Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Sudeckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1836

    #16
    Czy ktoś może widział je w Stolycy? Chętnie bym spróbował, mam ogromny sentyment do tego browaru.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy ktoś może widział je w Stolycy? Chętnie bym spróbował, mam ogromny sentyment do tego browaru.
      Market Simply na rogu Broniewskiego i Włościańskiej.

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1836

        #18
        DziękiChętnie zbadam, mam nadzieję że jeszcze potrafią zrobić coś innego niż tłuczenie mózgotrzepów do marketów.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
          mam nadzieję że jeszcze potrafią zrobić coś innego niż tłuczenie mózgotrzepów do marketów.
          Dla mnie jest to jedyny pijalny produkt z Głubczyc, więc chyba warto spróbować.
          Last edited by Twilight_Alehouse; 06-05-2010, 15:15.

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1836

            #20
            Zakupiłem, schłodziłem, spróbowałem. Wrażenia są następujące:

            Ładny zapach, kolor, niezła piana. Piwo naprawdę smaczne, o słodowej nucie, nienagazowane, ale dlaczego , do cholery, takie mocne??6,2% jak dla mnie to już co najmniej o 1% za dużo.

            Tak więc na pewno warto się od czasu do czasu tego piwa napić, na codzienne spożywanie w większych ilościach trochę za duży woltaż

            Z ciekawości kupiłem też puszkę dawno nie widzianego Hammera. To dopiero będzie uderzenie
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #21
              Puszka zakupiona w Auchan Bielany Wrocławskie jest nieco zmieniona (krój czcionki). Poza tym lekko metaliczne w smaku. Innych zmian nie stwierdziłem. Cena ok. 1,8 zł. Ostatnio piłem amberowskiego Natura z Netto, piwa porównywalne w smaku.
              Szkoda, że zmiany są wizualne a nie w choć minimalnym obniżeniu woltażu, no ale taki segment...

              Comment

              • GaryFisher
                Senior
                • 10-2009
                • 739

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, ładny [5]
                Piana: Wysoka, porządnie brudzi szkło, opada powoli zostawiając gruby kożuch do końca picia. Najlepsza piana w jasnym pełnym jaką widziałem od niepamiętnych czasów. [4.5]
                Zapach: Chmielowo-słodowy z jakąś metalicżną nutą w tle, ale jest dobrze. Parę minut po nalaniu jest nawet bardzo dobrze [4.5]
                Smak: Po wyglądzie puszki i miejscu zakupu spodziewałem się jakiegoś marketowego sikacza, a tu miłe zaskoczenie. Porządnie chmielone, dużo słodowych nutek i mocna goryczka. Nawet ta wyraźna metaliczność nie jest w stanie zepsuć dobrego wrażenia. Posmak chlebowy z delikatną ścierką. Nie wiem ile kosztowało ale na pewno do niego wrócę niedługo. [4]
                Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [5]
                Opakowanie: Zielona puszka, niestety wygląda jak jakaś standardowa hipermarketowa produkcja. [3]
                Uwagi: Bardzo pozytywne zaskoczenie. Szkoda, że nie ma nigdzie w pobliżu do kupienia.
                Zakupione w: Auchan w Warszawie na Żeraniu
                Soundtrack: "The Wall" by Pink Floyd

                Moja ocena: [3.925]
                Last edited by GaryFisher; 27-02-2011, 02:48.
                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne złoto, ale złoto choć wolę ciemniejsze strongi. Klarowny. [3.5]
                  Piana: Niezła, ale średniotrwała. Nie z nika do zera, tylko do cienkiego kożuszka. Lekko brudzi szkło. [3]
                  Zapach: Słodowy. Głubczycka kwaskowa ścierka ograniczona do minimum - jest wyczuwalna, ale moe odrzuca. Brak chmielu. Jak na Głubczyce - jest dobrze, ale nie jest to przyjemny zapach. [2.5]
                  Smak: Słodowy, trochę kwaskowy, niestety są wyczuwalne głubczyckie akcenty, które psują wrażenia. Ogólnie jednak nie jest źle. Goryczka tępa, jednowymiarowa i cierpka. [3]
                  Wysycenie: Średnie, bardzo dobre. [5]
                  Opakowanie: Zielona puszka, jak na głubczyckie standardycalkiem ładna. Brak parametrów dot. ekstraktu.. [3.5]
                  Uwagi: Przeciętne piwo. Są lepsze w tej cenie.

                  Moja ocena: [2.975]
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • funt
                    Junior
                    • 01-2005
                    • 27

                    #24
                    Niestety od jakiegoś czasu u mnie w Auchan (Gliwice) juz niedostępne. Czy ktoś wie coś więcej w tym temacie?

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 569

                      #25
                      Kontaktowałem się z Auchan w tej sprawie, bo sudeckie było moim ulubionym piwem i brałem zawsze całą kratę, powiedzieli mi że z powodu małego popytu wycofali. Bzdura, ludzie to kupowali na potęgę a inne piwa nie schodziły i stąd takie decyzje, bardzo żałuję, teraz nigdzie go już nie można kupić.

                      Comment

                      • AaLeX
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 569

                        #26
                        Chciałbym odświeżyć temat trochę, niestety mimo usilnych kontaktów Auchan gliwicki nie zdecydował się na ponowną sprzedaż piwa sudeckiego nad czym bardzo ubolewam. Czy znacie inne miejsca na Śląsku gdzie można kupić to piwo? Ja je pamiętam jedynie w puszkach, nie wiem czy są w butelkach. Słyszałem że gdzieś w Bytomiu można, szukałem, nie znalazłem, jestem z Gliwic.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #27
                          Chyba ta marka to już historia.

                          Comment

                          • jacekwerner
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2835

                            #28
                            Sudeckie żyje i ma się dobrze, solidna słodowość podparta goryczką, lekka ścierka w zapachu, ale w sumie OK. Zakupione w zeszłym tygodniu w osiedlowym sklepie.
                            Tak obecnie wygląda ( dostępna jedynie wersja puszkowa ) :
                            Attached Files
                            Ochotnicza Straż Piwna
                            BAZA = 7446

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, piwo jest klarowne. [4.5]
                              Piana: Wysoka, trzyma się długo. Bardzo ładnie oblepia szkło, a kożuszek na finiszu trzyma się długo. Normalnie jestem w szoku... [4.5]
                              Zapach: Ścierka i to dosyć wyraźna. Jest też trochę kwaśnych owoców i trochę słodu. Brakuje chmielu.
                              Nie ma metaliczności i kartonu. [2]
                              Smak: Lekko słodowy. Piwo ma mało przyjemną goryczkę. Trochę szpitalnych nut też tu jest, ale da się to pić. [3]
                              Wysycenie: Średnie, może być. [3.5]
                              Opakowanie: Puszka. Wygład jak na zdjęciu powyżej. Niewyszukany, ale dla mnie może być. [3.5]
                              Uwagi: Piwo z datą do 09.01.2015. Chyba najlepsze z Głubczyc.

                              Moja ocena: [2.925]

                              Comment

                              • AaLeX
                                Senior
                                • 07-2011
                                • 569

                                #30
                                Widzę że moje ulubione piwo nawet w Ełku sprzedają. Naprawdę, moim zdaniem to najlepszy produkt z Głubczyc. Za ile je kupiłeś jeśli mogę spytać ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎