Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Chat z aromatem tequili

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Łódzkie, Chat z aromatem tequili

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnoslomkowy, klarowne [3]
    Piana: biala, drobna. nie osadza sie na szkle, dośc dlugo utrzumuje się ok 2cm warstwa [3.5]
    Zapach: zapach slodkawy z wybijającym sie aromatem sztucznej, kisielowatej cytryny, żadnej tequili nie czuję, zapach bardzo chemiczny [2]
    Smak: lagodne w smaku, lekko goryczkowe, owocowe tyle, że sm ak podobny wg mnie do limetki, a nie tequeili, oczywiście bardzo chemiczny [2]
    Wysycenie: prawie bez zarzutu, ciut za duzo [4.5]
    Opakowanie: proste w szacie graficznej, ubogie, cukierkowe, zloty kapsel, ogolnie nie podoba mi się [2.5]
    Uwagi: da sie wypić ale bez wiekszej rewelacji, gorsze piwa smakowe pilem, choć w tym wg mnie przeklamanie w smaku, powinno być limetkowe a nie tequilowe
    Zakupione w Carrefourze w Arkadii (W-wa) wraz z pozostałymi Chatami

    Moja ocena: [2.35]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kalifat
      Senior
      • 10-2004
      • 1168

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: całkiem ładny choć może ciut za jasny [3]
      Piana: bardzo miłe zaskoczenie: idealnie biała,
      zadziwiająco długo utrzymuje się ,
      nawet po dłuższym czasie pozostaje ładny kożuszek [4]
      Zapach: Zapach dość dziwny.
      Po otwarciu butelki czuć "piwo", potem po nalaniu do kufla jakiś bliżej nieokreślony "sok". Zapach "soku" nie odrzuca, ale jest zupełnie niepiwny - trudny do określenia. [2.5]
      Smak: Ani aromatu, ani smaku tequili nie dało się wyczuć. Smak przypomina mi jakąś lemoniadę. Piwo słodke, choć gdy jest dobrze schodzone bardzo dobrze orzeźwia.
      Podczas picia wyczułem leciutki posmak goryczki. To odróżnia to piwo od chociażby Sprite'a.
      Piwo ma 4,2% alk. - podczas picia alkohol zupełnie niewyczuwalny (po wypiciu już tak, a więc piwo może być "zdradliwe") [3]
      Wysycenie: Praktycznie bez zastrzeżeń - chociaż jak dla mnie minimalnie za małe [5]
      Opakowanie: Prosta etykieta, bordowo-pomarańczowa zw srebrnymi napisami, niestety z gołym kapslem.
      Na plus można zaliczyć: ciekawy kształt krawatki i spójny projekt opakowania dla wszystkich Chat-ów. [2.5]
      Uwagi: Zakupione w Carrefourze na Dw.Wileńskiem.
      "Piwo" całkiem dobre na upały, choć raczej dla "koneserów", bo nie każdemu smakuje gazowana lemoniada.
      Ja pewnie kiedyś jeszcze się skuszę

      Moja ocena: [3]
      bla bla bla

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo jasne, słomkowe z jakimś pomarańczowym refleksem [3.5]
        Piana: Spora, drobnoziarnista, śnieżnobiała, i zaskakująco trwała. [4]
        Zapach: Zdecydowanie cytrusowo-chemiczny. Piwa w nim nie czuję. [1.5]
        Smak: Jak wyżej - "sprajtowaty", na upał napój chłodzący - ot co. [2.5]
        Wysycenie: Początkowo prawidłowe, potem gaz szybko znika i staje się niewystarczające. [3.5]
        Opakowanie: Grafika beznadziejna. W Łodzi, widać nie ma nikogo kto by nad oprawą popracował [3]
        Uwagi: Mogli nazwać to piwo CHAT a'la SPRITE, albo LEMON CHAT- byłoby bliższe prawdy.

        Moja ocena: [2.425]
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Qbasmuggy
          Member
          • 06-2005
          • 82

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jaśniutki, słomkowy [3]
          Piana: Znika prawie całkowicie po zaledwie kilkudziesięciu sekundach [2]
          Zapach: Słodkawy, limetkowy, raczej przyjemny [4]
          Smak: Piwopodobna lemoniadka, bardzo słodkie. Raczej niewiele ma wspólnego z piwem. Mimo wszystko jest orzeźwiające i za to punkt więcej [2.5]
          Wysycenie: Raczej kiepskie, szybko zanika. [3]
          Opakowanie: Czerwono-pomarańczowa etykieta, szare napisy.
          Przyzwoite, ale nie przyciąga wzroku [3.5]
          Uwagi: Od czasu do czasu można wypić zamiast lemoniady.
          Razi ta tequila w nazwie piwa, lepiej by było jakby została zastąpiona cytryną albo limonką, wtedy i nazwa byłaby powiedzmy bardziej adekwatna i myślę, że lepiej by się sprzedawało

          Moja ocena: [3.075]

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Typowy złotawo słomkowy, jasny. W tym przypadku jednak bardzo pasuje taki kolor, bo przypomina kolor tequili. Coś z pomarańcza, jak pisał adam16 również dostrzegłem. [4.5]
            Piana: Średniej wielkości i szybko opadająca do kożuszka. Ten już trochę trwalszy jest. Ogólnie to piana jest przeciętna, ale jak na aromatyzowane piwo to zaskakująco dobra. [4]
            Zapach: Kwaskowy zapach kojarzący się z cytrusowym lub jabłkowym aromatem. Nut piwnych brak, tequili również. Tyle, że nie odrzuca. [2.5]
            Smak: Samo w sobie piwo jako aromatyzowane cytrusowe byłoby niezłe. Nie jest przesadnie kwaśne, nie jest zbyt słodkie, czuć minimalne ślady piwa, goryczki… Na pewno lepsze od koncernowych piw tego typu. Tyle, że to miało być teqilowe, a tego smaku brak. [3]
            Wysycenie: Dobre, dość mocne. Pasuje dobrze do lekkiego aromatyzowanego piwa. [4.5]
            Opakowanie: To opakowanie ma tylko jedną zaletę. Jest jednym z serii Chatów, a ja lubię serie. Bardzo brzydka ta seria, ale seria. W tym przypadku, ale i innych również, etykiety są brzydkie kolorystycznie i beznadziejne graficznie. Całość prezentuje się obciachowo i wstyd sięgać po takie opakowanie w sklepie. Beznadziejna nazwa. Brak zawartości ekstraktu. Goły kapsel. Szkoda, bo piwo w swojej klasie nie jest najgorsze. [2]
            Uwagi: To niezłe w swojej kategorii piwo. Ma tylko jedną poważną wadę: brak smaku tequili. Można sobie czasem wypić, dla odmiany.

            Moja ocena: [3.025]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • rotmistrz
              Senior
              • 06-2005
              • 469

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnoslomkowy,klarowny [3]
              Piana: biała drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiając kożuszk który pokrywał cało lico [3.5]
              Zapach: aromaty owoców cytrusowych i nic więcej brak aromatów piwnych [2.5]
              Smak: piwo zmiesmaszane z sokami cytrusowymi, brak smaku tequili, bardziej przypominało collera cytrynowego [3]
              Wysycenie: paracowało sloab, lecz do końca [2.5]
              Opakowanie: kolejny z tej partii które nie powala lecz odrzuca [2]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.8]

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Dość jasna barwa. [4]
                Piana: Bardzo przeciętna, szybko opada, do końca nie wiele jej zostaje. [3.5]
                Zapach: Mało piwny, ale przyjemny cytrynowy. [4]
                Smak: Po pierwsze nie wyczuwam tu tequili, tylko dominują to cytrynowe posmaki, lemoniadowe trochę sztuczne. w tle można wyczuć delikatna goryczkę, na szczęście nie jest za słodkie. [3]
                Wysycenie: Jako, że jest to napój gazowany to chyba powinno być wyższe. [3]
                Opakowanie: Bardzo przeciętna etykieta, goły kapsel. [3]
                Uwagi: W kategorii piwa nie wypada za dobrze, ale jeżeli oceniać to jako napój taka lemoniadę, to nie wypada źle, przypomina trochę Coolera z Broka.

                Moja ocena: [3.675]
                Last edited by kishar; 18-03-2008, 00:08.

                Comment

                • esperal
                  Junior
                  • 01-2005
                  • 10

                  #9
                  Witam!
                  Czy nie wiecie może gdzie można dostać to piwo? W Łodzi nie moge znaleźć, nawet w sklepie browarów łódzkich.

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    #10
                    Wszystkie Chat-y są obecne oczywiście w sklepach Carrefoura i Globi.
                    ♪♫

                    Comment

                    • Jadoo
                      Senior
                      • 10-2008
                      • 339

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Wiadomo, słaby, moczowo-słomkowy. [1.5]
                      Piana: Zaskakująco zwarta, duża, drobnoziarnista. Nie ucieka w sekunde ale jak już to w całości. [4]
                      Zapach: Limetka [2]
                      Smak: Jak na takie aromatyzowane piwko to ekstra! Lepsze od desperadosa, tylko hm.. czy to w ogóle jest piwo? W każdym razie mi smakuje i orzeźwia [4]
                      Wysycenie: Słabe [2.5]
                      Opakowanie: Dość tandetna etykieta, góły kapsel ale potrzebne info jest. [2.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.025]

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasne złoto. [4]
                        Piana: Dość dużo, ale szybko robi się gruboziarnista i znika w oczach. [3]
                        Zapach: Silny, limonkowo-tequilowy (to drugie słabiutko), z lekką słodowością w tle. Wiadomo ze chemiczny, ale całkiem orzeźwiający. [3.5]
                        Smak: Jak się spodziewałem - cytrusowość, słodzik i w tle lekka nuta tequili oraz słodu. Też wiadomo że sztuczne, ale takie piwa mają przede wszystkim orzeźwiać i do tego Chat nadaje się świetnie. [3.5]
                        Wysycenie: Wysokie i takie powinno być. [5]
                        Opakowanie: Jak Chat Imbir - puszka o stylistyce dość miłej dla oka, ale niestety zbyt przypominającej Redd'sa. Zrozumiałe to ze względów marketingowych, ale minus za brak oryginalności. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.55]

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny, słomkowy, wpadający z złoty. nochyba dla takiego piwa dobry, Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się... [4]
                          Piana: Niewysoka, sycząca, szybko znika. Na obronę mogę podać (podobnie jak przy kolorze), że to piwo do picia w plenerze prosto z puchy. Nie sądze aby ktokolwiek normalny (poza nami forumowiczami) przelewal to piwo. [2.5]
                          Zapach: Podobny, do wszystkich innych podobnych specyfików - niezbyt prawdziwy, slodki aromat tequilli. Przyjemny w sumie, orzeźwiający i zachęcający do szybkiego spożycia. [3]
                          Smak: Tak jak zasugerował zapach - szybko wypić, ugasić pragnienie i zapomnieć. Nie spodziewałem się po smaku niczego innego prócz tego co dostałem, tzn. słodki, lekki, orzeźwiający napój piwny z aromatem tequilli. W sumie niezła alternatywa od lansiarskiego Desperados, którego nie znoszę (choć może być to spowodowane rzeczonym lansem, którego nie znoszę jeszcze bardziej) Za tą cenę jest chyba ok, a jakby odjąć tą nieprzyjemną cierpkość pojawiającą się chwilę po przełknięciu, byłoby to zupełnie dobre piwko na upały. [3.5]
                          Wysycenie: Wysokie, drobne i lekko szczypiące w język, czyli jak przystało na tego typu twór - poprawne. Ma orzeźwiać, więc się zbytnio nie czepiam [4]
                          Opakowanie: Ładne, schludne, budzące odpowiednie skojarzenia - Żółta puszka, design trochę zerżnięty z Redds'a. Brak informacji na temat ekstraktu, ale tak to jużjest w przypadku piw aromatyzowanych. [3.5]
                          Uwagi: Przy tej cenie (2,25zł w Carrefourze), aż śmiech mnie bierze gdy widzę ludzi kupujących dwa razy droższego Desperadosa (i to 0,4l), no ale co poradzić. Piwo jest wypijalne, dobrze orzeźwia, nie jest bardzo słodkie, ma baardzo korzystną cenę. nie jest to to czego ja osobiście szukam w piwie, ale obiektywnie rzecz biorąc jest to solidny produkt, który na pewno przekroczył moje oczekiwania.

                          Moja ocena: [3.275]
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Tradycyjnie dorzucam fotę, bo nie ma.
                            Attached Files
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • Myszon007
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 1208

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Cytrynowo-złoty, z delikatną mgiełką. [5]
                              Piana: Dość gęsta i trwała, o śnieżnobiałym kolorze, opada powoli do małej pierzynki. [4]
                              Zapach: Przyjemny, limonkowo-cytrusowy, dopiero w oddali lekki aromat tequili. [4.5]
                              Smak: Również przyjemny, słodki, cytrusowy, obecna lekka goryczka i orzeźwiająca kwaskowatość. Naprawdę niezłe w swojej kategorii. [4]
                              Wysycenie: Wysokie, tutaj odpowiednie. [5]
                              Opakowanie: Żółta puszka jak na fotce powyżej, całkiem fajna. [3.5]
                              Uwagi: Za cenę w okolicach 2 PLN ten "napój" jest dla mnie świetny

                              Moja ocena: [4.25]
                              ♪♫

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎