Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Argus Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Głubczyce, Argus Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozlociste, klarowne [4]
    Piana: biała, drobna, na początku obfita, dość szybko opada, dłuższy czas utrzymuje sie ok 2 cm kożuszek [3]
    Zapach: delikatny, chmielowo-slodowy, jednak wyczuwam również lekki chemiczny zapach [3]
    Smak: delikatne, minimalna goryczka, lekka słodkawość, nieznacze szczypanie w język [3.5]
    Wysycenie: ciut za duże [4.5]
    Opakowanie: jak na Głubczyce dla Lidla całkiem przyzwoita puszka [4]
    Uwagi: Zakupione w Lidl dla degustacji, dość mierne piwo ale nawet wypijalne

    Moja ocena: [3.375]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Scriptus
      Senior
      • 04-2006
      • 189

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, klarowny miodowy kolorek, dla tego piwka doskonały [5]
      Piana: Przeciętna piana, gruboziarnista, szyblo znikła [3.5]
      Zapach: Słodowy, z nutka chmielu, w sumie przyjemny. [4]
      Smak: Lekko słodkawy smak, z niepozorną goryczką, dodatkowo jakieś nuty smakowe jakby chemiczne, co więcej ten chemiczny posmak pozostaje w ustach dłuższy czas [3]
      Wysycenie: Nasycenie za słabe, w dodatku szybko opadające, niewiele drobniusieńkich wolno unoszących się bąbelków, piana żadna [3.5]
      Opakowanie: Zupełnie przyzwoite graficznie opakowanie - puszka, brak informacji o słodzie [4.5]
      Uwagi: Zwykłe tanie marketowe piwo, za tę cenę można kupic lepsze. Na pierwszy rzut oka poprawne, ale pozostaje po nim absmak.

      Moja ocena: [3.6]
      Nic lepszego od Brackiego :)

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty, klarowny [3.5]
        Piana: biała drobnoziarnista, pozostawia slad na szkle, trwała, kożuszek pełny i w miarę gruby [4]
        Zapach: delikatny słodowo-chmielowy [3]
        Smak: bez wyrazistości, przeszło puchą, goryczka słaba, lekki posmak chmielu [2]
        Wysycenie: piwo pracowało cały czas jednak w końcowej fazie intensywność spadla do zera [3]
        Opakowanie: kolorystyka poprawna informacje fatalne brak nawet browaru który to piwo produkuje jest tylko informacja dla kogo jest produkowane [1.5]
        Uwagi: Kupione dla testu i trzeba szybko o nim zapomnieć

        Moja ocena: [2.65]

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Ja też dla testu kupiłem I muszę zaznaczyć że nie było złe - mnie smakowało, jednak spożywałem w warunkach nie pozwalających na rzetelną ocenę. Na pewno powtórzę i wtedy opisze szczegółowo. Zastanawia mnie tylko czy aby na pewno to robią Głubczyce w tej chwili, bo w takim przypadku byłoby to ich najsmaczniejsze piwo.
          Last edited by adam16; 27-11-2007, 21:16.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            I tak podziwiam, że chcieliście tego spróbować. Niektórych produktów nie warto. Głubczyce nigdy nie zrobią dobrego piwa, chyba, że przez przypadek.

            Comment

            • j_wayne
              Junior
              • 10-2005
              • 27

              #7
              Właśnie ja mam pewne wątpliwości dotyczące miejsca warzenia tego piwa. Otóż mieszkam w Lublinie i przechodząc tyłem browaru Perła widziałem obok stosu "krat" z butelkami perełki na paletach parę sporych wieżyczek z tych puszek. Dodam jeszcze, że kilka tyg wcześniej czytałem w Kurierze Lubelskim, że perła zwiększa moce produkcyjne do 1mln hektolitrów piwa rocznie. Zauważyłem też, że dostawione są jakby 2 nowe jak to się fachowo nazywa tankofermentatory na placu perły. Hmmm ciekawe.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                nie ma co wątpić. Zlecający warzenie takich piw zmieniają współpracujące browary jak rękawiczki. Jak będziesz miał puszkę w ręce, zgłoś nowe piwo do dodania.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • j_wayne
                  Junior
                  • 10-2005
                  • 27

                  #9
                  Ok na pewno od razu zgłoszę gdy na puszcze zobaczę napis "Perła Browary Lubelskie". I nawet spróbuję tego piwka choć nie jestem fanem marketowych piwek.

                  Comment

                  • TEKUM
                    Junior
                    • 10-2006
                    • 3

                    #10
                    ARGUSY były rozlewane również w Jędrzejowie i Kutnie, ciekawe piwo marketowe uwazane wg wielu netowych piwnych fot jako jedne z lepszych market-piw, tylko ciekawe z ktorego browaru

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      Co masz przez to Kutno na myśli?
                      Bo właściwie to w Kutnie mogło być rozlewane do gardeł co najwyżej.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎