Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Kanclerz Złoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Brok, Kanclerz Złoty

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Budvar
    Senior
    • 09-2005
    • 265

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowo-złoty, z pomarańczowymi refleksami, zdaje się w pełni odzwierciedlać nazwę piwa [4.5]
    Piana: niewysoka od samego początku, o mało zwartej konsystencji, opadając pozostawia co prawda ślady na szkle, a na powierzchni utrzymuje się cieniutki dywanik, ale to nieco za mało [3.5]
    Zapach: zaraz po zdjęciu kapsla uderza dość intensywny aromat, ale po nalaniu do kufla doznania wyraźnie słabną, na pierwszy plan wybijają się wyraźniejsze slodowe nuty [4]
    Smak: bardzo łagodny (być może nawet za bardzo, bo przez to mało wyrazisty), delikatnie chmielony, z wyraźnymi "palonymi" akcentami (może przypominać piwa polotmave naszych południowych sąsiadów), w generalnej nijakości produktów "koncernowych" zdecydowanie wybija się na plus [4]
    Wysycenie: stosunkowo niewielkie nasycenie, ale przy tym charakterze piwa wydaje się ono odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: estetyczne, zachęcające, utrzymane w bursztynowo-złotej kolorystyce, minus za brak informacji o wysokości ekstraktu i browarze (wskazano tylko producenta - Royal Unibrew z Krakowa), w świetle tej infrmacji powoływanie się na "tradycje słupskiego piwowarstwa" wydaje się mocno nieuprawnione [4.5]
    Uwagi: piwo z całą pewnością godne spróbowania ! szkoda, że niedostępne w większości kraju, bo znacznie góruje nad swoim starszym imiennikiem

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, szybko się redukuje.
      Kolor: herbaciany, ciemnobursztynowy, rzeczywiście przywodzący na myśl polotmave.
      Wysycenie: wysokie.
      Smak: wytrawny z nutami typowymi dla słodu karmelowego, średnia goryczka chmielowa.
      Opakowanie: zwrotna butelka, etykieta, kontra i krawatka w ładnych złotych barwach. Kapsel firmowy, ale w wersji takiej jak na Kanclerzu Jasnym Pełnym. Minus za brak miejsca warzenia oraz zawartości ekstraktu.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Obywatel1978
        Senior
        • 09-2007
        • 280

        #4
        Spróbowałem tego piwa i... rozczarowanie. W porównaniu do zwykłego Kanclerza, który charakteryzuje się mocnym i zdecydowanym smakiem, Złoty Kanclerz jest po prostu nijaki i wodnisty. Być może się nie znam, ale nie wyczułem tam nutek słodowych a goryczka jest raczej wątła. Zaraz po opróżnieniu butelki Złotego sięgnąłem po Tyskie i od razu poczułem, że piję piwo

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn, nie do końca odpowiada co prawda nazwie piwa, ale jest ok. [5]
          Piana: Przy nalewaniu ładna i gęsta. Niestety opada dość szybko. Pozostaje obrączka, kilka "wysepek" i ślady na szkle. [4]
          Zapach: Karmelowy, początkowo wyczułem tez jakby miód. Zapach niespecjalnie ciekawy ale przyjemny. [4]
          Smak: Od początku dominuje karmel, troszkę posmaków gorzkiej czekolady, pod koniec niezbyt mocna goryczka i pozostająca na języku wytrawność. Całość solidna, ale trochę nudna, niezbyt wiele tu ciekawych smaczków. Pod koniec picia jakby lekko mdłe. [3.5]
          Wysycenie: Niezbyt silne, ale lepsze takie niż zbyt mocne. Pasuje do piwa. [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta, kapsel firmowy, brązowa butelka 0,5. Minus za brak informacji o ekstrakcie. [4.5]
          Uwagi: Adamsss - dzięki za to piwo! (i kilka innych).

          Moja ocena: [3.9]
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Przepiękna ciemno bursztynowo miedziana barwa. Chyba najpiękniejsza wśród zwykłych polskich piw (razem z Jantarem). Nawet w mocnych takiej barwy długo by szukać. [5]
            Piana: Słaba. Niewielka i nietrwała. Dużo średniej wielkości bąbli. Resztki trzymają się do końca. [3]
            Zapach: Ładny tylko trochę za słaby. Słodowy jakby z minimalną domieszką karmelu. [4]
            Smak: Podobnie jak w zapachu czuć jakby dodano do piwa odrobinę karmelu. Poza tym słód i silna goryczka na koniec. Posmak goryczkowy. Sprawia wrażenie cięższego niż pisze na etykietach. Ciekawy smak i zupełnie inny niż zwykły Pils. Chyba coś w kierunku piw Marcowych. [4]
            Wysycenie: Dobre, odpowiednie, tylko trochę wygazowuje się pod koniec. [4]
            Opakowanie: Takie sobie. Wzornictwo typowe, niczym się nie wyróżnia. W kolorystyce elementy pod kolor i nazwę piwa. Na półce przepadnie, nie zwróci na siebie uwagi. Brak zawartości ekstraktu. Kapsel dedykowany, taki jak do zwykłego Kanclerza. [3.5]
            Uwagi: Dobre oryginalne piwo o ciekawym smaku. Brak mu troszkę harmonii i lepszej piany. Za to kolor to mistrzostwo.

            Moja ocena: [3.925]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎