Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Pils Noteckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Czarnków, Pils Noteckie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • mopsu
    Junior
    • 08-2007
    • 3

    #2
    Noteckie Pils

    Przypadkowo kupiłem w monopolowym, super piwko, bez porownania do "korporacyjnych"
    lekka gorzka nutka polaczona ze slodycza ciemnego !! i kosztuje tylko 1,50

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mopsu Wyświetlenie odpowiedzi
      Przypadkowo kupiłem w monopolowym, super piwko, bez porownania do "korporacyjnych"
      lekka gorzka nutka polaczona ze slodycza ciemnego !! i kosztuje tylko 1,50
      Jest niezłe, ale ja szalał za nim nie będę. Wydaje się być trochę wodniste. "Słodyczy ciemnego" w nim nie uświadczyłem. Od Noteckiego Naturalnego Niepasteryzowanego dzieli je całkiem sporo, mimo podobieństwa parametrów. Od NN Pasteryzowanego też znacząco odstaje in minus. Smakowało jak "10", a nie "12".
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Jest niezłe, ale ja szalał za nim nie będę. Wydaje się być trochę wodniste. "Słodyczy ciemnego" w nim nie uświadczyłem. Od Noteckiego Naturalnego Niepasteryzowanego dzieli je całkiem sporo, mimo podobieństwa parametrów. Od NN Pasteryzowanego też znacząco odstaje in minus. Smakowało jak "10", a nie "12".
        Piłem to piwo zaraz po lub zaraz przed Noteckim Naturalnym i śmiem twierdzić, że to jest to samo piwo. IMO Czarnków warzy dwa rodzaje piwa jasne i ciemne, a czy ono się nazywa Pils, Kolejorz, Noteckie, Izerskie czy też Proletaryat, to już kosmetyka. IMO parametry tych piw różnią się po to, żeby nikt nie zarzucił, ze to jest to samo piwo. A różnią się tak mało, po to, żeby nikt nie zarzucił, ze w butelce jest coś innego, niż na etykiecie.
        Noteckie Niepasteryzowane jest również niepasteryzowane jedynie na etykiecie, świadczy o tym dłuższy termin przydatności niż dotychczas. Podobnoż niepasteryzowane jest dostępne jedynie w browarze.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Piłem to piwo zaraz po lub zaraz przed Noteckim Naturalnym i śmiem twierdzić, że to jest to samo piwo.
          Piłem je przed Noteckim Naturalnym i odczułem jednak różnicę, która została opisana powyżej.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          IMO Czarnków warzy dwa rodzaje piwa jasne i ciemne, a czy ono się nazywa Pils, Kolejorz, Noteckie, Izerskie czy też Proletaryat, to już kosmetyka. IMO parametry tych piw różnią się po to, żeby nikt nie zarzucił, ze to jest to samo piwo. A różnią się tak mało, po to, żeby nikt nie zarzucił, ze w butelce jest coś innego, niż na etykiecie.
          Domyślam się, że te jak na razie przypuszczenia, zostaną potwierdzone lub obalone już niedługo, tj. najpóźniej podczas zlotu. To, o czym piszesz wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, niestety.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Noteckie Niepasteryzowane jest również niepasteryzowane jedynie na etykiecie, świadczy o tym dłuższy termin przydatności niż dotychczas. Podobnoż niepasteryzowane jest dostępne jedynie w browarze.
          No coś w tym może być, niemniej jednak ja czuję dużą różnicę miedzy Noteckim Niepasteryzowanym i Pasteryzowanym. Ciężko mi wiec tą różnicę przy tych samych parametrach na etykiecie wyjaśnić. Może do Krakowa jeszcze dociera Noteckie naprawdę Niepasteryzowane? Poza tym Noteckie kupowane przeze mnie ma raczej krótki termin przydatności. Obawiam się, że nie da się łatwo udowodnić czy Czarnków wypycha stare zapasy pasteryzowanego, czy rzeczywiście sprzedaje niepasteryzowane.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Piję przeterminowane o raptem 6 dni i czuję kwas. Co prawda nie tak bezczelny jak przy Eire, ale i tak jest to przesada. Kiedyś miałem bardzo dobre zdanie o tym browarze, teraz (szczególnie widząc jaki tam jest syf) zupełnie mi się odmieniło.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              muszę jednak zaprotestować, ów "syf" to jak mniemam ta jedna kadź z której wyszły drożdże podczas fermentacji oraz zabrudzenie wilgotnej podłogi przez tłum odwiedzających. Przy powielaniu takich komentarzy można sądzić że nasze szanse odwiedzenia innych browarów podczas przyszłych Zlotów będą raczej zmierzać do zera.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Jaroslav
                Senior
                • 10-2005
                • 967

                #8
                Ja nie rozumiem jak można mieć pretensje, że piwo (niepasteryzowane ??)
                jest kwaśne po terminie przydatności

                PS. Ciesz się, że farfocli nie było
                Last edited by Jaroslav; 27-09-2007, 19:41.

                Comment

                • sergioP
                  • 09-2005
                  • 1261

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  muszę jednak zaprotestować, ów "syf" to jak mniemam ta jedna kadź z której wyszły drożdże podczas fermentacji oraz zabrudzenie wilgotnej podłogi przez tłum odwiedzających. Przy powielaniu takich komentarzy można sądzić że nasze szanse odwiedzenia innych browarów podczas przyszłych Zlotów będą raczej zmierzać do zera.
                  albo zmobilizują ew. browary do tzw. paniki i ogólnych porządków przed Zlotowymi odwiedzinami
                  - Wiesz Luciu, co ci powiem?
                  - ???
                  - ...napiłbym się piwa.

                  ------------------------------------------
                  Dzień dobry panu.
                  Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    #10
                    No nie tylko przy kadzi, poza tym grzybek całkiem ładnie się tam panoszył Można, bo 6 dni to nie jest na prawdę taki termin, by tłumaczyć aż takie zmiany smakowe. Zresztą to nie jest jakaś nowość, że ich piwo jest kwaśne. Eire w terminie już takie było.

                    I zaznaczam po raz kolejny, ja na prawdę bardzo lubiłem ich piwo i jeszcze za czasów Tabu kupowałem je na zgrzewki, nie wiem czemu tak obniżyli drastycznie loty.
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      muszę jednak zaprotestować, ów "syf" to jak mniemam ta jedna kadź z której wyszły drożdże podczas fermentacji oraz zabrudzenie wilgotnej podłogi przez tłum odwiedzających. Przy powielaniu takich komentarzy można sądzić że nasze szanse odwiedzenia innych browarów podczas przyszłych Zlotów będą raczej zmierzać do zera.
                      No niestety, nie zamierzam wypisywać, że wszystko cacy, po to, żeby innych nie wystraszyć. Byłam w wielu browarach, wszędzie było czysto. Pokazywanie takiej obrośniętej zepsutym drożdżem kadzi uważam za kompletne zlekceważenie naszej forumowej braci. Ja się ma wizytę prawie stu osób z całej Polski to wypadałoby to paskudztwo dzień wcześniej zetrzeć, żeby nie kłuło w oczy, nie wspominając o nosie
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny, złoty. Bardzo ładnie wygląda i jest w miarę odpowiedni do ekstraktu. Może tylko ciut za jasny. Piwo klarowne. [4.5]
                        Piana: Jednorodna, średniej wielkości. Dość trwała i pozostawia ślady na ściankach kufla. [3.5]
                        Zapach: Ładny z początku bardziej chmielowy, a mniej więcej od połowy piwa bardziej słodowy. Charakterystyczny dla piw z Czarnkowa. [4]
                        Smak: Bardzo dobry chmielowo słodowy smak. Taki jakby kwiatowy. Na koniec średnio mocna goryczka. Posmak goryczkowy. Przy końcu piwo robi się jakby bardziej słodowe, już nie tak dobre jak przy pierwszych łykach. Wniosek z tego, że trzeba go w miarę szybko pić. [4]
                        Wysycenie: Odpowiednie, mocne i trwałe. Minimalnie pod koniec siada, ale i tak jest dobrze. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta w nowej ujednoliconej dla głównych marek stylistyce. Wszystko w metalicznych kolorach. Wzornictwo typowo piwne (kolorystyka nie bardzo), klasyczne. Podobne do Jasnego w takim stopniu, że można sobie pomylić te dwa piwa. Na szczęście z jakimś piwem innego browaru nie sposób pomylić. Plus to podanie zawartości ekstraktu, minus za goły kapsel. [4]
                        Uwagi: Dobre lekkie piwo, można pić go cały czas. Smak trochę mało trwały, ale że jest w butelkach 0,33 to nie jest to aż takim problemem.
                        Faktycznie tak jak pisał w komentarzach delvish, w smaku wydaje się być 10tką a nie deklarowaną 12tką. Trochę chyba za lekkie na 12.

                        Moja ocena: [4]
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #13
                          Na etykietach Noteckiego Pils pojawił się nadruk z datą przydatności do spożycia.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #14
                            Nadruk zniknął. Piwo z partii z przydatnością do początku listopada, które wypiłem miało pianę, której nie powstydziłby się żaden weizen. Do końca konsumpcji nad piwem było dobre 7-8 cm ładnej piany. Dawno czegoś takiego nie widziałem
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Lekko ciemne złoto, przejrzyste [4]
                              Piana: Początkowo gęsta, sukcesywnie opada do cieniutkiej warstewki [3]
                              Zapach: W zapachu czuć wyraźniej słód jest on mocniejszy niż w Noteckim z Czarnkowa. W tle czuć pewną ziemistość. [3]
                              Smak: Porównując z Noteckim jest bardziej słodowe, również goryczka chmielowa nie jest tak wyraźnie zaznaczona. W tle wyczuć można nuty piwniczno-ziemiste, co przydaje lekko przyciężkiego wrażenia. Końcówka jest umiarkowanie cierpka, ale niezbyt długa. Piwo jest niezłe, ale Noteckie stawiam wyżej (mimo pewnej nieregularności smaku). [3.5]
                              Wysycenie: Nasycenie jest umiarkowane co osłabia walory orzeźwiające i przydaje pewnej treściwości [3]
                              Opakowanie: Ekstrakt jest podany, klasyczny bączek z metalizowaną, błyszczącą etykietą. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.275]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎