Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Staropolskie Złote

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Staropolski, Staropolskie Złote

    Piwo jasne pełne, alkoholu do 6,2%, ekstraktu 12,5%, butelka 0,5 litra, zakupione w Sosnowcu przy ul. Mikołowskiej.

    Dużo intensywnej piany, aczkolwiek niezbyt drobnej, jasnozłoty kolor, zapach raczej słaby, lekka, w sam raz goryczka, pełny smak.

    Bardzo przyjemne piwko. Polecam!
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    ja napisałem
    ... zakupione w Sosnowcu przy ul. Mikołowskiej ...
    Przy ul. Modrzejowskiej oczywiście!

    Comment

    • bartekpawel
      Senior
      • 08-2001
      • 138

      #3
      Wreszcie Staropolskie zawitało pod inne strzechy niż w okolicach Zduńskiej Woli !
      www.kasperskysklep.pl

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Miałem do czynienia z wersją 0,33l. Dużo gazu. Pewnie, nie zależy to od pojemności, ale w moim piany po prostu zabrakło. Ale smak może być.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          A może jednak piana zależy od objętości opakowania .Po otwarciu, tym razem butelki 0,5l i przelaniu do szklanki, była piana i to całkiem sporo.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            Czego jak czego, ale akurat piany temu piwku i to w wersji bączkowej napewno nie brakuje. Sporawa czapa całkiem długo się utrzymuje.
            Gazu również jest niemało (małe bekanko murowane )
            W smaku przede wszystkim mocna goryczka. Jest to jednak goryczka z tych, które nie wykrzywiają facjaty i nie zabijają większości wrażeń. Przypomina mi ono dawne Królewskie, czy Kasztelańskie - piwa wtedy przeciętne, a jednak mające coś w sobie.
            Zdecydowanie polecam ten wyrób Browaru Staropolskiego!
            Ocena 4
            Chciałbym je mieć w sklepie na dole.
            Attached Files
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Bardzo dobre piwko! Piłam wczoraj w wersji 0,33 l. Smak gorzko-słodki, intensywny. Byłam mile zaskoczona!
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Piłem dzisiaj to piwo i miało jakiś wstrętny posmak, trochę metaliczny. Nie jestem w stanie powiedzieć czegoś więcej o smaku, bo to co czułem, wystarczająco dało w kość moim kubkom smakowym. Musiałem coś zjeść pod to piwo, żeby je wypić.

                A bałem się, że recenzja będzie zbyt entuzjastyczna, bo miałem duże pragnienie....

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #9
                  slavoy napisał(a)
                  Ocena 4
                  NIE!
                  Zmieniam na murowane 5 w kategorii polskich pilsów.
                  To piwo jest po prostu rewelacyjne - w pianie, zapachu, gazie, smaku, kolorze. W sklepie pod Częstochową było tylko 10. Może i dobrze, bo reszta piw z zapasu zdążyłaby się przeterminować.

                  Jeden z dwóch polskich pilsów, które mi ostatnio chollllllernie zasmakowały. Opis drugiego chyba jutro

                  Attached Files
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • slavoy
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 5052

                    #10
                    Etykieta się zmieniła, a samo piwo cały czas świetne
                    Attached Files
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #11
                      Piwo ma przyjemny dla oka żółtawy kolor. W szklanicy po nalaniu pojawia się dużo bąbelków, które powoli, leniwie, lecą sobie o góry. Piana utworzyła się drobnoziarnista, puszysta - nie znikła całkowicie, ale jednak mogłoby być jej więcej. Zapach - intensywny słodowy, przyjemny. Podczas picia bąbelki w dużej ilości szczypią podniebienie. Również można wyczuć słodowy posmak. Piwo w smaku ponadto jest słodkawe, ale nie nachalnie, z niewielką ilością goryczki. Właściwie to po łyku najpierw dominuje lekka słodycz, a później dopiero pojawia się gorycz.
                      Piwo butelkowe otrzymane dzięki uprzejmości Slavoya. Slavoy twierdzi, że była to niezbyt udana warka tego piwa. Jeśli to była niezbyt udana warka, to ja chciałbym się napić warki udanej z browaru Staropolskiego, a poza tym życzyłbym wielu browarom w Polsce tak "nieudanych" warek.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • pjenknik
                        • 08-2001
                        • 3388

                        #12
                        Dostarczone przez Marusię i Slavoya. Bardzo smaczne piwo, tylko rozczarowała mnie szybko niknąca piana. Piana drobnoziarnista, kremowobiała. W smaku lekko słodowe, przyjemna goryczka niezbyt długo utrzymująca się na podniebieniu. Miły słodowy zapach. Bardzo dobre.

                        Moja ocena: [3.6]
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Pepek
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1499

                          #13
                          Otrzymałem w ramach prezentu-łapówki od Slavoya. Dzięki
                          Kolorystycznie jest zgodne z nazwą czyli złote, nawet z ciemnym, ładnym odcieniem. Piana całkiem porządna, bialutka, złożona z drobnych pęcherzyków, utrzymuje się dość długo i do końca tworzy ładny kożuszek. Nasycenie też porządne drobniutkimi bąbelkami miło szczypiącymi język, acz pod koniec picia jest już nieco za słabe. W smaku wyraźna, lecz nie za mocna goryczka z leciutkim słodkim posmakiem. Zapach ponadprzeciętny słodowy z szczątkową nutą chmielu, mółby być nieco bardziej wyrazisty. Dostałem to piwo w wersji "bączkowej", wzór etykiety udany, choć bardzo niechlujnie nalepiony, kapsel firmowy browaru.
                          Podobnie jak Breslauer dziwię się jaka to "nieudana" warka. Zatem jakby była udana, to poza opakowaniem miałbym dać same 5?

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Etykieta niebrzydka, ładny kapsel z ogiem browaru. Butelka to kalsyczny bączek.
                            Kolor odpowiada nazwie, naprawdę złoty, ładny.
                            Piana wysoka, opada nie za szybko, do końca zostaje kołderka.
                            Nagazowanie bardzo dobre.
                            Zapach chmielowy, ale za słaby.
                            W smaku mało goryczki, za to czuć chmiel aromatyczny i posmaczki słodowe.
                            Ogólnie bardzo dobre piwo. Dotad znałem tylko Staropolskie Mocne, a Złote bije je absolutnie! Muszę się wybrać na wersję z kija, bo mam niedaleko.

                            Moja ocena: [3.6]

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny.Złocisty prawie jak miód gryczany [4]
                              Piana: Bez rewelacji. Utrzymywała sie raptem 30sek. Grubopęcherzykowa,rzadka. [2]
                              Zapach: Chmielowo słodowy z delikatną nuta alkoholową. [3]
                              Smak: Dominuje alkohol. Jest lekka goryczka chmielowa ale szybko zanika na koszt alkoholu. [3]
                              Wysycenie: Początkowo wysokie. Widoczne duże ilości bąbelków. Później wysycenie nieco sie redukuje. [3]
                              Opakowanie: Złota puszka z białym herbem oraz logo BS. Oprócz tego spora ilość napisów anglojęzycznych. [3]
                              Uwagi: Zakupione w sklepie osiedlowym za 2.20zł. Podchodziłem do tego piwa dwukrotnie. Niewiem czemu ale za każdym razem podczas konsumpcji szczypał mnie język. Ogólnie nic specjalnego. Chyba już do niego nie powróce.

                              Moja ocena: [2.95]
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎