Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness, Guinness Foreign Extra Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cordel
    Senior
    • 09-2001
    • 1087

    #16
    Dziękuję! Teraz muszę tylko znaleźć jakieś łyse piwo!
    Last edited by Cordel; 20-12-2001, 21:14.
    "Mam powody
    Powstrzymywać się od wody.
    Od wody mnie w brzuchu kole:
    Pijam tylko alkohole."
    Jan Lemański

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #17
      Wczoraj wypiłem Guiness FES, i się załamałem, smak w normie, ale ten zapach...
      OBRZYDLISTWO! Smród nieświeżej wędliny!!!
      Nie miałem siły dopić, czegoś takiego jeszcze nie piłem....
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #18
        Ciemniaki są cool
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • Rafael
          Junior
          • 11-2001
          • 7

          #19
          Guinness

          Postanowiłem, że opiszę moje ulubione irlandzkie piwo.
          Neistety nie mam w pobliżu knajpy w której leją Giuinessa, wiec muszę kupować go w butelkach w hipermarkecie
          Cena butelki 0,33 l kształtuje się w granicach 5-6 zł. Jest to sporo, ale dla smaku zawsze można kupić (na imprezki nie polecam) Zawartość alkoholu wynosi 5,0 % więc nie jest to oszałamiająca liczba.
          W smaku jest dosyć ciekawe, ale jak już mówiłem pijam tylko z butelki, a lane napewno się różni.
          Aha, jedna uwaga: najlepiej smakuje dobrze schłodzone, bo jeśli ma być ciepłe to lepiej dać sobie spokój.
          Moja ocena to 4+

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #20
            To już było - patrz Guinness Foreign Extra Stout, St. James's Gate Dublin
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Rafael
              Junior
              • 11-2001
              • 7

              #21
              no faktycznie, nie zauważyłem, miałem zaznaczone tylko posty z ostatnich 30 dni.
              sorry Winnetou

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #22
                Guinness Extra Stout

                GORZKIE!!! DOBRE!!! PIANA CEMENT-MUR-BETON!!! BRAĆ, NIE PATRZEĆ!!! OBNIŻYĆ CENĘ!!!

                W tym piwie po prostu wszystko gra. Poza tym, że pierwsze kilka sztachów lekko wionie mi wódzią. Nie wiem, o co w tym chodzi - odkąd pamiętam, to mam coś takiego z Guinnessem. Nieważne - piwko pierwsza klasa. Dobrze, że od dłuższego sprowadzają wersję nie-Foreign, a przynajmniej robi tak warszawski Hit.

                Co ciekawe, często w ciemniakach gustują kobiety. Mam wrażenie, że chodzi o ten kawowy posmak - dziewczęta, wypowiedzcie się.

                [wreszcie ta mordka pasuje idealnie do tematu ]
                Last edited by żąleną; 30-05-2002, 23:45.

                Comment

                • piwo
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 810

                  #23
                  Ostatnio z butelki piłem dawno temu w Londynie ale tam są zupełnie inne butelki podobne do coca-coli.

                  Wczoraj kupiłem i muszę przyznać, że jak mi z butelki nie smakowało to teraz jakby lepsze. Zaraz po nim poprawiłem Beamischem i ciekawa obserwacja - to drugie piwo było ciut za
                  kwaśne.

                  Guinnes jest ok na 5.

                  Comment

                  • superprzemek
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 130

                    #24
                    Śmieszna fotka z Guinnessem
                    Attached Files
                    Last edited by superprzemek; 03-07-2002, 16:39.

                    Comment

                    • Viktor
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 617

                      #25
                      Guinness Foreign Extra stout

                      To piwo jest jak wzorzec dla piw ciemnych. Dość wysoka cena jak za 0,33 l ( w Realu 4,99 zł) nie pozwala na nadużywanie.
                      Znaczna goryczka z silną głębią ( tak gorzka jak gorzkie było życie pracowników portów w Irlandii ). Niesamowita piana - cały czas trwa !!!. Ocena : 5+
                      Adres : www.guinness.ie

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #26
                        Guinness Extra Stout

                        a: 5% / e: 11,67%

                        zapach: wlepny, ciężki, leciutko owocowo-słodkawy, no i odrobinę podpalany - 4
                        piana: nierównowmierna, ale pozostawia piękne pagórki na powierzchni piwa, długotrwała - 5
                        kolor:ciemnorubinowy wpadający w brąz - 4.5
                        nasycenie: drobne bąbelki, ale chyba za dużo ucieka aby stworzyć fenomenalną piankę - 3.5
                        smak:słód palony czuć całą gębą , po przełknięciu, wraz ze specyficzną goryczką jeszcze ciągnie się dłuuuuuuuugo... szkoda że nie jest bardziej treściwe - wspomniany wyżej palony posmak próbuje nieskutecznie odciągnąć uwagę od wodnistej konsystencji 4
                        opakowanie: dobra prezencja - ładna przejrzysta etykieta, kontra trochę przeładowana, kapselek z nadrukiem. niezła harfa - 4

                        ocena ogólna: 4.1 - od bidy może być
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #27
                          po spożyciu "FOREIGN Extra Stouta" i "Extra Stouta" można odnieść wrażenie jakoby to ostatnie było tym samym piwem, co to perwsze, tyle tylko że zostało rozcieńczone odpowiednią ilością wody...

                          nie lubię się zbytnio powtarzać:

                          w przypadku Foreign Extra w porównaniu do Extra jedynie podciągam ocenę za smak: tu czuć treść! +0.5
                          i lepsze nasycenie +1.0

                          kolor: mniej przenikliwy, ocena bez zmian.

                          ocena całkowita zatem oscyluje na poziomie: 4.35
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • witkowskiartur
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 561

                            #28
                            Wczoraj skusiłem się Guinness'a FES. Dawno go nie próbowałem. Smakuje wyśmienicie, tylko piana już jest nie taka jak dawniej. Smak mi bardzo odpowiada - wyjątkowo silna goryczka.
                            Z tyłu na etykiecie butelki widoczna polska nalepka importera, na której wypisano skład piwa po polsku:

                            Słód, chmiel, woda,drożdze piekarnicze
                            Nie wiem tylko czy to pomyłka edytora, czy tak jest w rzeczywistości, chociaż rozsądek skłaniałby do pierwszej wersji.


                            KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                            Comment

                            • wfh85
                              Junior
                              • 09-2003
                              • 11

                              #29
                              Zawiodłem się. Może jest to wrażenie subiektywne bo ostatnio piłem stouta Oatmeal Young's i tamten był wyśmienity. Kolor bardzo ładny , ciemny. Smak dośc dobry , czuc że to stout ale lżejszy sporo od Oatmeal i może właśnie ze względu na tą lekkość oceniam go niżej. Piana na poczatku ładna ale szybko opadła. Nie jestem zadowolony
                              Stawiam 3
                              You can crush us
                              You can bruise us
                              But you'll have to answer to
                              Oh, the guns of Brixton

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                #30
                                Guinness Foreign Extra. Tak rewelacyjnej piany w butelkowym stoucie nie widziałem już dawno. Bardzo ciemny kolor, ledwo przepuszczający swiatło. Świetny intensywny zapach palonego słodu i karmelu. Smak totalnie goryczkowy, tak gorzkiego stouta piję po raz pierwszy. Ciekawe piwo ale wolę stouty o bardziej łagodnym smaku.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎