Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlsberg, Carls Hvede

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Carlsberg, Carls Hvede

    Jedno z piw z "lepszej" serii Carlsberga. przeznaczonej na rynek lokalny.
    Nie znam duńskiego, więc tylko się domyślam, że chodzi o pszeniczniaka. Pozostawało pytanie o styl (belgijski czy bawarski) I przyznam że po wypiciu nie umiem do końca określić.
    Piana pszeniczniakowo wysoka, ale dziurawieje z czasem i opada za szybko. Kolor pomarańczowy, mętne. Gaz silny, początkowo wręcz burza w szklance.
    Zapach jakiś taki pikantno-korzenny, ostry.
    Smak lekko słodkawy z domieszką karmelu. Pikantność zapachu uwidacznia się także w smaku. Wyraźna goryczka, nieco za silna jak na pszeniczniaka. Zbyt długo zalega.
    Wg mnie to nie jest nadzwyczaj udane piwo. Zapach bardziej przypomina belgijskie jasne klasztorne. Smak również. Zawartosć alko sugeruje raczej klasycznego weizena. Całość nie robi za dobrego wrażenia. Nie będę do niego wracał.
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Tak się prezentuje:
    Attached Files

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      poprawiłem nazwę tematu wg zgłoszenia Boryska, mam jednak wątpliwości.

      To piwo wizualnie (a przynajmniej etykieta) różni się od tego pierwotnego Carlsberg Hvede (na pewno nie było Carla w nazwie wcześniej)
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Borysko Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie znam duńskiego, więc tylko się domyślam, że chodzi o pszeniczniaka. Pozostawało pytanie o styl (belgijski czy bawarski) I przyznam że po wypiciu nie umiem do końca określić. (...) Zapach jakiś taki pikantno-korzenny, ostry. (...) Pikantność zapachu uwidacznia się także w smaku. (...) Zapach bardziej przypomina belgijskie jasne klasztorne. Smak również.
        Hvede = wit = weiss = white. Trochę podobne, chociaż też nie znam duńskiego
        To co piszesz tylko to potwierdza.

        Borys, gdzie się podział nasz Wielki Językoznawca, do reszty wpadł pod pantofel?
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          To piwo wizualnie (a przynajmniej etykieta) różni się od tego pierwotnego Carlsberg Hvede (na pewno nie było Carla w nazwie wcześniej)
          W takim razie to może być inne piwo. Na stronie duńskiej Carlsberga nie znalazłem Hvede w "zwykłej" serii, w serii Carls było to moje, parametry alko się zgadzają (5,8%) więc przyjąłem, że to to samo.

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
            Borys, gdzie się podział nasz Wielki Językoznawca, do reszty wpadł pod pantofel?
            Wielki Językoznawca udaje, że jest zajęty. Chyba mu się piwo znudziło

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Ciężki, mocno goździkowy, aż do przesady. Zupełnie wytracone pszeniczniakowe nuty, wręcz siada na żołądku. Zupełnie przeciętne.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #8
                Pucha:
                Attached Files
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎