Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Kujawskie Mocne Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Grudziądz, Kujawskie Mocne Premium

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Alkohol 6%
    Piana nawet ładna ale niezbyt trwała.
    Barwa bursztynowa ze złocistym poblaskiem.
    W smaku półwytrawne.
    Goryczka dość słaba.
    Lekko wodniste o jakby sytęchło-piwnicznych nutach.
    Jakby słabsza pod każdym względem wersja Grudziądzkiego dobrego.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      i fotka
      Attached Files

      Comment

      • Rycho_128
        Senior
        • 03-2007
        • 1039

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Odpowiedni, nie za jasny [5]
        Piana: Odpowiednia [4]
        Zapach: Niezbyt intensywny, przebija słód [4]
        Smak: Po pierwsze słód, dalej odpowiednia goryczka, charakterystyczny dla wszystkich pitych przeze mnie piw grudziądzkich posmak "piwnicy" (hm, niektórzy mówią, że czuć błotem), ale mi to akurat odpowiada, piwo pasteryzowane więc nieco gorsze od niepasteryzowanego Dobrego z Grudziądza. [4.5]
        Wysycenie: Wszystko w porządku [4.5]
        Opakowanie: niższa ocena za brak ekstraktu i za mylną nazwę "mocne" alk. 6%, więc jakie mocne? [3.5]
        Uwagi: Podobne w smaku do Grudziądzkiego Dobrego Piwa Niepasteryzowanego, cena bardzo przyjazna dla piwosza Kupiłem w Gdańsku na Podmiejskiej 17

        Moja ocena: [4.25]
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: zółty, klarowny [3.5]
          Piana: wysoka biała trwała po opadnieciu pozostawiła wyraźny kożuszek, [4]
          Zapach: intensywny słodowy, lekki aromat owocowy [4]
          Smak: goryczka prawidłowa, szczypie w język, wyczuwalny smak słodu, [4]
          Wysycenie: piwo pracowało cały czas, drobne bąbelki gazu odrywały sie od dna [3.5]
          Opakowanie: typowe dla tej serii piw, informacje nie pełne brak ekstraktu [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1039

            #6
            Słuchajcie, jest sprzeczność. To niewątpliwie zacne i dobre piwko (ostatnio polubiłem Grudziądz) w tym miejscu http://www.kunter.pl/kujawskie-mocne-premium.htm ma podane: Ekstrakt 16,5 st. Plato, Alkohol do 7,9% Vol itd. Jest zdjęcie butelki z wyraźną etykietką, gdzie stoi: 6% (ekstraktu Grudziądz na etykietach nie podaje). Oczywiście degustowałem, wg mnie na pewno nie jest to 7,9% alkoholu, zapewne 6% jak na etykiecie. Z kolei jak popatrzy się tu http://www.kunter.pl/kujawskie-zywe.htm to napisane stoi tak: Ekstrakt 10,1 st Plato, Alkohol do 6,0% Vol. Na etykiecie - 6%, ekstraktu, tradycyjnie jak to w Grudziądzu nie ma. Piłem jedno i drugie, wg mnie te parametry z Żywego Niepasteryzowanego doskonale pasują do Mocnego Premium. Tylko w jakim celu browar wprowadza na swoich stronach internetowych w błąd? Ciekawe ponadto, że z 10,1 st. ekstraktu (o ile to prawda????) wyciągają aż 6% alkoholu, piwo nie jest nic wodniste, pełne w smaku i w ogóle warte grzechu.
            Last edited by Rycho_128; 14-02-2008, 19:13.
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, dość ciemny jak na polskie realia, ładny. Piwo klarowne. [4]
              Piana: Duża i średnio trwała. Wygląd jedynie brzydki, bo strasznie dużo wielkich bąbli było. Do końca dotrwały jedynie resztki. [4]
              Zapach: Przyjemny Słodowo chmielowy zapach. Średnio intensywny. [4]
              Smak: Dobre piwo o smaku słodowo chmielowym z dość mocną goryczką. Posmak gorzkawo goryczkowy, długi. Przyjemnie się pije. Mimo 6%, nie czuć alkoholu. Troszkę brak pełności. [4]
              Wysycenie: Odpowiednie do piwa. Trzyma się równomiernie prawie do końca. [4]
              Opakowanie: Etykiety ładne, oryginalne (pomijając wersję niepasteryzowaną), Zwracają na siebie uwagę. Do tego firmowy kapsel, niestety niezbyt pasuje kolorystycznie. Wadą jest natomiast bliźniacze podobieństwo do niepasteryzowanej wersji i brak ekstraktu. Całość jednak warta naśladowania. [4.5]
              Uwagi: Dobre piwo, ale trochę nijakie. Brak mu mocniejszej, głębszej słodowości. Po wypiciu właściwie nic się nie zapamiętuje, może tylko ten gorzki posmak.
              Piwo wymienione z klossem na zlocie w Trzciance, dzięki.

              Moja ocena: [4.025]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • toto
                Senior
                • 12-2006
                • 949

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, klarowny, dość ciemny [4.5]
                Piana: obfita, dość gruboziarnista, opada oblepiając szkło [3.5]
                Zapach: stęchło-słodowy, dość typowy dla Grudziądza [2.5]
                Smak: Gorzko-silnie słodowy, choć słód jest momentami tłumiony przez gorzki smak nie tyle chmielowy co wręcz "piołunowy". Smak bardzo zdecydowany, typowy dla niektórych piw z Grudziądza. [4]
                Wysycenie: Bąbelków niewiele, piwo dość ciężkie. [3]
                Opakowanie: Butelka ŻGB, owalna etykieta w odpustowych barwach z przewagą koloru złotego. Jest skład, brak ekstraktu. Napis "Produkt ekologiczny". Kapsel browarowy. [2.5]
                Uwagi: Trwałość do 27.12.2008. Piwo przyzwoite, o charakterystycznym posmaku grudziądzkim. Szkoda, że tak nietypowe smakowo, charakterystyczne piwa wypadają z gry.

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎