Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze - temat ogólny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Browar na Jurze - temat ogólny

    Nawiązując trochę do innych, rozsypanych wątków o tym browarze (np. tego i tego), zakładam temat ogólny.


    Ostatnie wieści po wizycie jaką zrobliliśmy w Zawierciu z ART'em i Maggykiem w pierwszy weekend sierpnia b.r.:

    -browar zainwestował w nowy większy filtrator do piwa, bo starszy był za mały i nie wydalał

    -browar szykuje się do wprowadzenia na rynek (docelowo do Krakowa i do Warszawy - szukają dystrybutorów) piwa w bezzwrotnej zielonej butelce (chyba NRW - były nie do końca odkryte i nie przyuważyłem dokładnie)

    -browar chce wycofać się z butelek EURO (bo są mało atrakcyjne) i z bączków (bo są nieekonomiczne)

    -browar kupuje drożdże w Okocimiu (wykorzystuje każdą porcję jeden raz lub góra dwa razy)

    -Boner Mocny i Tiger Mocny to jest to samo piwo

    -możliwe jest, że browar zdecyduje się na butelkowanie piwa górnej fermentacji, które aktualnie dostępne jest tylko w beczkach

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    A jak wygląda aktualna oferta knjapy firmowej?
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      A jak wygląda aktualna oferta knjapy firmowej?
      Odpowiedź w temacie o knajpie firmowej



      Natomiast piwa butelkowe można kupić na portierni browaru po 1,25 zł + kaucja.
      Last edited by Shlangbaum; 14-08-2007, 11:25.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Dzięki
        Ps. A ile aktualnie browar warzy gatunków piw?
        Last edited by abernacka; 14-08-2007, 11:27.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Dzięki
          Ps. A ile aktualnie browar warzy gatunków piw?
          trzy:

          -Jasne sprzedawane jako Tiger w butelkach i jako Boner Jasne w kegach
          -Mocne sprzedawane jako Tiger Mocny i Boner Mocny w butelkach
          -Ciemne górnej fermentacji tylko w kegach

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
            trzy:

            -Jasne sprzedawane jako Tiger w butelkach i jako Boner Jasne w kegach
            -Mocne sprzedawane jako Tiger Mocny i Boner Mocny w butelkach
            -Ciemne górnej fermentacji tylko w kegach
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi

            -Boner Mocny i Tiger Mocny to jest to samo piwo
            To jak to w końcu jest?
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Przecież nie napisałem nic sprzecznego. Piwo mocne warzone przez Browar Na Jurze sprzedawane jest jako Tiger Mocne i jako Boner Mocne. Po prostu przy gatunku piwa podałem obie jego nazwy handlowe.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                Przecież nie napisałem nic sprzecznego. Piwo mocne warzone przez Browar Na Jurze sprzedawane jest jako Tiger Mocne i jako Boner Mocne. Po prostu przy gatunku piwa podałem obie jego nazwy handlowe.
                Sorry trochę mnie zaślepiło.Teraz doczytałem dokładnie.

                Co do Tiger Pils to jest to 9.Dziewiątkę leją z beczki?
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                  trzy:

                  -Jasne sprzedawane jako Tiger w butelkach i jako Boner Jasne w kegach
                  -Mocne sprzedawane jako Tiger Mocny i Boner Mocny w butelkach
                  -Ciemne górnej fermentacji tylko w kegach
                  Właśnie piję Boner Pils w nowej, bezzwrotnej butelce. Podejrzewam, że jest to to samo piwo co Tiger/Boner Jasne
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    No nie powiem, pomysł z nazwą Boner jest IMO genialny. Angole już sobie robią grupowe zdjęcia pod Boner Palace w Krakowie. Dla zainteresowanych dlaczego, więcej informacji tu. Myślę, że Boner zwłaszcza w wersji Strong może się stać hitem eksportowym
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • slawekkazek
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 544

                      #11
                      W firmowej karczmie dostępne są wszystkie trzy gatunki. Bez problemu leją na wynos, ale trzeba mieć własną butlę. Dla piwa ciemnego naprawdę warto się wybrać.

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #12
                        W związku z pełnionymi obowiązkami służbowymi (przedstawiciel handlowy) zajrzałem dzisiaj z użytkownikiem Charly1906 do Browaru Na Jurze.

                        Browar cały czas się rozrasta i pnie w górę. Kończone są sale i pomieszczenia na piętrze.
                        W Karczmie u Stacha wypiliśmy tylko herbatkę (byliśmy zmotoryzowani ) i nie mieliśmy okazji spróbować miejscowego piwa lanego. W Karczmie dostępne Boner Pils i Boner Mocny w butelkach bezzwrotnych.
                        Udaliśmy sie do portiera. Tam przywitała nas kartka na dzwiach: PIWO - dzwonić i poczekać kilka minut. Tak też uczyniliśmy i wkrótce drzwi otworzył nam portier/magazynier/palacz (chyba to ostatnie bo był strasznie umorusany węglem). Przyjął nas jednak bardzo serdecznie.

                        Zakupiliśmy u niego:
                        Tiger Pils (500 ml, butelka EURO, E:9%, A:4%, 1 zł);
                        Boner Mocne (500 ml, butelka EURO, E:15,1%, A:7,8%, 2 zł);
                        Boner Mocne (330 ml, "Bączek", E: 13,1%, A:6,6%, 1,5 zł). Kaucje po 30 gr.

                        Szanowny Pan na nasza prośbę podarował nam kilkanaście sztuk etykiet z piwa Boner Full (etykiety z lat 99-01 - 2 rodzaje). Niestety nie posiadał podstawek.

                        Ogólnie fajnie, miło i regionalnie. Plecam odwiedziny przejeżdżając przez Zawierice (browar przy głównej trasie na Kielce).

                        Spożywam teraz Tigera... no cóż... parametry i cena tego piwa mówią wszystko.

                        Serdecznie pozdrawiam

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Ale kiedy wypijesz Mocnego, to powinien ci sie nastrój poprawić To jedno z moich ulubionych piw tego roku. Pierwszy raz go piłem dopiero w październiku 2007. Dobre z butelki, ale u Stacha jeszcze lepsze.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W związku z pełnionymi obowiązkami służbowymi (przedstawiciel handlowy) zajrzałem dzisiaj z użytkownikiem Charly1906 do Browaru Na Jurze.

                            Browar cały czas się rozrasta i pnie w górę. Kończone są sale i pomieszczenia na piętrze.
                            W Karczmie u Stacha wypiliśmy tylko herbatkę (byliśmy zmotoryzowani ) i nie mieliśmy okazji spróbować miejscowego piwa lanego. W Karczmie dostępne Boner Pils i Boner Mocny w butelkach bezzwrotnych.
                            Udaliśmy sie do portiera. Tam przywitała nas kartka na dzwiach: PIWO - dzwonić i poczekać kilka minut. Tak też uczyniliśmy i wkrótce drzwi otworzył nam portier/magazynier/palacz (chyba to ostatnie bo był strasznie umorusany węglem). Przyjął nas jednak bardzo serdecznie.

                            Zakupiliśmy u niego:
                            Tiger Pils (500 ml, butelka EURO, E:9%, A:4%, 1 zł);
                            Boner Mocne (500 ml, butelka EURO, E:15,1%, A:7,8%, 2 zł);
                            Boner Mocne (330 ml, "Bączek", E: 13,1%, A:6,6%, 1,5 zł). Kaucje po 30 gr.

                            Szanowny Pan na nasza prośbę podarował nam kilkanaście sztuk etykiet z piwa Boner Full (etykiety z lat 99-01 - 2 rodzaje). Niestety nie posiadał podstawek.

                            Ogólnie fajnie, miło i regionalnie. Plecam odwiedziny przejeżdżając przez Zawierice (browar przy głównej trasie na Kielce).

                            Spożywam teraz Tigera... no cóż... parametry i cena tego piwa mówią wszystko.

                            Serdecznie pozdrawiam
                            Póltora roku temu byłem zawodowo na Jasnej Górze (brzmi mocno ) i podjechałem do Zawiercia. Moje wrażenia są bardzo podobne.
                            Najpierw zaatakowałem knajpkę, ale z powodu zmotoryzowania pani kelnerka wyjaśniła mi procedurę nabywania piwa na wynos.
                            Po kilku dzwonkach (PIWO - dzwonić!), kiedy nikt się nie pojawił przy bramie, zapuściłem tzw. żurawia w browar (z duszą na ramieniu oczekiwałem rozwścieczonych dobermanów i strażników z długą bronią ).
                            Obszedłem spory teren, wlazłem do biura, na biurku stał telefon i to wszystko... Wróciłem nieco speszony do knajpki, dopiero po stanowczej interwencji bardzo miłej pani kelnerki gdzieś z zaplecza browaru wychynął ów pan...
                            Pan był dość umorusany, ubrany jedynie w ogrodniczki i czapkę (było dość ciepło wtedy...). Było jeszcze zabawniej, bo ja robiłem za krawaciarza, więc miły pan patrzył na mnie dość podejrzliwie... Ale piwa sprzedał .
                            Generalnie - klimatycznie (i o to chodzi!), już się cieszę na VII Wielki Zlot...

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale kiedy wypijesz Mocnego, to powinien ci sie nastrój poprawić To jedno z moich ulubionych piw tego roku. Pierwszy raz go piłem dopiero w październiku 2007. Dobre z butelki, ale u Stacha jeszcze lepsze.
                              No muszę Ci przyznać całkowitą rację. Po wypiciu Tigera byłem strasznie zniechęcony, do tego stopnia, że w dniu wczorajszym zakończyłem spożycie piw zawierciańskich.
                              Natomiast dzisiaj pełne zaskoczenie. Boner Mocne (w mocniejszej wersji) smakuje po prostu znakomicie! Przede wszystkim czuć dość fajny zapach i moc alkoholu.
                              Przy najbliższej wizycie w Zawierciu obowiązkowy zakup kilku flaszek.

                              Pozdrawiam

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎