Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Abbaye Notre Dame de Scourmont, Chimay Spéciale Poteaupré / Doree

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Abbaye Notre Dame de Scourmont, Chimay Spéciale Poteaupré / Doree

    Alk. 4.8%, but. 0.33 l.
    Pierwszy raz widzę to piwo. Kupiłem w Utrechcie w grudniu 2006 w sklepie z alkoholami świata (pasaż koło dworca) za 1.30€. To chyba enkel czyli „piwo pojedyńcze” warzone na potrzeby własne klasztoru?
    Bursztynowe, mętne, mocno nagazowane, piana typowo klasztorna czyli bardzo wysoka, dosyć trwała.
    Zapach owocowy, kwaskowy, chmielowy, wytrawny, intensywny.
    Smak owocowy, goryczkowy, posmak słodowy a nawet trochę karmelowy. Leciutkie piwko ale wcale nie wodniste.
    U trapistów nawet „piwo proste” jest dobre. Muszę zobaczyć czy jeszcze będzie bo na półce stała tylko jedna butelka.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Strona browaru klasztornego nie przyznaje się do tego piwka. Ale właśnie znalazłem coś w sieci. Naszedł mnie pomysł żeby wrzucić w gugla "chimay vierde bier" czyli "czwarte piwo". I wyszło to.

    Chimay Doree: is het vierde bier uit de reeks van de trappistenbieren van Chimay.
    het gaat om een tafelbier dat alleen verkrijgbaar is in de Herberg van Poteaupr? Rue de Poteaupr?, 5 / 6464 BOURLERS, niet ver van de Abdij van Scourmont. dit bier is verschillend van zijn 3 grote zusters omdat zijn alc. vol. minder hoog is (4,8%).
    heeft een verkoperde gouden kleur en een wit schuim, een zachte en lichte smaak van gerookt mout en hop.
    Moje kiepskie tłumaczenie żeby nie zapomnieć resztek tego języka
    Chimay Doree (nie było tej nazwy na butelce) to czwarte piwo trapistów z Chimay. Piwo stołowe, osiągalne tylko w Zajeździe/Gospodzie Poteaupré (poprawiłem pisownię) w Bourlers. Różni się od swoich 3 wielkich sióstr mniejszą mocą (4.8%). Ma miedzianozłoty kolor i białą pianę, łagodny i lekki smak palonego słodu i chmielu.

    Tu jest strona tej knajpy Herberg van Poteaupré (Auberge de Poteaupré). Bourlers jest 3 km na pd. od Chimay, knajpa z tego co znalazłem dalsze jakieś 7.5 km na pd. za miejscowością. Strona knajpy jest jako podstrona głównej strony Chimaya ale do tego piwa się też nie przyznaje.

    Jak widać czasem to piwo-widmo się zjawia też gdzie indziej.
    Last edited by lzkamil; 12-05-2009, 00:02.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      P.S. To piwo jest wymienione jako Chimay Spéciale Poteaupré (jeszcze jedna nazwa!) w jadłospisie który można ściągnąć jako pdf, podana moc 4.5%. Wg tego co napisane, piwo to serwują tylko i wyłącznie z beczki u nich na miejscu
      Last edited by lzkamil; 12-05-2009, 00:13.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Chimay Doree
        alk. 4,8%, but. 0,33l.
        Piwo jest mętne, piana wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała.
        Zapach intensywny, owocowy, słodkawy, drożdże, lekki chmiel i przyprawowe fenole. Bardzo przyjemny.
        Smak owocowy z lekką słodowością, nuty przyprawowe, lekka goryczka. Piwo jest lekkie, orzeźwiające, smaczne i bardzo pijalne.
        Wysycenie wysokie.
        Opakowanie: inna etykieta z nazwą Chimay Doree Goud.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎