Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Honsebrouck, St. Louis Premium Faro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Van Honsebrouck, St. Louis Premium Faro

    zaw. alk. 3,2%, but. 0,25 l
    dostępne w pubie Peron 6 (Łódź)

    Faro to wciąż chyba najmniej popularny rodzaj lambika w naszym kraju (o ile w ogóle można mówić o jakiejkolwiek popularności lambików w Polsce ) Niegdyś faro sporządzano z łączenia lambików młodych i starych (jak dzisiaj gueuze), w chwili obecnej faro to lambik niemieszany z dodatkiem cukru/karmelu dla złagodzenia cierpkich, kwaskowych doznań smakowych. Pamiętam, ściągnąłem kiedyś z Belgii Faro od Lindemansa (grubo w czasach "przedforumowych") i był znakomity, dlatego jak zobaczyłem tego St. Louisa w lodóweczce Peronu 6, oczy mi się rozradowały:
    kolor - ciemnobursztynowy, herbaciany, pełna klarowność;
    piana - niezbyt gęsta, ani wysoka, ale pięknie kładzie się równiutkim, zwartym placuszkiem na piwie i długo cieszy wzrok;
    nasycenie - intensywne;
    zapach - lambikowy, kwaskowaty bukiet w całej okazałości: kwiaty, owoce, zioła i w tym wszystkim odrobina karmelu;
    smak - słodzony lambik to doskonały pomysł: rewelacyjnie kwaskowata świeżość kwiatowo-owocowa i łagodząca ją głęboka nutka słodkiego karmelu; może i trochę zbyt słodkie to faro, ale karmel to nie tylko cukier - w tym piwie wyraźnie czuć pyszną paloność, która świetnie komponuje się z całą resztą; połączenie orzeźwiających owoców i aromatycznego karmelu jest po prostu pyszne (nawet dla tych, którzy - jak ja - nie przepadają za przesłodzonymi piwami).
    Attached Files
    Last edited by Dreamer; 05-07-2007, 22:52.
    Blog: Piwna Brytania
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎