Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Wschowskie Ciemne 16

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    EDI, Wschowskie Ciemne 16

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwo ciemne, jak mówi nazwa. Raczej z tych ciemniejszych, coś w stylu Portera. Mętne, nieprzeźroczyste (oczywiście pod silne światło). [4]
    Piana: Piana beżowo kawowego koloru. Bardzo obfita, ciężko na jeden raz nalać do kufla. Nie szybko się redukuje i cały czas pozostawia obfite ślady na ściankach kufla. Jedyny mankament to jej niejednorodność. Dużo grubych bąbli. W wyglądzie bardzo przypominała pianę z belgijskich piw. [4]
    Zapach: Zapach łagodny i bardzo oryginalny. Trochę ciemne słody, trochę jakby orzechy. Jest coś z karmelu. Są w nim jeszcze jakieś nuty, których nie umiem określić. [4]
    Smak: Smak również niepowtarzalny. Trochę ciemnych słodów, karmel, orzechowa gorzkość i mocna chmielowa goryczka. Cały czas również czuć leciutką kwaskowość, ale to coś innego niż skwaśnienie. Momentami smakuje kwaskowo chlebowo. Posmak goryczkowo kwaskowy, czasem słodowy bardziej. Piwo oleiste w konsystencji. W smaku, podobnie jak w zapachu, również pojawiają się nuty trudne do określenia. Pije się łatwo, nie czuć ciężkości deklarowanej w parametrach. [4.5]
    Wysycenie: Za mocne. Nie za bardzo pasuje do ciężkiego mocnego piwa. Zabuża trochę smakowane. Ale generalnie nie jest źle. [3.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, fajna (chyba już przez nikogo nie stosowana) butelka typu „pocisk”. Bez nadruku, ale z wzorem i dopasowany kolorystycznie kapsel. Jedyny mankament, że jest to etykieta od piwa jasnego. [3.5]
    Uwagi: Bardzo oryginalne i dobre piwo. Nie pamiętam żebym pił coś podobnego. Bogactwo smakowe godne naśladowania. Oceniane piwo miało 2 tygodnie. W stosunku do pitego po paru dniach (powrót ze zlotu) zrobiło się wyraźnie ostrzejsze w smaku, bardziej gorzkie, ale nie kwaśne). Moim zdaniem lepsze jest świeże. Polecam.
    Piwo wymienione z dzidkiem1960 na zlocie w Trzciance, dzięki.

    Moja ocena: [4.15]
    Last edited by MarcinKa; 01-10-2007, 23:31.
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brązowy z lekko wisniowymi refleksami, mętne, nieprzejrzyste [5]
      Piana: prawie nie istnieje, po nalaniu nieduży kożuszek, ktory w moment znika, nic nie zostaje [1.5]
      Zapach: kawowo, słodowo, drożdzowy [3]
      Smak: dośc treściwe ale co to za treść: goryczkowo-kawowowe z posmakiem drożżowym, i to dośc mocnym posmakiem, przypomina mi moje kiedys wąłsne piwo ciemne ciemne tylko, ze bylo ono wtedy mocno niedojrzałe [3]
      Wysycenie: raczej za mało go niż za duzo [4]
      Opakowanie: kolejne z serii, ciekawa etykiet i to wszytsko [4]
      Uwagi: Nie posmakowało ale to głównie przez mocno wyczuwalne drożdże, jak pisałem wyżej, jest to dla mnie niedokończony produkt

      Moja ocena: [3.05]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Poznaniak
        Member
        • 10-2002
        • 84

        #4
        Piwo nalewane z trzylitrowego PET-a, leżakowanego 2 tygodnie w lodówce, nabyte w wiadomym miejscu.
        Kolor - ciemna czekolada, niemal nieprzezroczyste. Piany nie ujrzałem nawet podczas nalewania, chociaż nasycenie było nienajgorsze. Smak dość oryginalny - na pierwsze miejsce wypycha się palony słód o wyraźnych akcentach kawy i suszonych śliwek, drożdży nie wyczułem wcale. Ogólnie mnie nie "podeszło" - uważam je za zbyt mocno przepalone.

        Comment

        • Petrus
          Senior
          • 10-2002
          • 381

          #5
          Obecnie piwo ma 5,6% alk.
          Attached Files

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Dziś miałem okazję spożyć sobie to piwko podczas Ogrodowych Targów Poznańskich, bardzo przypadło mi do gustu. Pite z beczki, niestety z plastiku. Ładny ciemny, mętny kolorek, niezła pianka - kremowa i nawet długo utrzymująca się. W smaku piwko jest słodkie, ale bez przesady, pije się przyjemnie, jest dość lekkie ale wystarczająco treściwe. Chyba najlepszy EDI.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎