Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny. [5]
    Piana: Beżowa, osiadająca na szkle, niezbyt trwała. [4]
    Zapach: Wyraźna mocno palona kawa, lekka czekolada, przy poruszeniu średnie rodzynki i lekki rozpuszczalnik. Dość przyjemny, wyrazisty. [4]
    Smak: Duża pełnia słodowa, lekka chlebowość, średni kwasek, lekki alkohol, średnia goryczka o palonym charakterze. Byłoby świetne, gdyby te smaki się ułożyły... [3.5]
    Wysycenie: Średnie, mogłoby być mniejsze. [4.5]
    Opakowanie: Ładne, poprawne info, no medal mógłby być na kontrze i niestety etykieta ma zmarszczkę. [4]
    Uwagi: 11.06.2015.
    Nie rozumiem polityki Fortuny. Po co wypuszczać na rynek niedoleżakowane piwa? Bo tak taniej?
    Szkoda, to piwo ma duży potencjał. Ale i tak jest nieźle.

    Moja ocena: [3.875]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      [
      Nie rozumiem polityki Fortuny. Po co wypuszczać na rynek niedoleżakowane piwa? Bo tak taniej?
      By zwolnić tank?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        No kumam. Ale wypuszczają na rynek półprodukt. Zamiast tych rysunków powinni walnąć na kontrze tekst typu:
        "Szanowny kliencie. Doleżakuj to piwo. My nie mogliśmy, musimy zwolnić tank - mamy promocję w Żabce. Sorry, taki mamy klimat.
        Zarząd Browaru Fortuna"
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Hhehe

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            To taka odmiana domowego piwowarstwa - domowe doleżakowywanie.
            Takie trochę "zrób to sam", a nuż ktoś doleżakuje, piwo mu zasmakuje, to w przyszłości sam coś uwarzy...?
            Po prostu nie doceniacie nowatorskiej formy promocji, związanej nieco z ruchem "slow food" - "slow drink", dopiero po wielu miesiącach od daty zakupu .
            No nie wiem, tacy fachowcy, a wszystko trzeba Wam tłumaczyć...

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Zachęcony dość pozytywnymi opiniami otworzyłem butelkę z warki czerwiec 2015 r.
              Chyba trzeba spuścić zasłonę milczenia. Faktycznie ma potencjał ale na razie wszystko jest blade i słabe. W zeszłym roku piłem wyłącznie doleżakowane, najwyżej kilka miesięcy przed terminem i były dobre, na tyle, że zaprowadziły tego portera na pudło.
              Świeży miałby z tym ogromne trudności.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: B. ciemne, niemal czarne - odcień wiśniowo-rubinowy [4.5]
                Piana: Kremowa, niezbyt obfita, szybko opadła do małej warstewki [4]
                Zapach: Słodowy i kawowy z lekką nutą chmielu [3.5]
                Smak: Wyraźnie wytrawny – palonych słodów połączonych z kakao i goryczką. Brak reklamowanej nuty owocowej. [3.5]
                Wysycenie: Średnie [4]
                Opakowanie: Niezbyt estetyczne, ale czytelne [3.5]
                Uwagi: Solidne piwo, ale szału nie robi

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • x57
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 247

                  Warka do 16.04.2015

                  Kolor ciemnobrązowy/czarny.
                  Piana niska, przybrudzona, drobnopęcherzykowa, trwała.
                  Aromat słodowość, mnóstwo czekolady, paloność, po ogrzaniu trochę suszonych owoców, lekki alkohol, karmel, minimalne nuty wędzony i jakby drzewne.
                  Smak czekolada, suszone owoce, lekki karmel, finisz czekoladowy.
                  Goryczka średnio-niska, trochę alkoholowa, szorstka i lekko pozostająca.
                  Odczucie w ustach pełnia średnia do średnio-wysokiej, wysycenie średnie, dość szorstkie, rozgrzewające.

                  Trochę w stronę RISa, jednak nie zmienia to faktu że piwo bardzo dobre, bogaty aromat, może trochę za szorstkie.
                  Mam jeszcze butelkę z ponad roku to niedługo zrobię porównanie.

                  Comment

                  • Ravf
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 264

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, pod światło rubinowy. [5]
                    Piana: Beżowa, obfita, jednak bardzo szybko opada do cienkiego krążka. Bardzo ładnie zdobi szkło. [4]
                    Zapach: Przede wszystkim gorzka czekolada, dalej lekka paloność, po ogrzaniu karmel. [4.5]
                    Smak: Ponownie czekolada na pierwszym planie. Później przyjemny długi kawowy posmak. Alkoholu nie czuć zupełnie, nawet jako rozgrzewania w przełyku. Goryczka niska. [5]
                    Wysycenie: Średnio-wysokie. [4]
                    Opakowanie: Brązowa, zwrotna butelka. Kapsel czarny z logiem browaru. Etykieta również czarna, całkiem ładna. Na kontrze dość spory opis piwa (z literówką) i skład. Ogólnie bardzo dobrze ale papier mógłby być lepszej jakości. [4.5]
                    Uwagi: Warka do 08.10.2014. Szczerze mówiąc smakował mi bardziej niż Warmiński, zdecydowanie mniej słodki.

                    Moja ocena: [4.65]

                    Comment

                    • corsano
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 182

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, pod światło rubinowy, klarowny [5]
                      Piana: Bardzo obfita, średnie i duże pęcherze, umiarkowanie trwała [3]
                      Zapach: Intensywny, palony, kawowy, lekki karmel [4]
                      Smak: Palony, kawowy, biszkoptowy, chlebowy, karmel, średnia i krótka goryczka głównie od słodów palonych, dobrze zbilansowane, rozgrzewające, alkohol dobrze ukryty [4.5]
                      Wysycenie: Dobre, średnie [4]
                      Opakowanie: Bardzo fajne, dopracowane, dobra kolorystyka, sporo informacji na etykiecie, czarny kapsel fortuny [4.5]
                      Uwagi: Warka do 15.11.2014, pite w temperaturze 14°C

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        Komes porter Bałtycki Fortuna 16.04.2015

                        Piana podczas nalewania wydaje sie ładna ale po chwili prawie znika. Kolor czarny z rubinowymi prześwitami. Aromat mało intensywny gorzka czekolada, porterowy przyjemny. Smak gorzka czekolada, potem kawa, lekka paloność. Jest przyjemna słodycz suszonych owoców wyraźna goryczka na finiszu. Lekkie nuty likierowe ale alkohol jako taki nie wyczuwalny. Piwo rozgrzewa i pije się zadziwiająco szybko. Ma moje porterowe WOW
                        Attached Files
                        Last edited by yoxik; 26-02-2014, 19:50.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • x57
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 247

                          Warka do 16.05.2014, przeleżakowane u mnie w piwnicy jakieś 14-15 miesięcy.

                          Kolor czarny/ciemnobrunatny, klarowne.
                          Piana niska, lekko przybrudzona, nietrwała.
                          Aromat złożony, sporo wanilii, czekolady, karmel, lekka kawa, likierowość, średnia słodowość, minimalne suszone owoce, trochę nut jakby drewnianych.
                          Smak czekolada, słodowość, lekkie owoce, trochę wanilii, minimalna paloność, finisz czekoladowo-owocowy.
                          Goryczka niska, czysta, trochę czekoladowa.
                          Odczucie w ustach pełnia średnia, wysycenie średnie, gładkie, rozgrzewające.

                          Bardzo dobre i bardzo pijalne, poszło w kierunku jakby było leżakowane w beczce, sporo wanilii, alkohol niewyczuwalny, tylko efekt rozgrzewania. Alkohol zdecydowanie ułożył się, piwo się zrobiło bardziej wytrawne, tylko piana się pogorszyła
                          W zasadzie nie ma zbytnio cech utlenienia, spokojnie można leżakować dłużej.

                          Comment

                          • KarlPopper
                            Senior
                            • 11-2013
                            • 133

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, pod światło ciemno-brunatny. [5]
                            Piana: Średnio pęcherzykowa, ładnie oblepia szklankę ale niesamowicie krótka [4]
                            Zapach: Bardzo przyjemna intensywna suszona śliwka, lekka kawa, melanoidyny, po zamieszaniu w kuflu jest też nuta alkoholowa. [4.5]
                            Smak: Nie za słodki, przyjemna śliwka, melanoidny, przypieczona skórka od chleba, kawa. Ale niestety alkohol jest wyczuwalny, nie ułożony. Zapewne po leżakowaniu kilkunasto-miesięcznym smakował by dużo lepiej. Tak czy owak całkiem mi smakuje i gdzieś w czołówce polskich porterów bym go widział. Póki co wolę żywiecki. [4.5]
                            Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
                            Opakowanie: Ascetyczna etykieta w stylu Komesa, plus za dosyć rozbudowaną kontretykietę pod względem informacji. [4.5]
                            Uwagi: Warka ważna co najmniej do 16.04.2015

                            Moja ocena: [4.5]
                            Live Craft. Die Punk.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemny, pod światło rubinowe refleksy. [5]
                              Piana: Słaba, bardzo niska, nietrwała, nie oblepiła za bardzo szkła, ładny kolor. [3]
                              Zapach: Złożony, ale na pierwszy plan wysuwa się gorzka czekolada, delikatna paloność i kawa. Generalnie przyjemny, ale jednak alkohol zbyt mocno wyczuwalny. [4]
                              Smak: Na pierwszym planie ciemna czekolada, delikatna słodycz świetnie kontrowana przez odpowiednią goryczkę, po chwili dłuuuga i bardzo przyjemna kawa i paloność, w tle palony karmel i przypalona skórka chleba. Alkohol w smaku już praktycznie niewyczuwalny. Nie mogę się jednak doszukać, żadnych suszonych owoców, których trochę mi tu brakuje. [4.5]
                              Wysycenie: Odpowiednie do stylu, jak dla mnie mogłoby być odrobinę wyższe. [4.5]
                              Opakowanie: Wszystko pięknie, etykieta mi się podoba, ładny opis i dużo informacji, ale praktycznie wszystkie etykiety strasznie krzywo ponaklejane i to na każdym piwie jakie znalazłem na półce w sklepie. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.175]

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Debiut z tym piwem.

                                Kolor: czarne, lekkie prześwity
                                Piana: nieobfita, pęcherze w miarę ładne, ale co z tego jak znikła do zera
                                Zapach: Gorzka mocna czekolada, czarna kawa, nuty dojrzałych bordowych czereśni. Aromat trufli i pralin z wiśniami nasączonymi w alkoholu. Jest dobrze

                                Smak: Gorzka czekolada oraz troszkę lukrecji. Słodycz jest, ale taka aksamitna rodem z dobrej gorzkiej czekolady. Nuty czarnej kawy, wiśniówki i porto. Karmel. Alkohol bardzo dobrze ukryty. Kojarzył mi się z czekoladkami z nadzieniem na bazie spirytusu lub rumu. Smacznie.

                                Wysycenie: średnie idące ku niskiemu
                                Opakowanie: jest ok. Są wszystkie potrzebne informacje itp.
                                Uwagi: warka 11.06.2015
                                Koniecznie do powtórzenia plus kolejne sztuki do wsadzenia w lochy.

                                polecam
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎