Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mini Browar Hajduki, #5 - Złota Grzywa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Mini Browar Hajduki, #5 - Złota Grzywa

    Piwowar: Adam16

    butelka (bączek) z etykietką i kontrą. warka nr #5 (1.04.2007) - Złota Grzywa

    ciemnozłocisty wpadający w pomarańcz kolor, delikatny zapach winny (w stronę jabłka), piana bielusieńka, trwała, nagazowanie jak należy. "Jasne, prawie pszeniczne" w głębi smaku posiada nieco klimatów pszenicznych, ale nie goździkowych lub bananowych, raczej zawdzięcza pszenicy miękkość i kilka charakterystycznych nutek, które objawiają się na wstępie. Chwilę później nasila się owocowo-lekko-kwaskowy smaczek i kończy delikatną goryczką. Piwo treściwe i stosunkowo gęste (12,5*BLG). Ciut może za ciężkie na upał 30*C ale dobrze orzeźwia.

    dzięki Adam16 za możliwość spróbowania!
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Dziękuję za dobre słowo Arcie. Sam mam mnóstwo wątpliwości związanych z tym piwem, bo co otwieram butelkę, to innych wrażeń doświadczam.
    Ot choćby takich jak tutaj: Browar Hajduki, czyli próby warzenia czynione przez Adama XVI-go Śląskiego...
    - posty 97 i 98.
    Last edited by adam16; 09-06-2007, 23:45.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      #3
      Jak już kilka razy pisałem, jako mąż matematyczki nie umiem liczyć bąbelków. Ponadto jak każdy chłop nie znam się na kolorach, a z zapachem jestem na bakier. Ponadto nigdy nie zastanawiam się, jak "powinien" jakiś rodzaj piwa smakować. Piwo albo mi smakuje, albo nie.
      To mi smakuje.
      A żona-Taxi, która nie jest entuzjastką piw pszenicznych i pszeniczno-podobnych stwierdziła:
      - niezłe jest.
      Ma tylko jeden minus: śmierdzi.................malizną , mimo, że mnie się trafiła półlitrowa butelka.
      Last edited by Ahumba; 24-06-2007, 12:15.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Aż jestem zaskoczony pozytywnymi opiniami - czy to aby nie za wyrost?
        Dziewczyny z pracy też mówią że dobre, łagodne że chcą jeszcze , choć ja tam mam swoje zdanie.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Dobre! Choć to faktycznie prawie pszenica, ale moje podniebienie jest bardzo chętne spożycie do dna, szkoda że tylko tej jednej flaszencji.
          Piana nieco niemrawa, ale wszystkie inne cechy jak najbardziej in plus.
          Kcemy jeszcze!
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Ja dostałem to piwo z etykietą zastępczą, a nie taką jak powyżej, ale w niczym to nie umniejsza samemu piwu. Zresztą ja nawet takich etykiet nie robię...

            Piana niestety szybko zanika; niewielkie nasycenie CO2 nie jest w stanie jej utrzymać.
            Zapach dziwny, jakby owocowy - ciężko mi go opisać, bo ja jestem na bakier z zapachami.
            Za to kolor piękny, bursztynowy, a samo piwo idealnie klarowne.
            Smak również wspaniały, gęste i jednocześnie miękkie, wyraźnie słodowe (i czuć tu słód pszeniczny), ale pojawia się też chmielowy posmaczek oraz delikatna orzeźwiająca kwaskowatość, bardzo tu przydatna.
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja dostałem to piwo z etykietą zastępczą, a nie taką jak powyżej, ale w niczym to nie umniejsza samemu piwu. Zresztą ja nawet takich etykiet nie robię...
              Niestety nie byłem w stanie zrobić odpowiedniej ilości etykiet bo nie mam jak ich wydrukować a kolorowy druk kosztuje. Próbowałem się ratować kolorowym ksero ale jakość nie była zadowalająca. Dlatego część butelek otrzymała tylko same kontry, pełniące w tym wypadku rolę etykiety zastępczej.
              Last edited by adam16; 08-08-2007, 18:04.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #8
                Z mojej strony to naprawdę nie był żaden zarzut ani pretensje!
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z mojej strony to naprawdę nie był żaden zarzut ani pretensje!
                  Ależ ja rozumiem. Pomyślałem tylko że dobrze będzie to zaznaczyć, bo więcej osób otrzymało takie butelki
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    A mi się cholera skwasiło to piwo w rozgrzanym bagażniku samochodu kiedy jechałem z giełdy do domu

                    ...propouję przenieść giełdę żywiecką na mniej ciepłą porę roku

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                      A mi się cholera skwasiło to piwo w rozgrzanym bagażniku samochodu kiedy jechałem z giełdy do domu

                      ...propouję przenieść giełdę żywiecką na mniej ciepłą porę roku
                      A to możliwe. Robione było na okocimskich drożdżach, a one ponoć przyspieszają kwaśnienie.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • jerzy
                        piwoholik
                        • 10-2001
                        • 4705

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                        A mi się cholera skwasiło to piwo w rozgrzanym bagażniku samochodu kiedy jechałem z giełdy do domu
                        Ja wracałem pociągiem. Baaardzo rozgrzanym i baaardzo powolnym pociągiem...
                        Ja popłynąłem - świadków mam, a piwo wytrzymało. :]
                        Więc lepiej się przyznaj, że zostawiłeś to piwo w bagażniku na kilka dni.
                        Last edited by jerzy; 13-08-2007, 23:09.
                        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎