Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Ostrava, Přívozská ulice 367/34, Biovar / Hobit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
    czy było też "palive"?
    Nie tym razem nie było. Trzynastka też klasyczna

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Co zakazano?
      Chociażby plastikowe fermentory.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Alexanderfeld
        Senior
        • 08-2009
        • 173

        #18
        Lokal odwiedziłem w środę 10.11 przy niewiarygodnie pięknej jak na listopad aurze. Środek tygodnia i dość wczesne godziny południowe miały pewnie wpływ na niewielką ilość klienteli w tym miejscu i brak paru pozycji z Napojovego Listka, ale i tak warto było. Z piw dostępna była svetla 12tka i tmava 11tka oraz Bernard 14tka svetla. Qasek 12 naprawdę rewelacyjny, orzeźwiający, z charakterystyczną aczkolwiek nie dominującą goryczką. Troszkę słabiej wyszła wersja tmava czyli 11tka, taka troszkę rozwodniona na mój gust. Średnio też wypadł Bernard, przyzwoity, ale ciut za słodki no i niestanowiący żadnej konkurencji dla jasnego Qaska. Uwaga! Nie mają obecnie butelek jeśli ktoś chciałby zabrać piwko na wynos. Oryginalna firmowa krachla 0,5 l stoi jedynie jako element wystawy więc chętni powinni zaopatrzyć się we własne pety. Miejsce dla którego warto zawitać do Ostrawy ponownie!

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1415

          #19
          Nowe godziny otwarcia:
          Poniedziałek - czwartek 12:00 - 1:00, piątek 14:00 - 1:00, sobota 16:00 - 1:00, niedziela bez zmian - nieczynne.
          Do kupienia firmowe szklanki 0,5 l w cenie 100 Kč.
          W lodówce piwo na wynos w PET-kach 1 lub 1,5 l.


          Comment

          • danhaj
            Senior
            • 04-2010
            • 619

            #20
            Uwaga! Przez cały lipiec i sierpień w sobotę również nieczynne.
            Do teraz boli mnie ramie, po odbiciu się od ich drzwi....
            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

            www.czechforum.pl

            Comment

            • Alexanderfeld
              Senior
              • 08-2009
              • 173

              #21
              Odwiedziłem Hobita na początku sierpnia. Oprócz ich jasnej 12 i półciemnej 13 trafiłem na półciemną 15tkę Biere de Garde z Jihlavy na którą nie doczekałem się niestety podczas festiwalu we Vsetinie. No i muszę przyznać, że to piwo mocno przypadło mi do gustu. Treściwy półciemniaczek, świetnie zbalansowany smakowo okazał się lepszy niż piwa gospodarzy.

              Dodatkowo udało mi się trafić na ciekawą ofertę promocyjną: w przypadku gdy temp. powietrza na zewnątrz przekracza 22° C, a nasz rachunek opiewa na minimum 250 koron dostajemy litrową petkę z jasną 12tką gratis! Cóż, upał tego dnia był straszny, więc nie zostało mi nic innego jak skorzystać z owej oferty . Liczę, że ten pomysł skopiują inne czeskie minibrowary !

              Comment

              • lucifuge
                Senior
                • 11-2009
                • 309

                #22
                próbowałem ich piwek na festiwalu w Bohuminie i bardzo przypadły mi do gustu, postaram się najechać dziś ostrave i dam znać co leją dobrego.

                Comment

                • lucifuge
                  Senior
                  • 11-2009
                  • 309

                  #23
                  http://browar.biz/galeria.php?id=17066

                  tak prezentuje się Qasek 12 svetly (27 koron) prócz tego dostępne Qasek 11 tmave (27 koron) i Kuneticky Hejkal 10 (25 koron). 12-tka niefiltrowana, treściwa, wyborna, 10-tce też ciężko było coś zarzucić, najmniej podeszła mi ciemna 11-tka trochę rodzynkowych posmaków nie w moim guście.
                  Knajpa klimatyczna i dość specyficzna podczas naszej obecności mieliśmy okazję przesłuchać puszczony na full cały album "Kill 'em all" Metallicy a na wyjściu od sympatycznej kelnerki otrzymaliśmy gift nie związany z piwem wraz z życzeniami "hezky vecer!"

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Wielka szkoda, że za barem nie będzie już stał Jiří Štverka czyli szef całego tego biznesu. Według słów barmanek, Jiří skupi się już wyłącznie na mieszaniu w garach...Z nowinek pozostałych to petki zwiększyły swoją pojemność do 1,5 l (cena za 12-tkę to 81 Kč).
                    Attached Files
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #25
                      Wczoraj wpadłem tam, niestety tylko na chwilę, by kupić butelki typu PET z ichniejszym piwem (w lokalu, piwoteka w soboty zamknięta).

                      Cena: 60 koron za piwo litrowe (14 z chili i ciemna chyba 12), 84 za 1,5 l za jasną dwunastkę. Nie ma możliwości płacenia kartą.

                      Przemiła pani z obsługi poświęciła chwilę i opowiedziała mi trochę o każdym dostępnym u nich piwie; niestety, nie załapałem się na wszystkie gatunki.

                      Pech chciał, że gdzieś zgubiłem 20 koron - a miałem odłożoną resztkę koron "na styk", by kupić 4 butelki. Czyli - miałem za mało pieniędzy. Zorientowałem się dopiero przy płaceniu; powiedziałem więc, że proszę odłożyć jedną butelkę, bo mam za mało koron. Pani chwilę się zastanowiła, powiedziała "bierzcie i na zdrowie" i uśmiechnęła się miło

                      Piwo z chili niestety nie przypadło mi do gustu. Piłem już piwo tego typu z Sachsenerga i mi nie smakowało; piwo z ostrawskiego browaru jest delikatniejsze, mniej ostre, ale dalej to nie moja bajka.

                      Dwunastka jasna mi smakuje, jest mocno słodowa z lekkim diacetylem, który mi nie przeszkadza, a wręcz dodaje temu piwu smaku. Jak na dwunastkę piwo jest dosyć treściwe. Natomiast poczęstowanej przeze mnie osobie piwo to w ogóle nie smakowało. Jak widać, kwestia gustu.

                      Ciemna dwunastka (Cerny nakurowany nefiltrowany special) czeka na degustację.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
                      Knajpa klimatyczna i dość specyficzna podczas naszej obecności mieliśmy okazję przesłuchać puszczony na full cały album "Kill 'em all" Metallicy
                      Najlepszy. Wiadomo, na nim Metallica się skończyła
                      Last edited by WojciechT; 21-04-2013, 17:29.

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4552

                        #26
                        Po 3 latach znów odwiedziłem Hobita 7.06. Swojski klimat niezmiennie panuje a piwka wciąż smaczne. Tego dnia z miejscowych piw można było wypić:
                        - Kunětický hejkal http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=103610
                        - Qásek tmavý ležák http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=103611
                        - Qásek polotmavý speciál http://www.browar.biz/forum/showpost...27&postcount=2
                        - Qásek medový speciál.

                        Ofertę dopełniały Svijany 12°.

                        Nie spróbowałem medového i to był błąd, bo gdy wpadłem na drugi dzień chcąc uzupełnić ten brak, okazało się że wyszło.
                        Na pocieszenie udało mi się wreszcie kupić firmowe szkło (szklanki 80, kufle 100 kč) co przy poprzednich wizytach było niemożliwe (mała ilość). Wydębiłem też 5 rodzajów etykiet.

                        Comment

                        • Shedao
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 900

                          #27
                          Browar najbliżej centrum Ostravy (chyba), właściwie jedyny w którego okolicy jest typowo miejski klimat. Sam lokal jest niewielki, ale niezbyt przytulny, w czasie mojej wizyty byliśmy tam tylko my i parę młodych chłopaków przy stoliku obok, nie leciała żadna muzyka, telewizja była wyłączona, czułem się nieco jak w poczekalni w przychodni a nie w knajpie toteż nie siedzieliśmy tam długo. Spróbowałem trzech piw: Extra Horky Svetly Ležák 11 (w lokalu) i dwa w PET: Svetly Ležák 12 i Tmavý Ležák 13. Wszystkie trzy były dobre - ze szczególnym uwzględnieniem Extra Horkiego. Na kranie można było też znaleźć któregoś Brabcáka z Vratimova. W mojej ocenie jest to miejsce do którego warto wpaść po piwo i przemieścić się gdzieś indziej.

                          Uwaga, w soboty czynne od 16.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4552

                            #28
                            20.01.2017 już n-ta wizyta w Hobicie. W tym roku browarek będzie świętował 10-lecie działalności, wiele piw się tu wypiło bo i wciąż trzymają wysoki poziom. Jednak tak się jakoś dziwnie złożyło, że nie było okazji zwiedzić browaru (wizyty głównie w weekendy). Tym razem był piątek po południu, więc po telefonicznym umówieniu się mieliśmy zaproszenie i stawiliśmy się na Přívozské.
                            Browarek mieści się w piwnicy. Warzelnia ma pojemność 500 l, fermentacja to 6 otwartych, kwadratowych kadzi po 1000 l każda (widać, że piwa dobrze schodzą bo tylko jedna była pusta). Piwa leżakują w 10 stojących tankach leżakowych (również po 1000 l).

                            Na górze na kranach do wypicia 5 rodzajów Qáska, a gościnnie były akurat 2 z browarku Švec ze Zlína-Malenovic i jedno z Kouta na Šumavě.

                            Fotki z browarku dorzuciłem do galerii:


                            Comment

                            • heckler
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 1817

                              #29
                              Największym weekendowym problemem lokalu jest praktycznie całkowity brak miejsc. Bez wcześniejszej rezerwacji ciężko będzie znaleźć wolny stolik.
                              Przed wizytą w lokalu parokrotnie miałem już okazję spróbowania ich piwa zakupionego w pet-ach. Zawsze mi smakowały.
                              Natomiast pite w zeszłym roku u źródła dobrze mi już znane- Extra Horka Svetla 11-ka i Svetla 12-ka jakoś tak mniej mi smakowały. Dziwne, powinno być lepiej niż z pet-ka.
                              Oczywiście piwo nie było złe, ale....

                              Comment

                              • heckler
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 1817

                                #30
                                W tą sobotę nie było najmniejszego problemu z wolnym miejscem, a i na kranach piwna oferta była na prawdę imponująca. Wyglądało to następująco:

                                -Qasek svetla 12-ka 36/26 Kc.
                                -Kuneticky Hejkal 10-ka 31/21 Kc.
                                -Qasek Black Dog Tmavy Special 14 -ka 47/37 Kc.
                                -Voko Bere Imperial Lager 21-ka 60/50 Kc.
                                -Qasek ABA Polotmavy American Brown Ale 13-ka 37/47 Kc.
                                -Qasek IPA 16-ka 48/38 Kc.
                                -Qasek Extra Horky Lezak 11-ka 36/26 Kc.

                                Powyższe piwa oczywiście pochodziły z browaru Qasek, a dodatkowo na kranach gościły:

                                -Zlinsky SvecSvetla 11-ka 38/28 Kc.
                                -Permon Winter Ale 13-ka 45/35 Kc.
                                -Schlenkerla Marzen (wędzona) 13-ka 58/48 Kc. Jedyne piwo którego nie spróbowałem.

                                Smakowało mi piwo z Permona, oraz EXH 11-ka, Tmava 14-ka i IPA. Reszta piw z Qaska była po prostu słaba i tyle. Już podczas poprzedniej wizyty wspominałem o zaniżaniu lotów przez ten browar i niestety według mnie prawie nic na plus się nie zmieniło. Owszem piwa nie są złe, ale pamiętam, że kiedyś trzymały wyższy poziom. Może za dużo rodzajów piw warzą na raz i za bardzo popadli w rutynę? Na stołach nie ma firmowych podstawek, a piwo nalewane jest do szklanek z różnych innych browarów. Szkoda, na prawdę szkoda, że idzie ku gorszemu .
                                Natomiast całkiem przypadkowo, w późne sobotnie popołudnie dzięki uprzejmości jednego długowłosego gościa miałem przyjemność zobaczenia browaru. Jak się okazało, to chłopaki piwkowali sobie na piętrze w pivotece i co jakiś czas byli zmuszeni schodzić do baru w celu napełnienia szkła . Wykorzystałem tą sytuację i zagadnąłem do jednego z nich.

                                Parę zdjęć:





                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎