Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Měšťanský Pivovar, 1795 Budweiser Bier Dark / Samson Praga Dark Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    Budějovický Měšťanský Pivovar, 1795 Budweiser Bier Dark / Samson Praga Dark Lager

    Nie mogę o dziwo znaleźć opisu tego piwa na forum więc zakładam nowy temat.
    Ekstrakt 11,4%, alkohol 4,5%.
    Na kontrze tekst także w języku polskim.
    "Piwo czarne. Skład - woda, słód jęczmienny, syrop maltozowy, ekstrakt chmielowy, chmiel"

    Kolor wiśniowy z dodatkiem brązu. Na pewno nie jest czarne. Bardziej koźlakowate.
    Piana beżowa, drobnopęcherzykowa, ładna. Opada do pełnego, sporego nalotu oblepiając delikatnie szkło.
    Zapach słodowy, karmelowy, delikatnie przypalany. Przyjemny.
    W smaku wyczuwalna goryczka chmielowa oraz paloność. Słodycz także wyczuwalna ale w normie i nie trąci cukrową sztucznością. Piwo dość gęste. Pije się bardzo gładko. Pozostawia delikatny, przyjemny słodowy posmak.
    Nasycenie spokojne, ale ciągłe
    Butelka NRW nówka. Etykieta podobna jak na jasnym, ale w tonacji ciemnej.
    Kapsel goły, srebrny, oklejony złotkiem.

    Całkiem smaczne piwo.
    MM961
    4:-)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • semper_malus
      Junior
      • 01-2006
      • 15

      #3
      o tak muszę przynzać rację bardzo zacne piwko

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Aksamitne w smaku, czuć gorzką czekoladę i słodycz jak w "ciemniakach" naszych sąsiadów z Południa - tutaj dobrze wyważone/wywarzone /. piana ładniutka, duża, drobna, osadzająca się na szkle i stosunkow trwała. zapach intensywny, słodowy z domieszka karmelu. nasycenie odpowiednie!
        zacne piwo! polecam.

        Comment

        • kozel_czech
          Junior
          • 02-2008
          • 15

          #5
          Piwo dobre w smaku , wchodzi łatwo , kolor ładny ciemny piana obfita , w smaku dość orginalny - polecam miłośnikom ciemnych piw ! Ocena " 4,5 / 5

          Comment

          • kolbe11
            Junior
            • 02-2008
            • 10

            #6
            Jedno z najlepszych piw z jakimi kiedykolwiek się spotkałem i nie żałowałem. Kiedy widzę je na półce sklepowej, ląduje w koszyku przynajmniej para. Dla mnie browar Budweiser to ideał piwa, mocna piana, czarny kolor i smak nie do opisania.

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Dosładzany cukrem słodowym, ale naprawdę nieźle zbalansowany smak: mimo że początkowo dominuje lekka karmelowa słodycz, to końcówka wytrawna. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że piwo lekkie i treściwe: alkohol: 4,5% obj. / 3,375 wag. przy 11,4% wag. ekstraktu. Ciemniak z klasą!

              Comment

              • crazypz
                Junior
                • 03-2009
                • 1

                #8
                Budějovický Měšťanský Pivovar
                Budweiser 1795 Dark

                Moje ulubione piwo, ciemne o łagodnym smaku, lekko słodkie, bardzo dobrze wchodzi, nigdy mnie nie zawiodło, każda butelka smakuje równie dobrze. Mi najlepiej smakuje jakiś czas po wyjęciu z lodówki (zimne ale nie zmrożone).
                Zachęcam do spróbowania! Trza je w morde lać

                Ponadto jest podobne (ale lepsze) w smaku do Hebana (ale nie tego z serii specjalenej, tylko tego produkowanego w Budějovický Měšťanský Pivovar bardzo powszechnego jeszcze pół roku temu) wkońcu ten sam browar je produkował/produkuje(?).
                Dla mnie 5+ aczkolwiek pije piwo od całkiem nie dawna.

                Pisze głównie dlatego że nie wiem gdzie je moge dostać, kiedyś kupowałem w Almie (4,30) potem w Piotr i Paweł (4,80) a teraz już nie wiem gdzie w Warszawie moge znaleść Budweiser 1795 Dark. Licze na waszą pomoc, jestem odcięty od mojego ukochanego piwa!

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #9
                  Chyba miałem pecha, bo w żaden sposób nie mogę podzielić zachwytu przedmówców. Piwo jak dla mnie było wodniste, pozbawione jakiejkolwiek głębi smaku, trącące nie tyle palonym słodem co spalenizną (i to z rodzaju tych bardzo nieprzyjemnych) i niczym więcej. Dziwne, bo bardzo lubię ciemne, palone piwa, a to wydało mi się dosłownie ohydne - zresztą znajomy z którym wspólnie się nim raczyliśmy (czy tez katowaliśmy) miał takie same odczucia. Uprzedzając podejrzenia - piwo było ważne, data do 23.06.10
                  Last edited by TomX; 13-09-2009, 18:56.
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • Tapir
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 730

                    #10
                    Kolor - ciemna wiśnia
                    Piana - jasny beż, niewysoka, niezbyt trwała. Oblepia szkło.
                    Zapach - niezbyt intensywny, słodowy, lekko karmelowy.
                    Smak - na początku słód i karmel, potem czuć lekką chmielową goryczkę. Dobre bo nieprzesłodzone i lekkie, bardzo dobrze się pije
                    Wysycenie - w porządku

                    Niezłe piwo, na czwórkę, w Warszawie w ciągłej ofercie Carrefour Targówek i Reduta (być może w innych też) za ok. 4zł
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #11
                      Zakupione w Wawie w Tesco Górczewska za 3,89zł
                      Kolor - Ciemna wiśnia
                      Piana - o dziwo brak
                      Zapach - lekko słodowy oraz karmel lekko przypalany
                      Smak - słód i karmel z nutką gorzkiej czekolady
                      Wysycenie - Na początku duże, pod koniec drobne, ale utrzymuje się przez cały czas
                      Jedno z lepszych ciemnych piw, jakie piłem, choć przyznam, że raczej na te półki nie zaglądam za często. Po mimo to polecam

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Kupione w Simply Market za 3,99 zł.

                        Kolor: Bardzo ładny, średnio ciemny brąz.
                        Piana: Niewysoka, szybko znika do cieniutkiej warstwy i nie osadza się na ściankach.
                        Zapach: Niezbyt silny, czuć trochę kawy zbożowej i karmelu. Po zamieszaniu pojawia się delikatna i przyjemna winna owocowość, ale ogólnie nie jest zbyt wybitnie.
                        Smak: Tu się sporo dzieje. Pierwszy łyk daje wrażenie treściwości, potem pojawiają się orzechy, owoce, ciemna czekolada, karmel i dość solidna palona goryczka (to chyba ona nie podpasowała koledze TomX). Wprawdzie po chwili piwo robi się raczej wodniste, ale i tak pije się nieźle.
                        Opakowanie: Etykieta jak ze zdjęcia Sibarha, tylko ze naklejona na zieloną butelkę o długiej szyjce. Bez fajerwerków, ale ujdzie. Pod folią goły kapsel.
                        Uwagi: Trochę brakuje treści, ale i tak piwo ma charakter.

                        Comment

                        • Pery77
                          Senior
                          • 03-2011
                          • 142

                          #13
                          Piwo w sumie udane ale bez rewelacji. Troche mi w smaku przypomina ciemnne Kruszewickie( napisałem po polsku bo nie chce kaleczyc a nie do końca jestem pewien poprawnej pisowni). Od czasu do czasu je kupuje ale nie za często. Dla mnie zbyt wytrawne i kwaśne w smaku.

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #14
                            1795 Budweiser Bier Dark

                            Kolor: Brązowo-wiśniowy, klarowny.
                            Piana: Jasnobeżowa, niewysoka i szybko opada do cieniutkiej warstwy z nieco grubszym pierścieniem. Później tylko pierścień.
                            Zapach: Słodowy z mocną palonością w tle. Początkowo niezbyt intensywny, ale całkiem przyjemny.
                            Smak: Początek lekko słodki, ale również z lekką kwaskowością. Później dociera mocno palona goryczka i długo zostaje w posmaku. Całkiem smaczny i niezbyt słodki ciemniak.
                            Wysycenie: Średniowysokie.
                            Opakowanie: Etykieta jak na fotce sibarha, ale butelka zielona.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • koorchuck
                              Junior
                              • 09-2011
                              • 14

                              #15
                              Od niedawna piwko to ma nową, ładniejszą etykietę, w której dominuje czerwień i jej odcienie. Smak też jakby trochę inny, bardziej wyrazisty i charakterystyczny
                              Last edited by koorchuck; 21-02-2012, 15:12.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎