Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    WBC2014 brązowy medal, gratulacje.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      A kto go przebił? Gdzie możemy zobaczyć wszystkie wyniki?
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10737

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
        A kto go przebił? Gdzie możemy zobaczyć wszystkie wyniki?
        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          a wersja dla niewtajemniczonych, jeśli byś mógł?

          Zawartość chwilowo niedostępna
          Nie można wyświetlić żądanej strony. Może ona być chwilowo niedostępna, wybrany link może nie działać lub możesz nie mieć uprawnień do wyświetlania tej strony.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6077

            Może tu:

            The Brewers Assocation handed out awards for the 2014 World Beer Cup held in Denver, Colorado, on Friday night. Here is the full list of winners. — Champion Brewery and Brewer Awards Small Br…

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              Ech, znowu Amerykanie... . Czy oni w ogóle są w stanie wskazać na mapie Bałtyk, o Porterze nie wspomnę...?

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                Dzięki, reszta tych z Polski, co tak szermowali, ze będą, odpadła? Złotka od bałtyckiego widać, że wiedzą co robią, sreberka są nisko oceniani, więc nie wiem czemu, natomiast troszkę nie halo, że piwo leżakowane w beczkach po bourbon'ie startuje razem z Komesem-nieleżakowanym nigdzie. Aczkolwiek, jest radość, brąz to jednak medal.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • kotstan
                  Junior
                  • 09-2005
                  • 28

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, krystaliczny [4.5]
                  Piana: Gruba, obfita, gęsta. Szybko znika nie zostaje na szkle [3.5]
                  Zapach: Palony słód, czuć alkohol. W sumie zapach dość delikatny. [4]
                  Smak: Lekko gorzka czekolada, trochę owocowy. Delikatny porter. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, ale dla mnie w tym piwie znakomite. Długo się utrzymuje [4.5]
                  Opakowanie: Etykiety zlewają się z butelką. Kapsel fajny. Ogólnie nie rzuca się w oczy. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • GreenFox
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 273

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Opalizujący czarny, piwo dość mętne, ale to przez niewłaściwe przelanie w knajpie [4.5]
                    Piana: Wysoka, brązowawa, opada dość szybko do cienkiej powłoczki, która pozostaje na dłużej [4]
                    Zapach: W zapachu czekolada z wiśniami, bardzo gładkie aromaty kawowe, lekko wyczuwalna paloność i taki likierowy alkohol [4.5]
                    Smak: Porter bardzo łagodny i zharmonizowany w smaku, jest lekka karmelowo - owocowa słodycz skontrowana goryczką pochodzącą głównie od palonych słodów, goryczka chmielowa w zasadzie niewyczuwalna, alkohol w tle, jednak są to przyjemne nuty likierowe, żaden ordynarny spirytus [4.5]
                    Wysycenie: Na średnim poziomie, dla tego piwa bardzo odpowiednie [5]
                    Opakowanie: Odpowiadają mi etykiety całej linii Komesa, w miarę duża ilość informacji, przyjemna stylistyka [4.5]
                    Uwagi: Posiadam egzemplarze tego piwka przeznaczone do leżakowania, chciałem jednak sprawdzić je również na starcie i muszę przyznać, że jest to chyba najlepiej smakujący mi porter z jakim miałem do czynienia - szlachetnie wiśniowy, aksamitny i palony - godny polecenia nawet w formie "młodej", zobaczymy jak się zmieni z czasem

                    Moja ocena: [4.475]

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Komes Porter utrzymuje chyba przeważnie dobry poziom, ale i tak moglibyście pisać jakie warki pijecie
                      Last edited by dlugas; 23-04-2014, 09:28.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemne. Pod światło rubin-burgund, bardziej jak ciężkie wino. [4.5]
                        Piana: Rozczarowanie. Po nalaniu dosyć obfita, kawowa, grubopęcherzykowa. Dosłownie po minucie przestała istnieć. Nijak nie daje się wzbudzić. [2.5]
                        Zapach: Z początku, poza nachalnym alkoholem, niewiele się dzieje. Po ogrzaniu nabiera rumieńców: świeżo palona czarna kawa, cierpkie czerwone owoce, suszona śliwka, kakao. [4.5]
                        Smak: Mocny punkt programu. Zdecydowana kawowa nuta - i tak, jak nie przepadam za kawą w piwie, tutaj jest wspaniały balans z nutami słodowymi. Ponadto: karmelizowane orzechy, gorzka czekolada, wiśnie? W każdym razie bogactwo na miarę RISa albo Barley Wine przy zachowaniu porterowej pijalności. [5]
                        Wysycenie: Stanowczo za wysokie. [3.5]
                        Opakowanie: Ciekawy krzyżacki design, samochwałka turniejowa, skład i story o dojrzewaniu w czasie zasługują na uznanie. [4.5]
                        Uwagi: Warka do czerwca 2015.

                        Moja ocena: [4.45]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
                          Opakowanie: Ciekawy krzyżacki design...
                          Coś mi umkło ? Komes to nie komtur...

                          Comment

                          • AdrianR
                            Member
                            • 04-2014
                            • 62

                            Tuż po zdobyciu bązu w Denver piłem chyba ostatnią warkę(17/08/2015). Było ok, ale Ciechan Porter bardziej mi pasował.
                            http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
                            https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
                            http://instagram.com/adrianpijepiwo

                            Comment

                            • Rufi3M
                              Member
                              • 03-2014
                              • 44

                              Warka 17.08.2015

                              Niestety to drugie moje podejście do świeżego Komesa (nie mam czasu na leżakowanie) i niestety kiepsko. Świeży porter jest moim zdaniem słabiutki.
                              Wyraźne czuć alkohol , słabo ułożony , mało czekolady..gdzieś mi się obiły też gwoździe
                              Trzecie miejsce na beer chyba zajął dobrze wyleżakowany bo ten to lipa.

                              Generalnie strasznie jestem zawiedziony...gdyby w żywieckim nie było gwoździ byłby najlepszy a tak to trzeba szukać Granda, Kormorana, Ciechana...
                              Last edited by Rufi3M; 30-04-2014, 05:30.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                W zapachu Coffee Stout, w smaku też, dużo popiołu. W kategorii Coffee Stout może dostać jakiś medal, ale w kategorii Baltic Porter, to kompletnie inne piwo.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎