Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweiser 14%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Grybów, Pilsweiser 14%

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #2
    Z powodu warunków picia nie mogłem ocenic fachowo ale piwo to oceniam dobrze. Bardzo smakowite. Piłem również 12-oba piwa oceniam napewno na 4 i uważam że jakoś poprawiła się w stosunku do poprzednich wyrobów z Grybowa.

    Comment

    • m_q
      Member
      • 01-2004
      • 94

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Głęboki, wyraźnie ciemniejszy niż klasyczne "dwunastki" jasnobursztynowy. [4.5]
      Piana: Ładna i gęsta, ale raczej nietrwała. [3.5]
      Zapach: Wyraźnie słodkawy, bez goryczki, choć da sie wyczuć chmielową nutkę. [4]
      Smak: Głęboki, da sie wyczuć w tle różne nuty, ale nie udało mi sie ich zidentyfikować bo wszystko dominuje słodycz ("naturalna" a nie mdła jak w np. Warce Strong). [3]
      Wysycenie: W normie. [4]
      Opakowanie: Niby treściwe i estetyczne (a do tego spójne) ale pastelowy błękicik i róża w tle robi lekkie zamieszanie. Zróżnicowanie etykiet między 14 a 12 prawie żadne, srebrne elementy 10 też nie biją po oczach. [3]
      Uwagi: Kupowałem w sklepie firmowym w Grybowie i długo musiałem sie wpatrywać w półkę zanim zauważyłem, ze to są trzy rodzaje piwa a nie jeden - spójny wygląd ale zróżnicowanie jedną cyfrą i słabo widocznymi elementami srebrnymi i złotymi w dwóch tonach to za mało.

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złotobursztynowy, z odcieniem typowym dla małych browarów, przyjemny dla oka. [3.5]
        Piana: Podobnie, jak u słabszego brata, nie ma o czym pisać... . [2]
        Zapach: Słaby, wyczuwam lekką goryczkę i nuty chlebowe. [3]
        Smak: Przyjemny, lekko "alkoholowo-zadziorny", choć moc nie jest przesadna. Goryczka dość zbilansowana, OK. [3.5]
        Wysycenie: Piany brak, bąbelków nie brak. [4]
        Opakowanie: Tak, jak przy innych Pilsweiserach, więc się nie będę rozpisywał. Najsłabszy, obok piany (tzn. sori - piany niet, a opakowanie jakieś jest ) element piwa. [2.5]
        Uwagi: Piwo do wypicia bez problemu, natomiast szaleć za nim/dla niego chyba nie będę... .

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnozlocisty [5]
          Piana: biała, zwarta, dość szybko opada [4]
          Zapach: intensywny, chmielowo-słodowy [4.5]
          Smak: delikatne, lekko słodkawe z chmielowym posmakiem, jak na 14-tkę dla mnie zbyt płytkie [4]
          Wysycenie: ciut za duże, troszkę buzuje w ustach [4.5]
          Opakowanie: "rodzinna" szata graficzna, jak i w poprzednich brakuje mi firmowego kapsla [4.5]
          Uwagi: całkiem dobre ale bez szczególnej rewelacji, na pewno warte spróbowania w swej kategorii

          Moja ocena: [4.275]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Po prostu złote. Nic dodać nic ująć. [5]
            Piana: Opada do obrączki i plam. Pozostaje do końca. [4]
            Zapach: Chmielowo słodowy z przewagą słodu. Chwilami bywa odurzający. Czuć też niestety CH3COCOCH3 [3.5]
            Smak: W smaku dominuje diacetyl i słodowość. Goryczka zbyt niska. Na szczęście alkoholowych posmaków brak. Ale i tak piwo jest raczej dobijające niż smaczne [3]
            Wysycenie: Zdecydowanie za słabe. Brakuje piwu z tego powodu rześkości. [2.5]
            Opakowanie: Etykieta estetyczna i przejrzysta. Na pewno jest też zachęcająca. Jakby był dedykowany kapsel ładnie dopełniłby całość. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.425]

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Typowy jasno bursztynowy. Nic specjalnego. Bardziej pasował by ciemniejszy. [3.5]
              Piana: Drobna, średniej wielkości, biała. Średnio trwała. [3.5]
              Zapach: Słodowy z chmielowymi dodatkami, średnio mocny. Słodkawy, da się wyczuć, że piwo jest mocne. Nic szczególnego. Po prostu piwo. [3.5]
              Smak: Słodowy, ze słabiutką goryczką. Trochę za słodki. Posmak słodkawy, krótki. Smak generalnie nie jest zły, ale za mało wyrazisty. [3.5]
              Wysycenie: Trochę za niskie. Piwo trochę przyciężkie jest przez to. Zaletą jest to, że trzyma się do końca. [3]
              Opakowanie: Ocena nie może być inna niż ta jaką dałem 10 i 12. Opakowanie niemal identyczne, co jest wadą. Również goły kapsel i dziwaczna nazwa nie są mocnymi stronami. Plusy to podanie zawartości ekstraktu, staranne naklejenie etykiet i ciekawa kolorystyka, oryginalna. [4]
              Uwagi: Piwo dość przeciętne, ale nie złe. Przede wszystkim za słodkie i trochę za mało gazu. Znaczy postęp w stosunku do tego co Grybów warzył kilka lat temu.

              Moja ocena: [3.5]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nieznacznie ciemniejszy od dwunastki z Grybowa. Generalnie ciemne złoto [3]
                Piana: Niestety bardzo nikła, rzekłbym prawie żadna, a to co jest błyskawicznie się rozpuszcza [1.5]
                Zapach: Zapach wyraźny, standardowy, dominuje delikatny słód [2.5]
                Smak: Znacznie lepszy od dwunastki z Grybowa, chyba 12-stka jest po prostu rozcięczana wodą. Czuć ciemny słód i delikatną goryczkę, która jednak nie utrzymuje się długo na podniebieniu. [3]
                Wysycenie: Nieznaczne, choć bąbelki cały czas delikatnie unoszą się ku górze [2.5]
                Opakowanie: "Nasze piwo jest zdrowe" i "produkty chmielowe" to najciekawsze informacje z kontretykiety. Kapsel niededykowany. [2.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.625]

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Coś pomiedzy ciemnozlotym a jasno bursztynowym. [4]
                  Piana: Średniopęcheżykowa, szybko opada. [3]
                  Zapach: Wyraźnie słodowy, czuć moc piwa. [3]
                  Smak: Slodowy z bardzo delikatna goryczka pozostawia slodki posmak. [3.5]
                  Wysycenie: Umiarkowane, choć moglo by byc wyższe co by dodalo piwu wigoru. [3]
                  Opakowanie: Mi sie podoba że identyczne do 10 i 12 widac że to seria, minus za goly kapsel. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.3]
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Piana: średnioobfita, drobna, redukuje się do cienkiej warstewki.
                    Kolor: bursztynowy, klarowny, bardzo ładny.
                    Wysycenie: średnie w kierunku niskiego.
                    Zapach: słaby.
                    Smak: goryczka średnia, lekki karmel, leciuteńka kwaskowość, bez zachwytu, ale też bez wstydu. Nie ma jakichś konkretnych wad.
                    Opakowanie: jak wszystkie piwa z tego browaru, bardzo złe. Mdłe, bez pomysłu, wręcz dziwaczne. Jeśli coś warto podkreślić to podanie zawartości ekstraktu na etykiecie.

                    Myślałem, że będzie gorzej.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękny bursztynowy, klarowne [5]
                      Piana: Praktycznie niewidoczna, była "sekundowa" [1.5]
                      Zapach: Słodkawy, nawet bardzo słodkawy, oj taki ciężki [2]
                      Smak: Smakowało jak wywar z landrynek, ło matko z czego oni to warzyli ?Normalnie ulep.Nie do picia [1.5]
                      Wysycenie: Totalna katastrofa, przecież to piwa nie ma gazu! [1.5]
                      Opakowanie: Całkiem przyjemne doznania wzrokowe. [4]
                      Uwagi: Generalnie żal pisać, ale skoro jedzie się po koncernach, to niestety trzeba jechać po małych browarach, które wprowadzają na rynek takie paskudztwo

                      Moja ocena: [1.975]


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowy [5]
                        Piana: wysoka, drobnobąbelkowa, kremowa, zapowiada się świetnie ale niezbyt trwała [3.5]
                        Zapach: z mocną nutą owocową, podobną jak w 12-tce, lecz bardziej słodowy, też mi się wydaje mocno nietypowy jednak lepiej pasuje w mocniejszym piwie, w sumie dosyć intensywny i przyjemny [4]
                        Smak: owocowy, słodowy, słodkawy, w posmaku trochę równoważącej goryczki, ciężki i treściwy, co jednak świadczy o niezbyt głębokim odfermentowaniu (na plus), dzięki tej owocowości łatwiej wchodzi i ma swój charakter [4]
                        Wysycenie: umiarkowane, drobniutkie bąbelki [5]
                        Opakowanie: wszystkie informacje podane, wg mnie kiepskie graficznie [3.5]
                        Uwagi: Kupione w styczniu więc się 3 miesiące odleżakowało, co mogło wpłynąć na smak.

                        Moja ocena: [4.025]
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Miedziany, prawie jak bitter. [5]
                          Piana: Średnia i szybko opada. [3]
                          Zapach: Cudny. Niby słodowy, ale czuć też sporo bardzo ciekawej karmelowości. [5]
                          Smak: Bardzo treściwy, też z tą karmelową nutą i wyraźną goryczką. Wyczuwalny alkohol, ale nie przeszkadza aż tak bardzo. Piwo dobre w swej nietypowości. [4.5]
                          Wysycenie: Ciut za niskie. [4]
                          Opakowanie: Ciekawa, stonowana etykieta. Podany ekstrakt. Szkoda, że kapsel goły. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.5]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎