Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kody oznaczające browary warzące dane piwa w GŻ,KP,CO-próba identyfikacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
    W tym temacie mogę napisać, że Okocim Pszeniczne, które widziałem w sklepach Warszawy miało numer partii L2...
    Jako miejsce rozlewu - czemu nie? Przecież wiadomo, że nie jest polskie.
    Z tego co widziałem w małopolskim i podkarpackim - są same trójki, tylko Kasztelan niepast. ma L2, a Książ Czarny Specjał - L1.
    Szczególnie ciekawi mnie, jak to się ma w Szczecinie i Warszawie.

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #47
      W Warszawie Kasztelan też ma L2.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #48
        Być może ten fragment kodu używany w browarach CP faktycznie oznacza dany browar (póki co nasze spostrzeżenia by pasowały) jednak niestety taki zapis kodowy jest używany chyba dopiero od mniejwięcej połowy 2009 roku. Przed tym okresem układ nadruku kodowego w browarach CP był zupełnie inny np "24.12.08 // SB07.05" (na białym Kasztelanie 500 ml) lub " 24.11.07/C7" lub "01.09.06/A2" (oba na białym Kasztelanie 330 ml)
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
          Szczególnie ciekawi mnie, jak to się ma w Szczecinie.
          Dzisiaj jestem na dobie w pracy, ale jutro wracając do domu zerknę.


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
            W Warszawie Kasztelan też ma L2.
            Kasztelan Niepasteryzowane w puszce (zakupione w Warszawie), które dziś dostałem ma numer partii L1.
            Data na spodzie puszki - 07.07.2010

            Comment

            • kibi
              Senior
              • 07-2004
              • 1875

              #51
              Nie doprecyzowałem: ja L2 miałem na kupionej w Warszawie butelce Kasztelana Niepasteryzowanego.

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #52
                W Szczecinie Bosmany L1, ale i trafiłem puszkowego z Brzeska(3)Karmi sama "trójka".Kasztelan butelkowy i 1 i 2 choć 90% dwójka.Piasta nie widziałem.Okocim i Bosman w czteropakach ma 3, Mocny różnie raz 1 raz 3.Kasztelan niepasteryzowany puszkowy 1.
                Poszperam jeszcze po sklepach.


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • ucho
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 500

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tra Wyświetlenie odpowiedzi
                  07.02.2008
                  L7219616A0149
                  Tak z ciekawości zapytam czy udało się rozkodować numer partii od GŻ?
                  L****616#godz

                  Comment

                  • ucho
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 500

                    #54
                    Pierwsza liczba po L to chyba ostatnia cyfra roku produkcji.

                    Comment

                    • ucho
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 500

                      #55
                      L - ostatnia cyfra z roku produkcji - dzień roku (3cyfry) produkcji - 616 - litera - godzina

                      Jedynie literka może naprowadzić na browar, a występuje ona w wielu wariantach...
                      Last edited by ucho; 06-04-2011, 12:09.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jedynie literka może naprowadzić na browar, a występuje ona w wielu wariantach...
                        Tych literek nie ma chyba aż atak dużo. Może wspólnymi siłami uda nam się wyjaśnić tę hydrozagadkę?
                        Moje krótkie śledztwo (na podstawie etykiet z własnego zbioru oraz tych dostępnych w dziale kolekcjonerstwo) wykazało, że mamy do czynienia najprawdopodobniej z 8 literkami. Chodzi o tę piątą z prawej. Są to: A, B, D, H, L, P, V, Z. W dziel kolekcjonerskim w dziedzinie etykiet piw koncernowych jest porządny zastój, cza stam jakby się zatrzymał około roku 2008, więc sytuacja w tej chwili może wyglądac już inaczej. No więc jest do wykonania zadanie - przejść się do sklepów i posprawdzać puszki i butelki w poszukiwaniu tej literki i następnie zraportowanie tu wyników tych wypraw

                        Wyniki mojego śledztwa:
                        A - Żywiec Porter 0,5, Brackie, Tatra, Tatra Mocna, Warka,
                        B - Porter 0,33, Mastne, Bracki Koźlak, Pale Ale Belgijskie, Freeq, Desperados (o ile dobrze odczytałem)
                        D - Heineken
                        H - Leżajsk Pełne, Warka, Strong, Podkarpackie
                        L - Królewskie
                        P - Specjal, Gdańskie, Warka
                        V - Tatra Mocne, Strong, Królewskie
                        Z - Kujawiak (w 2008)

                        czyli być może jest tak:
                        A - Żywiec, Cieszyn
                        B - Żywiec, Cieszyn
                        D - Żywiec
                        H - Leżajsk
                        L - Warka
                        P - Elbląg
                        V - ? Warka, Leżajsk
                        Z - ? Warka

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wyniki mojego śledztwa:
                          A - Żywiec Porter 0,5, Brackie, Tatra, Tatra Mocna, Warka,
                          B - Porter 0,33, Mastne, Bracki Koźlak, Pale Ale Belgijskie, Freeq, Desperados (o ile dobrze odczytałem)
                          D - Heineken
                          H - Leżajsk Pełne, Warka, Strong, Podkarpackie
                          L - Królewskie
                          P - Specjal, Gdańskie, Warka
                          V - Tatra Mocne, Strong, Królewskie
                          Z - Kujawiak (w 2008)
                          Uzupełnienia (z etykiet, w większości sprzed paru lat):
                          Tatra Mocne - A, H, Tatra 500 - A, H, Tatra 650 - B, V, Freeqi - zawsze B, Desperadosy - zawsze B, Żywiec Niskoalkoholowy 330 - B, Żywiec 330 - B, Żywiec 500 - D, Żywiec 650 - B, Porter 330 - B, Porter 500 - A, Brackie - A, Warka Strong 500 - H, V, Warka Strong 650 - V, Warka 500 - H, A, Warka 650 - V, Specjal - P, Z, Leżajsk, Leżajsk Mocne, Podkarpackie - H.
                          Wydaje mi się, że literka nie oznacza browaru, a konkretną linię rozlewniczą - stąd butelki 330 ml mają B, a 650 - V lub B.
                          A, B i D byłyby w Żywcu (cieszyńskie jak wiadomo też są tam rozlewane), H w Leżajsku, P w Elblągu, V może w Warce.
                          Last edited by toto; 12-04-2011, 16:46.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #58
                            w Cieszynie warzą Warkę, Tatrę i Desperadosa?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              w Cieszynie warzą Warkę, Tatrę i Desperadosa?
                              Cosik nie doczytałeś. Piwa robione w Cieszynie są rozlewane w Żywcu i myślę, że stąd na nich ta sama literka co na Desperadosie.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wydaje mi się, że literka nie oznacza browaru, a konkretną linię rozlewniczą
                                Też tak myślę, bo za dużo tych literek. Ale to nas też przecież urządza
                                Skoro Cieszyn nie ma swojej literki, zostają 4 browary na 8 literek. Wydaje się, że A, B i D to Żywiec, Elbląg to P, największy kłopot jest z Warką i Leżajskiem, za dużo tam wachlują markami.
                                Last edited by Pendragon; 12-04-2011, 16:57.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎