Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Jagiełło, Magnus

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • wich3r
    Junior
    • 06-2007
    • 1

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Wspaniały ciemny kolor. Pod światło ciemny bursztyn. [5]
    Piana: Fantastyczna gęsta, utrzymuje się długo. Kolor pianki podchodzi pod brązowy. [5]
    Zapach: Słodki wydaje się że aż za bardzo. Lecz czuć nutę chmielu więc nie jest tak źle. [3]
    Smak: Wybitnie słodowy. Po kilku łukach przypomina Karmi ale jednak czuć, że jest to piwo a nie wyrób piwo podobny. [4.5]
    Wysycenie: Idealne. Wszystkie piwa Jagiełły nie są przesadzone z gazem. I to jest wielki plus. Delikatne bąbelki które nie wypełniają brzucha w przeciwieństwie do innych piw, które wydają sie być podawane z mega syfonu [5]
    Opakowanie: Małe butelki 0,3 przydałyby się większe Etykieta estetyczna lecz bez fajerwerków. [3]
    Uwagi: Jeśli lubisz piwa słodkie i ciemne jest to dobry wybór. W sam raz na zimny wieczór. Pozdrawiam

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • supersklep
      PiwBiz
      • 01-2005
      • 982

      #3
      Podobno jest to nowa nazwa ciemnego powera


      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
        Podobno jest to nowa nazwa ciemnego powera
        Tyle, że dosładzane cukrem. Moja ocena, gdybym miał ją robić w ARTomacie, wyszłaby na 0. Magnus trafił do zlewu.

        Comment

        • kony
          breweriarz
          • 08-2005
          • 1701

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
          Tyle, że dosładzane cukrem. Moja ocena, gdybym miał ją robić w ARTomacie, wyszłaby na 0. Magnus trafił do zlewu.
          Kilka dni temu rozmawiałem z kierownikiem w browarze i twierdził że BlackPower też był dosładzany ale jakoś mu nie wierzę, za dobrze jeszcze pamiętam ten smak Nawet jeśli był dosładzany to w stopniu minimalnym a to co zrobili teraz to jest nieporozumienie.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dość typowy ciemny brąz. Może ciut ciemniejsze niż większość tego typu piw. Pod światło wiśniowy. [4.5]
            Piana: Między średnią a małą. Rdzawo beżowa, niejednorodna. Dość szybko opadła do dużego, ładnego kożucha, który ładnie trzymał się do końca pozostawiając ślady na ściankach kufla. [3.5]
            Zapach: Troszkę za słaby. Przyjemny ciemne słody na pierwszym planie. Jest karmelowość. Do tego niestety słodycz i to taka cukrowa. Są też słabe nuty jakby metaliczne. [4]
            Smak: Całkiem dobry smak, jedynie nadmierna słodycz przeszkadza. Na pierwszym planie ciemne słody, później słodycz, niestety trochę cukrowa. Jest słabiutka paloność i nikła goryczka na koniec. Posmak trochę za bardzo słodki. Pod koniec troszkę jakby słodkość malała. Pojawia się również ta jakby metaliczna nuta z zapachu i leciuteńka kwaskowość. To chyba pierwsze oznaki starzenia się (to piwo było niepasteryzowane). Generalnie trochę za słodkie, ale nie jest źle, jak ktoś lubi ciemne słodkie. [4]
            Wysycenie: Było mocne i to cały czas. Jak dla mnie troszkę za mocne, co przeszkadzało w smakowaniu piwa [3.5]
            Opakowanie: Etykiety nieładne i raczej w kolorystyce niezbyt pasującej do Ciemnego piwa. Jak dla mnie to w stosunku do Black Powera, poczynając do nazwy a na kolorze kapsla kończąc wszystko jest gorsze (poza kolorem szkła). Kapsel mimo, że w znacznie brzydszej wersji kolorystycznej to i tak mocny punkt tego opakowania. Plus za ekstrakt. Podobnie jak poprzednik najchętniej widziałbym butelkę 0,5l. [3.5]
            Uwagi: Piwo z rodzaju słodkich ciemnych. Lubię takie piwa. To było trochę jednak za słodkie, ale i tak dobre i bym kupował gdyby było w Krakowie. Może to piwo dlatego jest tak słodki, bo jest adresowane do kobiet? Mój egzemplarz był niepasteryzowany, za co dzięki konemu.

            Moja ocena: [3.925]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
              Kilka dni temu rozmawiałem z kierownikiem w browarze i twierdził że BlackPower też był dosładzany ale jakoś mu nie wierzę, za dobrze jeszcze pamiętam ten smak Nawet jeśli był dosładzany to w stopniu minimalnym a to co zrobili teraz to jest nieporozumienie.
              Dla mnie oba te piwa były podobne w smaku - słodkawe i winne.

              Comment

              • Lacriferno
                Senior
                • 07-2005
                • 783

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny brąz, niemal czerń. Pod światło wiśniowo-brązowy. [4]
                Piana: Ciemno-beżowa. Przy nalewaniu pieni się nawet nieźle z intensywnym sykiem, ale jej żywotność jest bardzo krótka. Zostają jedynie niewielkie plamki na powierzchni. [3]
                Zapach: Dość intensywny, wyraźnie słodowy z wyczuwalnym karmelem i delikatnym alkoholem. W tle delikatny zapach stęchlizny. [3.5]
                Smak: Cukier na pierwszym planie. Słodkie do przesady, przez co ciężko się doszukać w tym piwie innych posmaków, gdyż słodycz dominuje nad całością. Gdzieś w tle majaczy słód, goryczki natomiast jak na lekarstwo. Lekko wyczuwalny alkohol. [3]
                Wysycenie: Słabe, prawie niezauważalne. Z upływem czasu coraz słabsze, po kilku minutach znika niemal całkowicie [2.5]
                Opakowanie: Sympatyczna butelka - bączek, parametry piwa podane. Etykieta czytelna, ale niestarannie naklejona. Całość zwieńcza firmowy kapsel. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • Lacriferno
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 783

                  #9
                  Piana nie za bardzo chciała pozować do zdjęcia. Od nalania do szklanki do pstryknięcia fotki minęło ok. pół minuty.
                  Attached Files

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pod światło ciemnowiśniowy. Jest dobrze. [4.5]
                    Piana: Beżowa, drobna i obfita bezpośrednio po nalaniu do pokala, rewelacja!. Szybko zanika ale trzyma sie dzielnie cienką warstewką aż do samego końca. [4]
                    Zapach: Wyczuwam intersujące winne i waniliowe akcenty. Później obecny intrygujący zapach, charakterystyczny dla piw fermetowanych w otwartych kadziach. [4]
                    Smak: No i wszystko co dobre było w tym piwie uleciało z pierwszym jego łykiem. Moze ulepek to to nie jest ale zdecydowanie za słodkie. Po jaką cholerę było je dosładzać!? Piwo musi byc naprawdę niezłe przed jego słodkim zgwałceniem... [3]
                    Wysycenie: Niezbyt wysokie ale dla tego typu piwa optymalne. [5]
                    Opakowanie: W sklepowej lodówce wygląda jak piwo z klasą - oszczędna, wyważona kolorystycznie etykieta. Po wzięciu butelki do ręki widzimy że to zwykły offset odkształcający się pod wpływem kropel wody i czar pryska...0,3 wydawałoby się za mało ale nie dałbym rady wypić więcej tego syropu... [4]
                    Uwagi: Kupione w sklepie ekologicznym na Natolinie. Fajna jest ta tendencja do oferowania niszowych piw w sklepach ze 'zdrowym żarciem' o ile oczywiście właściciel nie przegina z marżą...

                    Moja ocena: [3.675]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor bardzo ciemny, wiśniowy z brązowymi odcieniem [4.5]
                      Piana: Beżowa, a nawet lekko kawowa. Dość drobno pęcherzykowa, ale z częściowo luźnymi fragmentami. Opada dość szybko do pełnego nalotu. Częściowo oblepia szkło. [3.5]
                      Zapach: Zapach przypalanych słodów, suszonych owoców, delikatna nuta alkoholowa. [4]
                      Smak: 'Jednak zbyt słodkie' - to pierwsza myśl po pierwszym łyku. Trochę mniej tej sztucznej słodyczy i byłoby dobre piwo. Po zawaleniu ust słodyczą gdzieś w oddali wyczuwalna palona goryczka, delikatne orzechy, słodowy posmak.
                      Wydaje się dość esencjonalne. [3.5]
                      Wysycenie: Wysycenie dobre [4]
                      Opakowanie: Etykieta prosta, ale nie kiczowata.
                      Zawarte podstawowe informacje
                      Kapsel firmowy
                      Ładna butelka 0,33 [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.8]
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • Sokół83
                        szynkarz
                        • 12-2004
                        • 1598

                        #12
                        o ile w zapachu poza karmalem czuć jakieś nuty palone, o tyle w smaku nie czuć nic poza słodyczą karmelowo-cukrową

                        straszne piwo - nawet karmi bije je na głowę
                        Z INNEJ BECZKI

                        www.fotopolska.eu

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #13
                          Jakiś tydzień temu widziałem Magnusa w Wieliczce, ul. Słowackiego (naprzeciw Biedronki, blisko rynku dolnego) w małym sklepiku nocnym. Wprawdzie to nie w Krakowie, ale nie dalej niż dwa rzuty beretem - więc jeśli chcesz kupować to masz blisko...

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9731

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny. Najmocnejsza strona tego... ...napoju. [4.5]
                            Piana: Beżowa, drobna, ładna. Niestety, zbyt szybko znika bez śladu. [3.5]
                            Zapach: Słaby, spod słodowych nut bardzo nieśmiało przebijają się lekkokwaskowate (?) nuty. [2.5]
                            Smak: Ledwo wyczuwalna dymna goryczka, poza tym słodkie, słodkie, słodkie. Prawie ulepek, słodycz nie przystająca do piwa. [1]
                            Wysycenie: Słabe, ale dla tego gatunku piwa może być. [3.5]
                            Opakowanie: Bączek z firmowym kapslem, etykieta i kontra kolorystycznie i graficznie mdła, bez wyrazu. Na kontrze podane zawartości alkoholu i ekstraktu, podano także, że DOSŁADZANE CUKREM. [3]
                            Uwagi: Napój zdecydowanie za słodki, nie wiem, po co dosładzany. Niszczy to szanse na smak piwa. Wypiłem "w celach naukowo-badawczych". W celach smakowych bym się poddał...

                            Moja ocena: [2.175]

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brunatny. [5]
                              Piana: Beżowa. Drobnopęcherzykowa. Niezbyt trwała. [3.5]
                              Zapach: Palono-karmelowy z lekkim chmielem. [5]
                              Smak: Piwo gęste i słodkawe. Karmelowe z goryczką od słodu i od chmielu. Mogłoby być troszkę mniej słodkie. [4]
                              Wysycenie: Z początku rześkie. Później bardziej leniwe. Przyjemnie buzuje w ustach. Nie siada na żołądku. [4.5]
                              Opakowanie: Sympatyczny bączek z czytelną etykietą. Brak kapsla firmowego. [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.4]

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎