Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kody oznaczające browary warzące dane piwa w GŻ,KP,CO-próba identyfikacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    No to znamy już schemat oznaczający Braniewo - L.5.X.YY:YY
    L.5 to butelka
    L.6 to puszka

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • aardvark
      Member
      • 06-2009
      • 89

      Mam przed sobą butelkowy Piast Wrocławski z takim oznaczeniem:
      04.04.15 11:46
      LPL 01A/279

      Kod 5900940002018

      Da się coś z tego wywnioskować?

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Nic a nic. Może Szczecin - 01 zamiast L1 ?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • blazers
          Senior
          • 10-2009
          • 217

          ja mam harnasia- LPL03K/279 wychodzi że 03 to dawne L3-brzesko K? znowu zadanie dla browar.bizowych detektywów

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Być może w kodach CP zastąpiono zera L-kami. W sumie miało by to sens bo raczej chyba żaden z browarów nie przekroczy nigdy ilości 9 lini rozlewniczych ażeby wykorzystać wszystkie 2-cyfrowe kombinacje od 01 do 09 jak jest/było to do tej pory. Wstawienie L-ki oznaczającej być może "linia" ma wiekszy sens.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              A tak przy okazji: wiem że obecnie beczka ma z pewnością miejszy udział niż kiedyś ale czy linie rozlewu KEG też mają swoją numerację ? Wiadomo coś na ich temat ?
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Odkopuję

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                No to teraz czas rozpocząć badania nad etykietami browarów Van Pura.
                no to zaczynamy

                Van Pur: Browar ????
                Cechowe stout butelka 0,5l

                KOD KRESKOWY 5 900535 00934
                Numer seryjny 1630LE185914339
                Tylko daty ważności nie zapisałem(ale spiszę jak będę w Bierdrze)

                Druga butelka z innego miejsca w Polsce
                2231LE185914339

                Zatem w zależności od browaru albo różnią się 4 pierwsze literki albo to tylko zmienne a trzeba zwrócić uwagę na 1630LE185914339

                Choć przypuszczam, że wszystkie Cechowe są z jednego miejsca (tak był oz innymi jednostrzałowcami z Biedronki)
                Last edited by dlugas; 14-12-2014, 12:36.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  Nie wiem czy w przypadku identyfikacji browarów jest sens zwracania uwagi na kod kreskowy. Może gdyby była możliwość iż dany brand jest warzony również poza Polską ale w przypadku rodzimego podwórka chyba nie ma to znaczenia.
                  Kod kreskowy jest drukowany tak samo jak reszta grafiki na puszce. Nie ma więc możliwości ingerencji w niego w browarze a to w browarze w postaci dodruku maszynowego (w tym przypadku słowo dodruk będzie odpowiedniejsze) określa się miejsce produkcji i datę spożycia. To akurat chyba jest oczywiste.
                  Gwoli przypomnienia jako że trochę wypadłem w orientacji w grupach browarniczych w średnich browarach. Grupa VP to Rakszawa, Zabrze i jeszcze przechwyt konkurencji po dawnym duńskim Faxie czyli Jędrzejów, Koszalin i Łomża, tak ? Czy tylko te 2 pierwsze browary ?
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gwoli przypomnienia jako że trochę wypadłem w orientacji w grupach browarniczych w średnich browarach. Grupa VP to Rakszawa, Zabrze i jeszcze przechwyt konkurencji po dawnym duńskim Faxie czyli Jędrzejów, Koszalin i Łomża, tak ? Czy tylko te 2 pierwsze browary ?
                    Te 5, które wymieniłeś.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Kod kreskowy wstawiłem tylko dlatego, bo miałem już go spisany w innym wątku :]

                      Zatem szukamy kodów
                      VP Rakszawa
                      BROWARY GÓRNOŚLĄSKIE Zabrze
                      STRZELEC Jędrzejów
                      BROK Koszalin
                      BROWAR Łomża

                      (dobrze jest ?)
                      Jak ktoś się skusi na jakiś produkt VP jest uproszony o wstawianie tutaj nazwy, numeru seryjnego/produkcyjnego oraz czy puszka czy butelka
                      Last edited by dlugas; 14-12-2014, 12:56.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Nie trzeba czekać aż ktoś coś kupi. W przypadku etykiet z butelek wystarczy zajrzeć do działu kolekcjonerstwo. Z puszkami to nie przejdzie, bo nikt ich od spodu nie skanuje.
                        Śledczy - do roboty.
                        Last edited by Pendragon; 14-12-2014, 13:46.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • bob1969
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 170

                          LA = Browar w Łomży

                          Comment

                          • Mastermind1
                            Senior
                            • 02-2013
                            • 248

                            LC -> Browar BROK w Koszalinie (kodem zawierającym LC oznaczone są kontretykiety na butelkach piwa "BROK Sambor"; LC w kodzie można znaleźć również na puszkach).

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              No i zaczyna się ruch w szpiegowskim interesie.

                              Jeśli abernacka dobrze kombinuje to Cechowe stout jest tym samym piwem co Brok Stout (te same parametry i skład oraz niby styl)
                              Brok S. z kolei warzony jest w Koszalinie czyli
                              LE => Koszalin (b)?
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                Wypite dziś Karpackie Pils ma w kodzie LD czyli jest to prawdopodobnie Van Pur,
                                bo w temacie Karpackie z Broka jest cisza
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎