Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Izerskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Czarnków, Izerskie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Izerskie, piwo jasne

    Piwo zakupione w Browarku na Szczęśliwej we Wrocku.

    Bączek 0,33l alk. 5,5% ekstrakt 12% e.w.

    Piwo wyprodukowane dla konsorcjum gestorów turystycznych w Sudetach.

    piana: drobna, dość słaba, utrzymuje się cienki dywanik do końca, oblepia ścianki, pozostała do końca,
    kolor: ciemniejszej słomki,
    zapach: słodowy, chmielowy,
    smak: goryczkowy, słodowy, poprawny pilsik, smaczne, do częstego degustowania, brakowało takiego piwa, pod koniec wyraźna goryczka, ładnie zrównoważone,
    wysycenie: OK

    Bardzo fajne piwo, cieszy fakt, że jest robione dla naszych, jak podejrzewam, gmin turystycznyh w Sudetach. Ciekawe jak jest z dostępnością w np. Szklarskiej i Karpaczu? Wersja beczkowa byłaby fajnym knajpianym urozmaiceniem.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Wielki_B
      Senior
      • 02-2005
      • 1968

      #3
      Wygląda mi na Noteckie pod inną nazwą. Zresztą i inne piwa dostarczane dla tego konsorcjum turystycznego pewnie są de facto piwami z podstawowej palety piw Czarnkowa.

      Comment

      • prodi
        Junior
        • 08-2006
        • 1

        #4
        Dostępne jest w większosci schronisk w Sudetach Zachodnich,w Szklarskiej Porebie napewno w restauracji Polonia w sklepach narazie nie ma ale ma byc a w Karpaczu to wątpie bo i Karpacz nic z Izerami nie ma wspólnego

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Piana: mięsista, gęsta, choć niezbyt trwała.
          Kolor: złocisty, klarowny, bardzo ładny.
          Wysycenie: średnie.
          Zapach: jakiś dziwny, jakby kwaskowo-piwniczny.
          Smak: podobnie jak zapach, dziwny. Najpierw goryczka, która jak się potem okazuje nie jest goryczką i duszący, wszystko przykrywający smak piwnicy i przechowywanych w niej ziemniaków. Normalnie jakbym żuł obierki, ziemisty. Trzeba jednak przyznać, że z czasem i wraz z ogrzewaniem się zawartości szklanki, daje się wypić. Nie wylałem wbrew opisowi, ale doznania były ekstremalne. Dziwna warka.
          Opakowanie: porównując do wcześniejszych dokonań to jest całkiem nieźle. Konsekwentnie jedna czcionka, ładny landschaft. Nowe logo browaru nieodmiennie kojarzy mi się z jakimś wyścigiem samochodowym typu Le Mans. Duży plus za firmowy kapsel.

          Reasumując dziwna warka, bo wcześniej w Noteckim czegoś takiego nie czułem. Postaram się sprawdzić, za czas jakiś, jeszcze raz.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • wedge7
            Senior
            • 01-2007
            • 217

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złoty; bardzo ładny [5]
            Piana: gruboziarnista; opada do małego kożuszka i tak przez dłuższy czas pozostaje [4]
            Zapach: chmielowy; w zapachy czuć że piwo do będzie gorzkie w samku [4]
            Smak: tak jak zapowiadał zapach; wyraźna chmielowość i ogromna goryczka tego piwa powoduje że dla wielu mniej wprawionych może być trudne w odbiorze [4]
            Wysycenie: może być; gaz delikatnie szczypie w język [4]
            Opakowanie: bardzo ładna etykieta + firmowy kapsel i butelka typu bączek sprawiają razem bardzo ładne wrażenie [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pełny złoty. [5]
              Piana: W moim piwie była bardzo długotrwała. Do samego końca pozostała jako kożuszek. Zostawia też piękne obrączki na szklance [5]
              Zapach: Mocno chmielowy z nutami słodowymi. [5]
              Smak: W smaku gorzkie, nawet troszkę za bardzo. Nuty słodowe raczej w tle ale pojawiają się. Piwo smaczne ale mogło by być bardziej wyważone. [4]
              Wysycenie: Takie jak ma być. Wyczuwalne w ustach ale nie nachalne. [5]
              Opakowanie: Bardzo sympatyczna etykieta z izerskim pejzażem. Przypomina mi niektóre etykiety z Niemiec. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.6]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • vociek
                • 09-2002
                • 119

                #8
                Na tamat powstania pomysłu na piwo "Izerskie" oraz bliźniacze "Walońskie" można przeczytać w jeleniogórskim dwumiesięczniku "Karkonosze" nr 5 (wrzesień-październik) /2007 - Ludzie proszą o "Walońskie"! - Daniel Antosik

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, w porządku - taki, jak w "Noteckim" . [4]
                  Piana: Drobna, ale dość szybko zmienia się w 2 mm kożuszek - jak w "Noteckim" . [3]
                  Zapach: Chmielowy z nutami (silniejszymi) kwaskowatą i chmielową oraz (słabszą) piwniczną - jak w "Noteckim" . [4]
                  Smak: Chmielowa goryczka plus odcień słodowy - w zasadzie taki, jak w "Noteckim" . [4]
                  Wysycenie: Zdecydowanie przyzwoite - jak w "Noteckim" . [4.5]
                  Opakowanie: Bączek, etykieta z landszaftem, ale jest to usprawiedliwione. Całkiem ładnie to wygląda, informacje są. [4]
                  Uwagi: Idea szczytna, ale trochę szkoda, że turystycznej promocji Sudetów nie wspiera równie dobre regionalne piwo Z Sudetów...

                  Moja ocena: [3.925]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnozłocisty, klarowne [5]
                    Piana: obfita na początku, potem szybciutko opada zamieniając sie w krzaczaste rozlazłe bąbelki [2]
                    Zapach: intensywny, dziwna, cięzka do scharakteryzowania slodkawość [3.5]
                    Smak: smak bardziej charakterystyczny niz zapach, dosyć ciężkie, goryczka intensywna pod koniec łyka poza nią wyczuwam gorzkawość nie pasującą do piwa, duży plus za esencjonalność piwa [3]
                    Wysycenie: nasycenie jest bardzo dobre choć od czasu troszkę przeszkadza mi zbyt duże szczypanie spowodowane nagazowaniem, które daje o sobie znać [4.5]
                    Opakowanie: bączek z ładna etykieta i firmowym kaplem, ogólnie calośc mi sie podoba [5]
                    Uwagi: Smaczne ale nie do ciągłego picia, zakupione w Joli na Koszykowej

                    Moja ocena: [3.35]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Tomasz_Moczarski
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 182

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: "prawie" przyzwoity [4]
                      Piana: gęsta, lecz szybko znikająca [3.5]
                      Zapach: niespotykanie inny, lekko kwaskowaty, wyczuwalny chmiel i nuta słodu [2.5]
                      Smak: Bez komentarza - pewnie trafiłem na gorszą serię:
                      Jednym słowem beznadziejny (piłem świeży egzemplarz)! [1.5]
                      Wysycenie: W normie [3]
                      Opakowanie: Ciekawie śmieszne, ale nie zachęca do kupna - przynajmniej takie moje odczucia [2]
                      Uwagi: Piwo zakupione w okolicach Kazimierza i Nałęczowa...

                      Moja ocena: [2.275]
                      koncerniak = prawie jak piwo :D
                      Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                      reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                      Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23794

                        #12
                        Bardzo proszę konkretniej o smaku przy kolejnych ocenach. Nie po to oceniasz tu piwo by wpisywać "bez komentarza".
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #13
                          Coś się popsuło Izerskie. W partii z przydatnością do okolic 28 III ziemisty posmak wyewoluował w wyjątkowo nieprzyjemną gorzkawą odmianę zagłuszającą resztę doznań. Szkoda.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny, złoty. W 12 mógłby być ciemniejszy. Piwo klarowne. [4]
                            Piana: Piana duża. Średnio trwała. Nie całkiem jednorodna. Pozostawia ślady na ściankach kufla. [4]
                            Zapach: Średnio mocny. Dominuje chmielowo piwniczny zapach, ale zwłaszcza na początku wyraźne są nuty słodowe. Mógłby być bardziej świeży. [4]
                            Smak: Smak również chmielowo piwniczny z mocnymi nutami słodowymi. Pod koniec słodowość słabnie. Na koniec każdego łyka średnio mocna, wyraźna goryczka. W posmaku również goryczka. Piwo lekkie, bardzo przyjemne w piciu. Jak dla mnie troszkę za bardzo stonowane, brak mu trochę intensywności. [4]
                            Wysycenie: Żywe i utrzymuje się do końca. Nie przeszkadza. Gdyby bąbelki były trochę drobniejsze, było by idealne. [4.5]
                            Opakowanie: Ładne i oryginalne. Na pewno przyciągnie uwagę, a to już dużo. Etykiet piwnych w takiej stylistyce u nas nie ma. A szkoda, bo są ładne i jest co oglądać. Do tego firmowy kapsel w wersji na jasne piwa. Wszystkie parametru są podane. Przynosząc takie piwo na imprezę na pewno zrobi się dobre wrażenie na laikach. Po prostu opakowanie dobrze wygląda i nie jest obciachowe jak to często bywa w przypadku dobrych piw z małych browarów. [4.5]
                            Uwagi: Czarnków to chyba mój ulubiony browar. Ten piwniczny posmaczek charakterystyczny dla niego bardzo mi odpowiada. Właściwie zawsze i wszystkie ich piwa mi smakują (nie licząc przykwaśniałych, które temu browarowi przytrafiają się dość często). Izerskie jest troszkę lekkie i mało intensywne, ale całkiem możliwe, że było by najlepsze na upalne dni, albo do bardzo długich posiedzeń.

                            Moja ocena: [4.05]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #15
                              Jaka to była partia Marcinie?
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎