Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja kolekcja wypitych piw zagranicznych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
    Wszystkie moje kraje i fotki piw są pod linkiem w podpisie na dole postu.
    Kolekcja zaiste imponująca.
    Podziwiam pracowitość w dokumentowaniu.
    Widzę, że puszki to margines - też unikam.
    Tak z czystej ciekawości - czy zmianę etykiety traktujesz już jako nowe piwo i czy jakoś dokumentujesz beczkowe?

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak z czystej ciekawości - czy zmianę etykiety traktujesz już jako nowe piwo i czy jakoś dokumentujesz beczkowe?
      Zmiana etykiety oczywiście nie jest nowym piwem. Piwa beczkowego nie dokumentuję i nigdzie nie zapisuję, podobnie jak i nowe butelkowe które piję, a nie mam przy sobie notesu i aparatu foto. Biorę zawsze jedną buteleczkę do domu.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
        Zmiana etykiety oczywiście nie jest nowym piwem. Piwa beczkowego nie dokumentuję i nigdzie nie zapisuję, podobnie jak i nowe butelkowe które piję, a nie mam przy sobie notesu i aparatu foto. Biorę zawsze jedną buteleczkę do domu.
        Ale piwo z inna etykietą fotografujesz? Co z piwami z browarów restauracyjnych, czy będąc w świecie w jakimś "brewpub" nie dokumentujesz faktu jego wypicia ani wrzucasz takiego do swojego zbioru wypitych piw?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Ale piwo z inna etykietą fotografujesz? Co z piwami z browarów restauracyjnych, czy będąc w świecie w jakimś "brewpub" nie dokumentujesz faktu jego wypicia ani wrzucasz takiego do swojego zbioru wypitych piw?
          Fakt- piwa z innymi etykietami cykam. Kiedy miałem na liczniku 500 piw jakoś nad tym wszystkim panowałem. Na wyjeździe za granicą, miałem zawsze listę wypitych juz piw z danego kraju oraz krajów tranzytowych. Zawsze biorę w sklepie po dwa nowe piwa oraz po jednym już zaliczonym. I w ten sposób pojawiaja sie piwa z innymi (nowymi) etykietami. Nie jestem w stanie wszystkiego zapamietać. Dlatego też na picassa wrzuciłem te swoje fotki piw. Teraz biorąc do ręki piwo z zamiarem sprawdzam czy go już nie piłem i jaka była etykieta. I mam porządek. Chociaz zdarza się i tak, że jakieś piwko z długim terminem wywalam do piwnicy, a potem kupuje ponownie to samo piwo. Chyba bedę musiał robić fotki piw które wynoszę do piwnicy .
          Piwa z browarów restauracyjnych nie dokumentuję i nie zaliczam do zbioru(chyba ze mozna zakupić je w butelce z etykietą). Tak jak i nie zaliczam piw polskich które wypijam. Dlaczego ....... bo mam bardzo Wąską specjalizację . (tylko zagranica). Polskie piwa pijam ale nie dokumentuję. I chyba tak juz zostanie. Jak już wypiję CAŁĄ zagranicę wtedy wezme sie za polskie piwa.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwa beczkowego nie dokumentuję i nigdzie nie zapisuję
            W takim razie przedstawię Ci historyjkę.
            Miałem międzylądowanie na Antylach Holenderskich.Malutkie lotnisko, zero czasu i możliwości wybycia poza. Jest mikry barek. Z beczki lane Balashi z Aruby. Nie ma w butelce ani w puszce. Co w takiej sytuacji?Zaliczysz kraj jako pity?

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
              W takim razie przedstawię Ci historyjkę.
              Miałem międzylądowanie na Antylach Holenderskich.Malutkie lotnisko, zero czasu i możliwości wybycia poza. Jest mikry barek. Z beczki lane Balashi z Aruby. Nie ma w butelce ani w puszce. Co w takiej sytuacji?Zaliczysz kraj jako pity?
              Ło matko! Nigdy nie miałem takiej sytuacji a szkoda . Ty jako znany na forum opisywacz bardzo egzotycznych piw, powinieneś i z całą pewnościa zaliczasz te piwa do kolekcji. Ja jeżeli spotkałaby mnie taka "przykrość" z cała pewnością postarałbym uwiecznić takie piwko na fotce i zaliczyłbym je kolekcji. Choćby z racji tego, że onego piwka nigdy bym w życiu może już nie spotkał.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja jeżeli spotkałaby mnie taka "przykrość" z cała pewnością postarałbym uwiecznić takie piwko na fotce i zaliczyłbym je kolekcji. Choćby z racji tego, że onego piwka nigdy bym w życiu może już nie spotkał.
                Ponieważ nie przewidziałem takich atrakcji nie wziąłem aparatu z samolotu.Miałem nadzieję, że w drodze powrotnej będzie międzylądowanie w tym samym miejscu i uwiecznię tę chwilę, ale linie lotnicze uszczęśliwiły mnie lotem bezpośrednim do Amsterdamu.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #53
                  73

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                  Już 71 krajów i 1903 fotki piw.
                  Doszły dwa nowe kraje i 46 nowych fotek.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #54
                    Mam już 74 kraje i 2037 fotek piw w "kolekcji"
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #55
                      Jeszcze mnie nie zaskoczyłeś krajem, z którego nie piłem piwa. Ale to kwestia czasu przy Twoich ambicjach i samozaparciu.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jeszcze mnie nie zaskoczyłeś krajem, z którego nie piłem piwa. Ale to kwestia czasu przy Twoich ambicjach i samozaparciu.
                        Oby Twoje słowa stały się faktem !!!!!!!
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mam już 74 kraje i 2037 fotek piw w "kolekcji"
                          kiedyś przyjdzie czas, że będziesz żałować, tego, że nie piłeś i nie utrwalałeś na zdjęciach piw z Polski, tyle z nich mija bezpowrotnie, a i kraju tego w zbiorach mieć nie będziesz
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            kiedyś przyjdzie czas, że będziesz żałować, tego, że nie piłeś i nie utrwalałeś na zdjęciach piw z Polski, tyle z nich mija bezpowrotnie, a i kraju tego w zbiorach mieć nie będziesz
                            Piwa polskie oczywiście pijam, a tylko ich nie "kolekcjonuję". Chociaż powoli i takie myśli chodzą mi po głowie, żeby w końcu zając się polskimi piwami, właśnie w celach "historyczno-pamiątkowych".
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #59
                              Na stronie picasa aktualnie nie umieszczam wypitych piw niemieckich z powodu zapełnienia albumu (ograniczenie do 500 fotek). Aktualnie podzieliłem niemcy na trzy części (literowo -nazwy browarów) i dodaję podpisy (browar i nazwę piwa). Za chwilowe utrudnienia sorry
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              • petrus33
                                Gość
                                • 01-2008
                                • 888

                                #60
                                silbarth
                                Jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji, sam wypiłem sporo piw z zagranicy, ale jakoś nigdy nie chciało mi się tego ewidencjonować. A byłoby kilka tysięcy różnych marek.
                                Patrząc na Twój spis widzę, że kiepsko jest u Ciebie z piwami z tych krajów :
                                8 szt - Holandia
                                7 szt - Dania
                                7 szt - Włochy
                                2 szt - Irlandia
                                1 szt - Szwajcaria
                                .....a szkoda, bo posiadają one olbrzymią tradycję browarnictwa. Holandia, Irlandia i Szwajcaria zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wybór złotego trunku jest tam ogromny. Proponuję spróbować piw z Sycylii, jeśli nie jest ona włączona u Ciebie do Włoch. Będąc na tej wyspie widziałem kilka ichnich piw, ale niestety nie miałem okazji nic spróbować, ponieważ piliśmy głównie wspaniałe wina.
                                pozd

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎