Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Senticky Kvasar, Medove Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Senticky Kvasar, Medove Pivo

    Sentice to wioseczka położona ok. 20km na północny zachód od Brna.

    Ponieważ był bardzo gorący dzień a piwo w browarku można zakupić jedynie w 1,5l PETach (tzn. to jest najmniejsze opakowanie) - kupiliśmy tylko 1 - ciemne - Medove Pivo. Trafiliśmy w dziesiątkę. Innych nie braliśmy ze względu na marne możliwości przechowania innych piw.

    Na etykietce znajdziemy w składzie miód i cukier jako te "niestandardowe" dodatki.

    O dziwo w smaku tego cukru nie czuć. Miodu także nie za wiele, jest to właściwie świetny ciemniak z dobrze zaakcentowaną goryczką, pięknym aromatem chmielowym i trwałą gęstą pianą. Jedno z lepszych piw naszego 4-dniowego wyjazdu do Brna. Chętnie spróbuję innych piw z tego malutkiego browarku.

    1,5l brązowy PET - 48 CK (lub 46), dostępne także w beczułkach 5l oraz KEGach jeśli dobrze pamiętam.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #2
    Też tam trafiłem w ostatnią sobotę. Ale miałem większe możliwości, bo byłem autem i trochę je napakowałem petami. Rozumiem, że kupiliście ciemną 13. Rzeczywiście bardzo smaczna. Oprócz 13 na razie piłem jeszcze jasną 12, trochę za mocno nagazowana, prawdziwy przyjemny smaczek ujawnia się dopiero po wypiciu kilku kufli.
    15 jeszcze nie piłem, czeka(ją) w lodówce. A napalam się na nią, bo jest ich sztandarowym produktem. Nawet jakieś nagrody za nią dostali.
    Należy dodać, że wszystkie piwa są niefiltrowane.
    W sklepiku przy browarze dostępne są również kufle, tyle że gliniane. Sklepik niby w sobotę i niedzielę nieczynny, ale nie ma problemu z zakupem.
    Na miejscu oprócz piwa robią domowe destylaty, również takie oparte na piwie.
    Last edited by piokl13; 19-09-2007, 14:52.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Krakowska Strefa Piwa ma to piwo w ofercie. 1,5 l pet w cenie 13 zł.

      Nie znałem piwa ale po zobaczeniu napisu "medove" z pogardą odwróciłem wzrok. Na szczęście kwalifikowana kadra sklepu wytłumaczyła co i jak

      Kolor niemal czarny, pod światło ciemnobrunatny, nieco więcej niż opalizujący ale jeszcze nie mętny.
      Piana mało imponująca ale pozostaje obrączka do końca kufla.
      Zapach leciutko chmielowy i ciemnosłodowy.
      Smak wytrawny, słodowy, nie pozbawiony goryczki. Ciemne lub palone słody poza swoim smakiem dają też lekką kwaskowatość.
      Wysycenie duże, podkreśla wrażenie rześkości.

      Bardzo smaczny, zupełnie niesłodki ciemniak. Amatorzy miodowego a la Ciechan będą rozczarowani.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Jako ciekawostkę dodam, że browar Cerna Hora uwarzyli swojego Kvasara właśnie na licencji tego produktu.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎