Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kody oznaczające browary warzące dane piwa w GŻ,KP,CO-próba identyfikacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • westom_Poznań
    Member
    • 02-2006
    • 54

    #31
    Mi udało się pic Żubra rozlewanego w Białymstoku. Ale miejscem zakupu była Hajnówka wtedy. Zresztą jutro będę w Białymstoku to zobaczę jak sprawa wygląda

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
      W ostatnim czasie zrobiłem małe rozpoznanie z Książem - to piwo powszechnie dostepne w moich okolicach. Niestety , ale nie udało mi się wyciagnąć żadnych sensownych wniosków dodtyczacych pochodzenia - na puszkach widziałem oznaczenia TP1, TP2, TP3, TP4, TP5, TP6, TP7, X , X2. Obserwacji dokonałem w przeciągu ostatnich kilkunastu dni , są to więc partie aktualnie dostępne w sprzedaży.
      TP, to był Szczecin, X -Brzesko.Zresztą najlepiej nie pić tego czegoś i nie będzie problemu .


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vacoo Wyświetlenie odpowiedzi
        1-Tyskie Browary Książęce TYCHY
        2-Lech Browary Wielkopolskie POZNAŃ
        3-Browar Dojlidy BIAŁYSTOK
        W którym miejscu są te cyfry? Na spodzie puszki pod datą i w numerze jaki tam jest, to chodzi o cyfrę pierwszą?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • martix0
          Junior
          • 09-2009
          • 3

          #34
          @becik Na spodzie puszki pod datą ważności i z tyłu butelki też pod datą ważności.
          Tak, chodzi o cyfrę pierwszą.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            Już się mniej więcej w Żubrach zorientowałem....
            Butelki 0.5 i puszki robią Dojlidy, Tychy robią puszki i butelki 0.66l, Lech robi tylko puszki.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Już się mniej więcej w Żubrach zorientowałem....
              Butelki 0.5 i puszki robią Dojlidy, Tychy robią puszki i butelki 0.66l, Lech robi tylko puszki.
              Ale Beciku opierasz się tylko na danych z rynku warszawskiego. Moim zdaniem puszkę i butelkę 0,5L takiego piwa jak Żubr, ale też Lech czy Tyskie produkuje każdy z browarów KP. Butelki 0,33L kiedyś były tylko w Poznaniu, a 0,66L tylko w Tychach, ale czy tak jest nadal?
              blog.kopyra.com

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale Beciku opierasz się tylko na danych z rynku warszawskiego.
                Owszem, przynajmniej są to informacje z co najmniej kilku sklepów gdzie dokładnie sobie pooglądałem Żubra. Przynajmniej w Warszawie, puszki widziane z tych i Lecha, natomiast butelki tylko z Tych i Białegostoku. Swoją droga ciekawi mnie jak to może być w innych rejonach kraju.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #38
                  W Żabce widziałem dzisiaj Lecha i Tyskie z 1 , natomiast Wojaka z 2, natomiast w Biedronce był tylko tychacz i był z dwójką Chodzi o puszki
                  Last edited by Pogoniarz; 07-03-2010, 17:52.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #39
                    W Lewiatanie natomiast napotkałem Dębowe, Lecha Premium , Tyskie Gronie, Żubra i wszystkie piwa miały "dwójkę".Posprawdzam jeszcze w innych sklepach.Na razie wynika, że z Białegostoku nie opłaca się wozić piwa do nas(co wydaje się akurat rozsądne)


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na razie wynika, że z Białegostoku nie opłaca się wozić piwa do nas
                      Do Was się znikąd nie opłaca...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Do Was się znikąd nie opłaca...
                        Jakoś już nie jesteśmy piwną pustynią , czyli jednak się komuś opłaca , Zastanawiam się jak z opłacalnością wożenia PIWA do Ciebie


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                          W Lewiatanie natomiast napotkałem Dębowe, Lecha Premium , Tyskie Gronie, Żubra i wszystkie piwa miały "dwójkę".Posprawdzam jeszcze w innych sklepach.Na razie wynika, że z Białegostoku nie opłaca się wozić piwa do nas(co wydaje się akurat rozsądne)
                          Posprawdzałem tu i ówdzie:
                          "Gienaralnie" rządzi "dwójka", wyłamał się Pilsner Urguell i "9" Wojaka , te piwa(?) mają jedynkę.
                          Dwójkowe to Tychacze małe średnie i duże ,Leszki małe średnie i duże
                          Redsy, Gingersy, Żubry, Dębowe, Wojaki.


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #43
                            Czy ktoś jest w stanie potwierdzić następujące przypuszczenia na temat nowych kodów oznaczających browary Carlsberg Polska:
                            Wg mnie istotna jest pierwsza cyfra po L w kodzie pod datą.
                            1 oznacza Szczecin
                            2 - Sierpc
                            3 - Brzesko-Okocim.
                            Może rozkład pojawiania się tych cyferek w skali kraju potwierdziłby moje przypuszczenia.

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2768

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy ktoś jest w stanie potwierdzić następujące przypuszczenia na temat nowych kodów oznaczających browary Carlsberg Polska:
                              Wg mnie istotna jest pierwsza cyfra po L w kodzie pod datą.
                              1 oznacza Szczecin
                              2 - Sierpc
                              3 - Brzesko-Okocim.
                              Może rozkład pojawiania się tych cyferek w skali kraju potwierdziłby moje przypuszczenia.
                              W tym temacie mogę napisać, że Okocim Pszeniczne, które widziałem w sklepach Warszawy miało numer partii L2...

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #45
                                Jeśli jest z tego niemieckiego browaru co myślę to chyba najbliżej mają do Sierpca.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎