miła :-)

M-kwadrat edytował/a post 23-04-2008 o godz. 14:23.
Odpowiedz cytując
Stare 23-04-2008, 19:46
nakkub nakkub is offline
Junior

Miejscowość: poznań
Standardowy

ha! niedość że barmanka bardzo miła to jest i nowa, nie wiem czy nawet nie milsza a co do asortymentu to Honzik zaczyna rozpieszczać, co tydzień nowe dostawy, ostatnio Czernichowvskie i Cerna Hora, świetny Lwowski Porter, jest tylko jedno 'ale' dlaczego U Honzika jest tak mało miejsca, dostać sie tam w piątek, albo sobotę wieczór to istny cud

nakkub edytował/a post 23-04-2008 o godz. 19:47.
Odpowiedz cytując
Stare 24-04-2008, 21:16
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
Czy po dodaniu tych dwóch beczkowych piw te co były do tej pory dostępne (3 Zlotoprameny i Koźlak z Ambera) pozostały czy też liczba beczkowych piw się nie zmieniła?
Żadnego piwa nie ubyło - są dostępne te co dotąd plus dwa z Černej Hory
Odpowiedz cytując
Stare 22-06-2008, 07:49
Fotka Użytkownika: ODOLAN
ODOLAN ODOLAN is offline
Member

Standardowy

U Honzika wszelkie Cerne Hory są. Sklepni też. Obolon - zazwyczaj tez wszelkie dostępne rodzaje. Magnat też itp. Lwowskie, Zlatoprameny, Louny kiedyś z kija było. Nie pamietam co jeszcze, jakieś Porterisy, i porteró trochę, ale nie lubię to nie pamiętam jakie.

KAŻDE PIWO ZA 5 ZŁ. czyli droższe o 51 groszy niż w sklepie... no i można brać na wynos. W Polsce lepszego pubu nie ma. A jak jest z większym wyborem to pewnie 2 razy droższy. Guiness w Dublinerze 0,33 bodajze, za "jedyne" 16 zł buahaha....

A w Honziku za 5 zł. wszelkie unikalne piwa. Za tyle samo w pubach obok dostaniecie Żubra, bo za Uruqella już trza dać 5,50 albo 6 :-) LOL....

P.S. A, i jeszcze jakieś polskie pszeniczne jest , o nazwie niepolskiej.

ODOLAN edytował/a post 22-06-2008 o godz. 07:51.
Odpowiedz cytując
Stare 10-07-2008, 08:55
Senior

Standardowy

Wczoraj w końcu ponownie odwiedziłem "U Honzika" - pojawiły się butelkowe piwa z browaru Koreb (3 czy 4 rodzaje - nie sprawdziłem niestety cen). Chwilowo brak lanego Koźlaka ze względu na awarię amberowego nalewaka - dostępna jest wersja butelkowa. Niestety była podwyżka i teraz piwa kosztują 5,50zł za 0,5l, na lanego Kvasara jest promocja i kosztuje róne 5zł/0,5l.
Stare 10-07-2008, 09:35
Fotka Użytkownika: ODOLAN
ODOLAN ODOLAN is offline
Member

Standardowy

Cen nie ma co sprawdzać - wszystko zawsze po pięć, teraz po 5,50 od siódnego lipca bodajze... a niektóre nadal za 5 - różnicy wilkiej niema , 50 groszy.... co innego w Dejavu, jak studenckie z 3 na czwórkę skoczyło, a w Academicu z czwórki wszystko na piątkę...

ODOLAN edytował/a post 10-07-2008 o godz. 09:35.
Odpowiedz cytując
Stare 10-07-2008, 14:53
Senior

Standardowy

Różnica niewielka i nadal jest to niedrogo jak na Poznań i na klasę piw - tylko upierdliwe te 50 groszy
Stare 13-08-2008, 06:56
Senior

Standardowy

Orientuje się ktoś dlaczego w ubiegłym tygodniu knajpka ta była zamknięta na cztery spusty? Czyżby jakaś przerwa urlopowa? Jeśli tak - do kiedy?
Niestety, brak na ten temat jakiejkolwiek informacji na drzwiach czy w oknie lokalu...
Odpowiedz cytując
Stare 13-08-2008, 14:57
lycaster lycaster is offline
Senior

Standardowy

Honzik nie jest zamknięty tylko zmieniły się godziny otwarcia. Teraz startują od 16 albo ewentualnie od 15. Nie wiem czy to tylko na okres wakacji czy już na stałe, ale raczej tylko do powrotu studentówNie pracują też w niedziele z tego co pamiętam (no chyba że liczymy wczesne godziny ranne, bo w sobotnią noc nieraz i po 3 w nocy można jeszcze wstąpić na "strzemiennego"
A tak na marginesie, to pojawiły się nowe kije
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2008, 07:07
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
Honzik nie jest zamknięty tylko zmieniły się godziny otwarcia. Teraz startują od 16 albo ewentualnie od 15. Nie wiem czy to tylko na okres wakacji czy już na stałe, ale raczej tylko do powrotu studentówNie pracują też w niedziele z tego co pamiętam
Dzięki za informacje. Rzeczywiście, musiały nastąpić zmiany godzin otwarcia - na zamknięte drzwi natknąłem się dwukrotnie - w środę przed 15 oraz w niedzielę wieczorem.
Z nowości - niestety zniknął nalewak do Koźlaka z Bielkówka W jego miejsce podwójny nalewak z Černej Hory a w nim jedenastka (Páter) oraz niepasteryzowana dziesiątka (Sklepni).
Odpowiedz cytując
Stare 02-10-2008, 22:12
Czomo Czomo is offline
Member

Standardowy

Pierwszy raz wstąpiłem tam tydzień temu, z lanych piw był Zlotepramen w kilku odmianach, oraz Patere i ciemne piwa, niestety jako amator Czeskich piw, nie dojrzałem nazw smacznych ciemnych piw, wiem że podczas mojego pobytu, Zlotepramen był tylko jasny (Svetly jeśli dobrze pamiętam czeskie opisy rodzajów piw) oczywiście wspomniany Pater i piwa ciemne. Za barem stał właściciel który doskonale wiedział które piwo warto wypić. W lodówkach na wynos z tego co widziałem był Obolon w kilku odmianach oraz kilka dobrze znanych piw niemieckich, nawet były dwie butelki piwa Czeskiego, produkowanego na rynek niemiecki, niestety nazwa wyleciała mi z głowy, oczywiście na Majakowskiego także można było je dostać ale o kilka złotych taniej Ogólnie Pub mi się podobał i na dwa lub trzy piwka można ze spokojem tam zajrzeć.
Stare 16-10-2008, 00:11
Senior

Standardowy

Może w kilku słowach usystematyzuję - w Honziku jeśli chodzi o Kegi to sprawa wygląda następująco:

Budweiser jasny (12)

Zlatopramen - bursztynowy (12? rżnięta?)

Cerna Hora

Sklepni Niefiltrowany (10)
Pater jasna 11
Granat Ciemna 12
Kvasar miodowa 14

Czasem czegoś braknie ale co do zasady to lane jak powyżej. W lodówce ponadto swego czasu były Weizeny z Piotrkowa, Portery Lwowskie, Koreby, na stałe Obolony, Svyturusy, Cerne Hory.

A na koniec uwaga - jutro ma się pojawić w Honziku pewna piwna niespodzianka ale nie będzie tego za dużo więc radzę się pospieszyć celem degustacji Info z pierwszej ręki.
Odpowiedz cytując
Stare 17-10-2008, 00:13
Senior

Standardowy

Mała korekta

Zamiast Zlatopramenów pojawiły się Rohozce z kija. Dziś w lodówce było jeszcze kilka sztuk Grand Portera.
Odpowiedz cytując
Stare 27-11-2008, 20:30
Senior

Standardowy

Rohozce chwilowo wyszły, za to pojawił się Opat jasny 12 z Broumova (butelka 0,5l w cenie 6 zł).
Odpowiedz cytując
Stare 21-01-2009, 14:42
Fotka Użytkownika: metalsrem
metalsrem metalsrem is offline
Senior

Standardowy

Duży wybór piw, fajna muzyka tylko ostatnio trafiłem na barmankę nie wiem czy była nowa czy ja ją pierwszy raz widziałem ale kiepsko nalewała, parę razy musiała przerwać zęby łyżeczka zebrać piane z mojego pokalu. Raz mi się to tu zdążyło możliwe ze źle z barmanka trafiłem, poza tym super knajpka
Odpowiedz cytując
Stare 21-01-2009, 14:54
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
Duży wybór piw, fajna muzyka tylko ostatnio trafiłem na barmankę nie wiem czy była nowa czy ja ją pierwszy raz widziałem ale kiepsko nalewała, parę razy musiała przerwać zęby łyżeczka zebrać piane z mojego pokalu. Raz mi się to tu zdążyło możliwe ze źle z barmanka trafiłem, poza tym super knajpka
Polska język, trudna język. Obyś częściej tam zdążał, barmanka przerywać zęby a łyżeczka zbierać pianę
Odpowiedz cytując
Stare 21-01-2009, 19:24
Fotka Użytkownika: metalsrem
metalsrem metalsrem is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pedro4d Wyświetlenie odpowiedzi
Polska język, trudna język. Obyś częściej tam zdążał, barmanka przerywać zęby a łyżeczka zbierać pianę
Czepiasz się do paru ą, nie chce mi sie za czesto Alt wciskać
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2009, 22:54
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Jeśli już piszesz coś, to pisz tak żeby dało się to czytać, więc albo korzystaj z polskich znaków tam gdzie trzeba albo nie korzystaj z ogonków w ogóle. Wierz mi trudno się czyta taki niedbale wklepany tekst - potem niestety już tylko prosta droga do ignorowania takich niedbałych wpisów.

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie