Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Peter’s, Suffolk Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    St. Peter’s, Suffolk Gold

    Butelka 0,5 litra. 4,9%

    Barwa zlocisto pomaranczowa, duza i trwala gorzka piana. Nieco niteczek gazu ku gorze sie unosi. Zapach slodowy i bardzo swiezo chmielowy, smak to poezja goryczki i nut chmielu, bardzo smaczne. Chyba najsmaczniejsze z butelkowanych ale jakie pilem.

    Link: http://www.stpetersbrewery.co.uk/sto...ID=73&P_ID=125
    Last edited by sibarh; 16-10-2007, 12:54.
    Celia, cerevisia et conventus.
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #2
    St. Peter's Suffolk Gold [a.4.9%]

    Suffolk-grown First Gold hops provide the inspirationfor this premium beer which is brewed with Suffolk malt to produce a full bodied bitter ale with a lasting hop aroma. Brewed with skill and patience in one of Britain's finest small breweries.

    Historical notes:
    St. Peter's Brewery is located in a medieval hall in a remote and beautiful corner of Suffolk. There our beers begin their lives deep below the brewery with water drawn from a pure source - as it has been for over 700 years, essential for the full flavour and pure character of all St. Peter's beers.
    Our beautiful flask-shaped oval bottle is a faithful copy of one produced c.1770 for Thomas Gierrard of Gibbstown, just across the Delaware River from Philadelphia. The original is now kept at St. Peter's Hall and is rare example of an oval Eighteenth Century beer bottle.


    Kolor: bursztynowy, nie za ciemny [5]

    Piana: wysoka, drobnoziarnista, biała, opada dosyć szybko [3]

    Zapach: ziołowo-chmielowy, z tyłu lekkie chlebowo-słodowe smaczki i nuta paloności, po ogrzaniu ejlowe ciasto drożdżowe i bakalie wysuwają się bardziej do przodu [4.5]

    Smak: chmielowy z mocną, lekko pestkową goryczką ale dobrze zrównoważony przez słód i drożdżową babę z bakaliami, w tle trochę orzechów; bardzo dobre, nihil novi, klasyka stylu [4.5]

    Nasycenie: średnie [4.5]

    Opakowanie: ciężka, zielona flaszka o owalnym przekroju (wyprodukowana na wzór jakiejś XVIII-wiecznej flaszki po Ginie), z takąż owalną, malutką etykietą w kremowo-różowym kolorze ze złotą obwódką, na butelce wytłoczono logo browaru, kapsel firmowy, kontra ogromna z ryciną St. Peter's Hall [5]

    Producent: Peter's Brewery, St. Peter's Hall, Bungay, Suffolk, NR351NQ U.K.; www.stpetersbrewery.co.uk; www.stpetershallsuffolk.co.uk
    Zakupione w: Jerusalem Tavern, 55 Britton Street, Clerkenwell,
    London EC1M 5QU (tel.: 020 74990 4281)
    Degustowane: 18.01.2012r. ok. godz. 22.45GMT
    Data ważności: 29.11.2012
    Soundtrack: "I" by Led Zeppelin
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Click image for larger version

Name:	St. Peter's, Suffolk Gold.jpg
Views:	1
Size:	27,5 KB
ID:	2037676
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • alesienapilam
        Junior
        • 09-2012
        • 11

        #4
        To moja wczorajsza zdobycz :-) Jak dla mnie Suffolk Gold ma boską pianę, utrzymuje się do samego końca. Miałam też wrażenie że jest dość mocno nasycone, sporo było tych niteczek gazu. Samo piwo bardzo dobre, pierwszy łyk bardzo orzeźwiający, po chwili z tyłu pojawia się mocna, chmielowa goryczka. Niby nic nowego, ale wrażenie pozytywne, ostatnim piwem, które mi tak smakowało był inny St. Peter's, po kolejne będę więc chyba sięgać w ciemno. Trafiają akurat w mój gust. Lubię taką klasykę :-)

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎