Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Uaktualniłem mapę do 132 browarów, w tej liczbie jest "U dvou koček" bo wg. zapowiedzi piwo powinno być już dostępne od dawna, chociaż lokal nawet nie zająknął się na ten temat na swojej stronie.
    Od początku czerwca mają już swoje piwo. Trzy 12-stki: Světlá Kočka, Polotmavá Kočka i Tmavá Kočka
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      • 10-2006
      • 1117

      03.07 odbyło się oficjalne otwarcie browarku w Rożnovie Pod Radhostem.
      W ofercie trzy rodzaje piwa: svetla 10* RADHOŠŤ, svetle 13* ROTSCHILD (myślę jednak że obecnie go jeszcze nie ma w sprzedaży, planowane na jesień) oraz co rzadko się zdarza w minibrowarach -pivo nealkoholicke. Okazało się ze wyszło niezupełnie takie bezalkoholowe i w menu jest napisane- nizkoalkoholicke, co by nie było watpliwości że ten alkohol jednak tam jest.

      Nastepny minibrowar który się otwiera, i już zostało uwarzone piwo, to w Usti Nad Labem -
      Na Rychtě ul. Klasterni 75. Na miejscu również hotel.
      Oficjalne otwarcie ma się odbyć we wrześniu.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
        myślę jednak że obecnie go jeszcze nie ma w sprzedaży, planowane na jesień
        Nieprawda jest to
        Wg. beerborca piwo się jak najbardziej leje. I co ważne, wbrew moim wcześniejszym uwagom, jest dostępne na miejscu. Hospudka przy browarze czynna codziennie od 14-tej.
        Na nowej stronie browaru można zauważyć, że leją też w (bardzo ładne zresztą) krachlowe butelki.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • bastion
          PremiumUżytkownik
          • 10-2006
          • 1117

          No to bardzo ładnie że się leje. Jak smakuje, sprawdzę osobiscie za miesiąc.
          Natomiast w karcie, piwo Radhost, jest opisane jako 11*.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Te kamionki to pewnie tylko na otwarcie i w łaźniach są używane. Browar nie ma swojej restauracji czy nawet pivnicy, a wiec piwo jest / ma być dostępne gdzieś na mieście.
            Z fotek zamieszczonych na tej stronie wynika, że browar jak najbardziej posiada swoją piwiarnię.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Przeca już to odszczekałem.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                A to znacie? :


                to już więcej niż boom

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Znamy, czekało na przeniesienie do działających. Zatem ponownie mamy 132 browary w Czechach.

                  Najlepszy dojazd (oczywiście jak to w czeskim "PKS" tylko w dni robocze) do tego Sedlca jest z Sedlčan (linia kolejowa 223) oraz ze wsi Hermanički leżącej na trasie kolejowej 220 Praha - Benešov - Tábor.
                  Pojedyncze autobusy, zazwyczaj w mało ciekawych godzinach, są z Benešova, Táboru i Příbramu. Jest nawet jeden kurs z Pragi (w piątek), ale bezpośredniego powrotu do stolicy już nie ma.
                  Last edited by Pendragon; 17-07-2010, 08:23.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Nowych mini w planach i realu ciągle przybywa i szczerze mówiąc przestałem już to wszystko ogarniać.

                    W każdym bądź razie mnie zelektryzowała wiadomość od Pivnego Filosofa, że mieszkający w ČR amerykański piwowar domowy Chirs Baerwaldt przeszedł na działalność komercyjną i otworzył Pivovar Zhůřák. Wybór robi wrażenie: Amber Ale, Black Ale, Weizen 14,5°, Rauchbier. Piwa są do dostania w praskich lokalach z rotacyjnym piwem. Ciekaw jestem ile jeszcze lat minie, by można było spróbować w krajowym lokalu piwa z takich przydomowych browarów.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nowych mini w planach i realu ciągle przybywa i szczerze mówiąc przestałem już to wszystko ogarniać.

                      W każdym bądź razie mnie zelektryzowała wiadomość od Pivnego Filosofa, że mieszkający w ČR amerykański piwowar domowy Chirs Baerwaldt przeszedł na działalność komercyjną i otworzył Pivovar Zhůřák. Wybór robi wrażenie: Amber Ale, Black Ale, Weizen 14,5°, Rauchbier. Piwa są do dostania w praskich lokalach z rotacyjnym piwem. Ciekaw jestem ile jeszcze lat minie, by można było spróbować w krajowym lokalu piwa z takich przydomowych browarów.
                      W mordę, łzy mi się cisną do oczu. Niech ktoś biegły w języku naszych południowych braci zrobi rekonesans jak wyglądają u nich przepisy odnośnie składu podatkowego. Przynajmniej byśmy wiedzieli w którym kierunku trzeba by iść, żeby było lepiej.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • bastion
                        PremiumUżytkownik
                        • 10-2006
                        • 1117

                        Następny minibrowar otwarty w Vimperku.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nowych mini w planach i realu ciągle przybywa i szczerze mówiąc przestałem już to wszystko ogarniać.

                          W każdym bądź razie mnie zelektryzowała wiadomość od Pivnego Filosofa, że mieszkający w ČR amerykański piwowar domowy Chirs Baerwaldt przeszedł na działalność komercyjną i otworzył Pivovar Zhůřák. Wybór robi wrażenie: Amber Ale, Black Ale, Weizen 14,5°, Rauchbier. Piwa są do dostania w praskich lokalach z rotacyjnym piwem. Ciekaw jestem ile jeszcze lat minie, by można było spróbować w krajowym lokalu piwa z takich przydomowych browarów.

                          Na zdjęciu jest Pivovarsky klub na Florencu, ale czy on warzy to piwo w tym garażu? A może właśnie Pivovarskim domie? Bo ten garaż nie wygląda zbyt dobrze (nawet na czeskie, liberalniejsze przepisy)

                          Comment

                          • bastion
                            PremiumUżytkownik
                            • 10-2006
                            • 1117

                            Browarek mieści się we wsi Zhůř, koło Nepomuka, na południowy wschód od Pilzna.

                            Comment

                            • bastion
                              PremiumUżytkownik
                              • 10-2006
                              • 1117

                              Jest to browarek domowy, którego właściciel dopiero zamierza uruchomić taki na prawach komercyjnych.
                              Amerykanin mieszkający od 1.5 roku w Czechach, a zajmujący sie domowym browarnictwem od 18 lat.
                              Miłośnik piw typu Ale, na próbe wysłał swoje piwo do Pivovarskiego Klubu w Pradze.
                              Chce wysondować rynek, czy Czesi znani z raczej dość ortodoksyjnego podejścia do innych gatunków piwa, zaakceptują ten wybór.
                              Nie ma się już więc co ''jarać'' że to następny minibrowar, tylko czekać co przyniesie przyszłość.
                              A może być ciekawie.

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jest to browarek domowy, którego właściciel dopiero zamierza uruchomić taki na prawach komercyjnych.
                                Amerykanin mieszkający od 1.5 roku w Czechach, a zajmujący sie domowym browarnictwem od 18 lat.
                                Miłośnik piw typu Ale, na próbe wysłał swoje piwo do Pivovarskiego Klubu w Pradze.
                                Chce wysondować rynek, czy Czesi znani z raczej dość ortodoksyjnego podejścia do innych gatunków piwa, zaakceptują ten wybór.
                                Nie ma się już więc co ''jarać'' że to następny minibrowar, tylko czekać co przyniesie przyszłość.
                                A może być ciekawie.
                                Czegoś tu nie rozumiem. Czy browar funkcjonujący nie na komercyjnych zasadach może wstawić piwo do lokalu? Skoro już wstawił do lokalu to sądzę, że ma już uprawnienia do sprzedaży. Poza tym tu nie ma co badać, w Pradze już od jakiegoś czasu można napić się ejli, stoutów, rauchbierów i tylko cieszy, że pojawia się kolejny browar specjalizujący się w tego typu specjałach.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎