Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Pils Polskie Piwo Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Jabłonowo, Pils Polskie Piwo Jasne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Scriptus
    Senior
    • 04-2006
    • 189

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnosłomkowy kolor, klarowne piwo, w sumie mieści się w granicach tej kategorii piwa [4]
    Piana: Po nalaniu tworzy się średnia czapeczka z piany o średnich bąbelkach, jednak dość szybko znika ona bez śladu [3]
    Zapach: Czuć słaby, delikatny zapach chmielu. Niestety nic więcej. Dla sprawiedliwości muszę dodać, że nie czuć żadnych nieprzyjemnych zapachów. [3]
    Smak: Wytrawny, lekko goryczkowy smak. Chociaż jest to bardzo lekkie piwo, nie ma smaku wodnistego, to jest plus, chociaz nie ma w tym smaku nic ciekawego, po prostu, powiedzmy, smak lekkiego piwa na poziomie poprawnym [4]
    Wysycenie: Nasycenie jest w normie, dość trwałe, orzeźwiające, do góry unosi się dość dużo średniej wielkości bąbelków, jednak nie znajduje to żadnego odzwierciedlenia w budowie piany [4]
    Opakowanie: Wyraźne, estetyczne etykietki, firmowy kapsel, może nic nadzwyczajnego, ale nie razi. Projekt jest wyrazisty, więc bez trudu można odnaleźć na półce. Brak jednak informacji o słodzie, zapewne jednak w tym piwie producent nie ma się czym pochwalić. [4.5]
    Uwagi: Lekkie piwo stołowe, bez żadnych sensacji, może służyć do ugaszenia pragnienia po obiedzie. Nie odrzuca, ale też nie powoduje jakichś niezapomnianych doznań. Rewelacyjna cena.

    Moja ocena: [3.575]
    Nic lepszego od Brackiego :)

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno słomkowy, klarowny [3]
      Piana: wysoka, biała drobnoziarnista szybko siadła pozostawiająć łyse lico w szklance [1.5]
      Zapach: lekko chmielowy, i nutka owocowa słabo przebijała się ze szkła [3]
      Smak: wodnisty, słaba goryczka i coś trudnego do określenia [2.5]
      Wysycenie: piwo przestało pracować już po dwóch łykach [1.5]
      Opakowanie: informacje poprawne, kapsel sygnowany logo browaru, kolorystyka smutnawa [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.575]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, usprawiedliwiony lekkością napoju, taki trochę "złamany". [3]
        Piana: Całkiem niebrzydka, bąble duże i małe, choć nietrwała. Została obrączka milimetrowa, która trwa... [3]
        Zapach: Jestem przyjemnie zaskoczony. Czysty chmielowy zapach, w dalekim tle tycio-tycio słodu... Wręcz orzeźwiający . [3.5]
        Smak: Bardzo lekki, właśnie orzeźwiający. Goryczka lekka tak, że robi wrażenie trochę rozcieńczonej. [3]
        Wysycenie: Spore, choć trzymając się orzeźwiającej koncepcji mogłoby być wyższe. [4]
        Opakowanie: Etykieta, kontra i krawatka w zielonej tonacji napoju, kojarzonego onegdaj z Poznaniem. Proste, czytelne, nie przerzeźbione. Kapsel z logo browaru. Brak info o ekstrakcie. [3.5]
        Uwagi: Zakupione w sieci "Osioł" , za jakieś humorystyczne pieniądze.
        Piwo bardzo dobrze nadające się na długie (woltaż pozwoli na duuużo, a i wysycenie nas nie zakorkuje), męskie (dla pań chyba zbyt goryczkowe), wieczorne rozmowy przy grillu/ognisku, nie koncentrujące się na walorach piwa, lecz na roztrząsaniu problemów ludzkości.
        Inne zastosowanie to napój izotoniczny w upały dla osób nie prowadzących pojazdów. W każdym razie - pijalne!

        Moja ocena: [3.25]

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1301

          #5
          jeśli to jest to, a chyba jest, to ja wysiadam. rozumiem, że po piwie za zeta nie można spodziewać się zbyt wiele, ale chyba jednak za nisko zawiesiłem sobie poprzeczkę. owszem, smakowało jak piwo, ale to koniec zalet smakowych. nie ma w nim nic, co by mogło mnie zachęcić do ponownej konsumpcji. zrobiłem wylewkę...
          Attached Files
          veni, emi, bibi

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Oj nie doceniłeś "kunsztu jabłonowskich piwowarów"! Ekstraktu to cudo zawiera najwyżej 7% ale wyciągnęli 4,2% alkoholu! Tylko tam tak potrafią!

            Comment

            • Catz
              Junior
              • 01-2009
              • 24

              #7
              Strasznie wodniste to piwo i ogólnie słabe. Zapach ma trochę podejrzany, taki jakby metaliczy troszkę. Ale jak na swoją cenę (0,99 zł za butelkę w markecie) miło zaskakuje, bo nadaje się do wypicia.

              Comment

              • jarekvip
                Junior
                • 03-2009
                • 20

                #8
                Ja zakupiłem je za całe 1,09 i piłem ciepłe w aucie (na tylnym siedzeniu oczywiście). To mogłoby sugerować porażkę ale nie było tak źle. Myślę że schłodzone spokojnie nadaje się do picia...no i ta cena
                beer beer beer

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: kolor nie odgrywa dla mnie żadnego znaczenia, standard pilsowy [4]
                  Piana: spora ale szybko osiada, niemniej osadza sie na szklance i tworzy lekką 'korone' [3.5]
                  Zapach: uuu, piękny waniliowy zapach plus wyczuwalny chmiel [5]
                  Smak: Co ciekawe to piwo nie jest wodniste w smaku jak na swoją cene. Ja czuje posmak chlebowy i lekko migdaly. Smak dla mnie jest orginalny i rozpoznawalny co przy polskich piwach zdaża się nieczęsto. [4]
                  Wysycenie: jak dla mnie ok, skoro nie zwrociłem na nie uwagi wiekszej [4]
                  Opakowanie: totalna porazka, wiem ze to piwo z nizszej polki ale to zielone cos przyklejone do butelki to ochyda. Chyba pan prezes nauczył się photoshopa z książki i sam postanowił coś zaprojektować. Bardziej podobala mi sie już stara etykieta - ecri. [1]
                  Uwagi: 4,2% jest jego duuużą zaletą. Spece od marek z Jablonowa mogli by się jednak wykazać większą inwencją w wymyślaniu nazw piw - Pils to już pojście po najmniejszej linii oporu.

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klarowna słomka. [3]
                    Piana: Skromna i szybko znikająca. [2]
                    Zapach: Lekko słodkawy. [3]
                    Smak: Lekkie, wręcz 'cienkie' w smaku. Obecna lekka słodkość. Brak głębszych wrażeń smakowych. [2.5]
                    Wysycenie: Trochę zbyt słabe. [4]
                    Opakowanie: Chyba najlepsze opakowanie w tej klasie cenowej. Bezpretensjonalna nazwa 'Pils' i prosta zielona kolorystyka. Browar bez żenady podaje, że piwo to jest wysokoodfermentowane, pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. Szczerości to nie koniec, bo okazuje się, że w Jabłonowie to piwo zostało tylko rozlane a uwarzone zapewne w Tarczynie... [4.5]
                    Uwagi: Trudno było spodziewać się czegoś innego po cenie 1,39 ale z butelki spokojnie wypijalne.

                    Moja ocena: [2.825]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • DonPedro
                      Junior
                      • 09-2004
                      • 13

                      #11
                      Pils Zielony

                      Zielony Pils Jablonowo...nie sadzilem, ze w stolicznych stronach beda masowo jeszcze produkowac piwo warte konsumpcji. Pierwsze podejscie rok temu do Pilsa skonczylo sie szybkim powrotem do wyrobow z Raciborza, ale w obliczu likwidacji Browaru Raciborz skusilem sie ponownie na Pilsa. Smak poprawil sie na korzysc wyrobu, mniejsze wyczucie slodu, wiecej chmielu, moc odpowiednia aby po kilku sztukach bez leku rano dojechac do pracy. Co do etykiety i nazwy: dziala odpychajaco na kobiety, przypomina mi estetyka polskie produkty piwne z poczatku lat 90-tych.
                      Ciekawa jest polityka marketu co do butelek po Jablonowie, wystepuja albo ZGB albo Polskie Piwo i sa bezzwrotne, ewentualnie podlegaja pod tluczke szklana
                      Rozumiem, ze sa wliczone w cene piwa ale ZGB to standard, chyba ze regionalne browary stosuja odrzuty.
                      Ciekawe smakowo piwko za mila cene (moja cena 1,39 PLN)
                      Racibor/Hoegaarden/Kamenitza
                      DonPedro + browara szklanica

                      Comment

                      • NaturalArti
                        Member
                        • 09-2009
                        • 86

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolorek ładny; bursztynowy. [5]
                        Piana: Jest. Nawet nie opada tak szybko jak się spodziewałem. [4]
                        Zapach: Jakiś taki dziwny aromat. Nie do końca przyjemny. [2.5]
                        Smak: Myślałem (biorąc pod uwagę cenę piwa) że będzie totalnie paskudny jak piwa marki tesco. Na szczęście jest "tylko" niedobre. Smakuje nie najlepiej, ale od biedy da się pić. Wprawdzie występuje zbyt mocna - jak dla mnie - i niezbyt przyjemna goryczka, ale za tą cenę nie spodziewałem się niczego więcej. Też jakby delikatny posmak dolanego spirytusu. Gdy jednak pijemy je jako trzecie/czwarte to jest już ono pijalne. Reasumując: trochę poniżej średniej, ale pijałem już gorsze świństwa. [2]
                        Wysycenie: Ładnie nasycone. [4]
                        Opakowanie: OK; choć bez rewelacji. Przyzwoite naklejki, butelka zwrotna. [4]
                        Uwagi: Ogólnie więcej go nie kupię, ale moge śmiało polecić tym co chcą się upic jak najtańszym kosztem. W swojej kategorii cenowej (ok. 1zł/0.5 litra) nie ma sobie równych. Polecam też jako odżywkę do włosów. Włosy się po nim bardzo dobrze rozczesują

                        Moja ocena: [2.725]

                        Comment

                        • drewniak
                          Junior
                          • 12-2009
                          • 21

                          #13
                          Lepsze niż koncerniaki, a cena: 1,29zł dodaje plusów.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎