Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Wiśnia Mocna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Kormoran, Wiśnia Mocna

    "Piwo" (gromki śmiech z głębi sali) gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Garrota
    Member
    • 12-2006
    • 46

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jeśli kto preferuje piwo o zabarwieniu różowym to będzie usatysfakcjonowany [2]
    Piana: brak , nawet jak butelką potrząsnąć [1]
    Zapach: dla miłośników tanich win przyjemny , a ogólnie landrynki [1.5]
    Smak: koszmar najprawdziwszy. jak by oranżadę zmieszać z wodą i spirytusem plus jakaś goryczka . Smakuje jak zwietrzały i rozcieńczony jabol [1]
    Wysycenie: trochę gazu ma. [1.5]
    Opakowanie: wszystkie informacje na etykiecie są. Ekstrakt 18% , alk.10% obj. termin przydatności do spożycia, pełen skład : woda , słód jęczmienny , chmiel , zagęszczone soki owocowe(14% wag.), barwnik E-129 , regulator kwasowości E-330 , przeciwuteniacz E-300 , aromat wiśniowy , substancje słodzące E-950,E-951,E-952,E-954,zawiera źródło fenyloalaniny. Na etykiecie szyszki chmielowe i kilka wisienek. [3]
    Uwagi: Dobry prezent dla wroga , kolekcjonera etykiet albo osoby z wyrafinowanym poczuciem humoru. W okolicach Olsztyna mówią na to "piwo" -mamrot. Nie wierzę , że napój ten alkoholowy napój chmiel bądź słód zawiera. Czysta zgroza.

    Moja ocena: [1.35]

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      #3
      tzn. ja tego i tak pewno nie wypiję (bo i po co???) ale jak to jest: ile to w końcu ma alkoholu i Blg? Ekstrakt ? alk 5,5 (jak Art napisał) czy ekstr. 18, alk. 10% jak Garrota napisał(a) ????
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Prostym człowiekiem jestem, więc może ktoś mię leguralnie objaśni, czemu ten płyn trafił na PIWNE forum?
        Jak tak dalej pójdzie, niedługo będziemy oceniać płyny do mycia naczyń albo zapachy do ciast...
        Swoją drogą, myślałem, że ja igram z życiem (a z żołądkiem i wątrobą to na pewno ), testując co mocniejsze piwa z Jabłonowa i nie tylko, ale tutaj Koledzy... SZACUN

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Prostym człowiekiem jestem, więc może ktoś mię leguralnie objaśni, czemu ten płyn trafił na PIWNE forum?
          Ponieważ jest produkowany z piwa?
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Garrota
            Member
            • 12-2006
            • 46

            #6
            Różne trucizny piłem , ale Wiśnia to jakieś kuriozum. Chętnie zagłosował bym na Wiśnię jako na najgorsze piwo roku 2007 gdyby oprócz składu na etykiecie miała cokolwiek wspólnego z piwem. Nie mniej jednak na PIWNYM forum powinny pojawiać się info o wszystkich nawet parapiwnych płynach ,choćby po to by ostrzec ewentualnych piwoszy przed statą 2,20 pln lub ewentualnymi perturbacjami żołądkowymi czy czymś tam

            Comment

            • Garrota
              Member
              • 12-2006
              • 46

              #7
              co do ekstraktu i mocy podałem jak jest na etykiecie

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Garrota Wyświetlenie odpowiedzi
                co do ekstraktu i mocy podałem jak jest na etykiecie
                Czyli HARDKOR dosłownie i w przenośni (nie mylić z "hardcore'em" )

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  ART miał pewnie na myśli to co produkuje jako bazę Kormoran czyli piwo wiśniowe 11o, które pewnie ma ca. 5,5% ABV, a następnie zostaje cudownie przemienione w płyn o ekstr. 18o i 10% ABV, który zkonzumował kolega Garotta. Analogicznie napoje na bazie piwa tłuczone przez browar w Koszalinie w zeszłym roku miały ~9o-10o, a później przechodziły metamorfozę w ~18o-19 o. Mam na myśli całą serię Sobieskiego Impress (Cristal Ice, Green Apple itp.). Natomiast taki np. Smirnoff Black Ice produkowany w Kielcach powstawał już zdaje się w wyniku "majenia" spirytusu i jakiejś zaprawy smakowej, bez udziału piwa.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Swoją drogą, myślałem, że ja igram z życiem (a z żołądkiem i wątrobą to na pewno ), testując co mocniejsze piwa z Jabłonowa i nie tylko, ale tutaj Koledzy... SZACUN
                  Też o tym pomyślałem. Duży SZACUN dla was obu koledzy
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #10
                    Ta Wiśnia Mocna jeszcze do niedawna była dostępna w Gdyni w postaci lanej i można rzec, że było to zwykłe piwo z sokiem. Na beczce naklejka z napisem 10% alkoholu. Wersja butelkowa 0,33l miała 5,5%. Ta lana, to piwo całkiem pijalne (pomijam fakt, że niebardzo lubię piwo z sokiem) i napewno niezasługujące na tytuł Najgorsze Piwo.
                    Last edited by Bombadil13; 24-02-2008, 22:08.
                    Poszukuję

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ta Wiśnia Mocna jeszcze do niedawna była dostępna w Gdyni w postaci lanej i można rzec, że było to zwykłe piwo z sokiem.
                      Czyli kolega Garrota pił coś innego, czy ki czort?
                      Last edited by delvish; 24-02-2008, 22:22.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czyli kolega Garrota pił coś innego, czy ki czort?
                        Dlaczego od razu coś innego...
                        Napewno pił wersję butelkową, a nie jest to jakiś odosobniony przypadek, by wersja lana była zupełnie inna, niźli wersja butelkowa.
                        Poszukuję

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #13
                          A tu co nieco o tym piwie
                          Poszukuję

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎