Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Staropolskie Złote

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ajos
    Member
    • 09-2004
    • 91

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Coś jak ciemne złoto, pod światło b.ładnie wygląda. [4]
    Piana: Szczątkowa, od początku widać że będzie słaba. Szybko opada, duże dziury. [2]
    Zapach: Trochę goryczki, trochę słodkiego i dużo bąbelków drapiących nos W sumie żadna rewelacja [3]
    Smak: Piwo powinno mieć goryczkę ale czemu taką paskudną ? W sumie nic poza nią nie czuć, do tego wydaje się ona mocno "tępa". Po wypiciu pozostaje smak który mi się kojarzy z kacowym porannym posmakiem poimprezowym. [1]
    Wysycenie: Z początku spore, dość szybko się odgazowuje. [3]
    Opakowanie: Butelka z dość prostą etykietą, bez żadnych fajerwerków i ozdobników. Na minus mocno niechlujne naklejenie. [2]
    Uwagi: Dla mnie zdecydowanie jednorazówka... wracać nie zamierzam.

    Moja ocena: [2.1]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemozlocisty, bardzo ładny, klarowne [5]
      Piana: gesta, sredniopęcherzykowa, z minimalnym bezem, opada powoli [4.5]
      Zapach: ledwie wyczuwalny, to co czuć przypomina piwną słodycz [3.5]
      Smak: bardzo mocno wyczuwalna goryczka, wymieszana ze słodem, mozna w oddali wyczuć lekko owocowe nuty, pozostawia bardzo miłe chmielowe wrażenia na podniebieniu [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: również bez zarzutu, ładna etykieta, firmowy kapsel [5]
      Uwagi: zakupione w Auchan, Modlińska (W-wa), bardzo dobre piwo po które napewno będę sięgać częściej w miarę mozliwości

      Moja ocena: [4.225]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno złoty, wydaje mi się trochę za ciemny. [4.5]
        Piana: Najpierw obfita choć bąblasta. Potem tylko dywanik. [3]
        Zapach: Zapach słodowy z lekką alkoholową ostrością. [4]
        Smak: Smak słodowy a może nawet słodkawy, z alkoholowym posmakiem i za małą goryczką. Bardzo pełne, nie jest złe ale trzeba mieć nastrój na takie piwo. [3.5]
        Wysycenie: Nie rewelacyjne ale przyzwoite. Lekko daje o sobie znać na języku. Jako tako prezentuje się też w szklance. [4]
        Opakowanie: Etykieta estetyczna choc monotonna. Firmowy kapsel. Brak podanego ekstraktu. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.725]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny, ciemny bursztyn [4.5]
          Piana: z poczatku obfita, potem zanikała. Cienki pasek utrzymał się do końca [3.5]
          Zapach: delikatna słodowa nuta [4]
          Smak: pyszne - wyraźna miodowa nuta plus delikatna goryczka [5]
          Wysycenie: w normie [4]
          Opakowanie: niczym się nie wyróżnia [3.5]
          Uwagi: Zakupione w sosnowieckim Ąszą - bardzo przyjemne zaskoczenmie, tym bardziej, że porter ze Zduńskiej Woli mi nie podszedł.

          Moja ocena: [4.35]
          Last edited by Czapayew; 12-09-2005, 07:06.
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor zgodny z nazwą czyli złoty. Choć mógłby być jeszcze ciut ciemniejszy. Ogółem cieszy oko. [4.5]
            Piana: Piana średnioziarnista, zanikająca po nalaniu. Szkoda ze tak szybko. [3]
            Zapach: Zapach lekko słodowy ale na szczęscie nie jest to nieznośna dominanta. [3.5]
            Smak: Zapach nie kłamał, w smaku tego piwa od razu daje się we znaki słodowy posmak za którym nie przepadam. Po chwili pojawia się nuta goryczki ale jest ona symboliczna, tylko łagodząca pierwotną słodycz. [3.5]
            Wysycenie: Nasycenie poprawne, choć w wypadku piw z posmakiem słodowym wydaje się że są za mało nasycone CO2 [3.5]
            Opakowanie: Całkiem nieźle prezentująca się puszka w nomen omen złotym kolorze. Ciekawostką są informacje świadczące że Staropolskie puszkowe trafia na północnoamerykański rynek. Intrygujące. [4]
            Uwagi: Kilka dobrych lat temu z wypiekami na twarzy probowało się z trudem zdobyte piwa ze Zduńskiej Woli. Do dzisiaj pamiętam jak po koniec lat 90 -tych wielce uradowany siedziałem w ogródku Staropolskiego na Piotrkowskiej i popijalem beczkowe z
            'Złote'. Jakże inne ono było od dzisiejszego produktu. Nie słodowe ale rasowo goryczkowe, pretendowało do miana najlepszego rodzimego piwa. Szkoda ze legenda Staropolskiego to juz przeszłość...

            Moja ocena: [3.525]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #21
              osobiście uważam, że to naprawdę fajne piwko dla tych, którzy cenią ograniczoną goryczkę (miłośnicy Warki Strong). tutaj przy przyzwoitych parametrach (nie za mocne piwo), pieniste, z dobrym wysyceniem i słodkawym posmaku może wyjść tylko komuś na dobre.

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jak nazwa wskazuje złoty, choć dla mnie za jasny [3.5]
                Piana: przy nalewaniu super potem opadła do pół centymetrowej kołderki i tak pozostało do końca. [4.5]
                Zapach: Wyraźny, słodowy, gdzieś w oddali czuć minimalny chmiel. [4]
                Smak: Słodowy, lepki, zero goryczki (co mi najbardziej przeszkadza) [3.5]
                Wysycenie: Widać powolne bąble które pną się do góry, lecz słabo czuć ich pracę. [3.5]
                Opakowanie: Nic szczególnego, kolor etykiety dobrany do nazwy, kapsel firmowy. Nic szczególnego [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.75]
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: intensywnie złoty [4.5]
                  Piana: po nalaniu wydje się przyzwoita, ale już po chwili nędzniutka i w następnej chwili znika [1.5]
                  Zapach: przewaga nut słodowych, w miarę przyjemny [3.5]
                  Smak: nie w moim typie - słodowy, bez śladu goryczki [2.5]
                  Wysycenie: poniżej przeciętnej [2.5]
                  Opakowanie: najładniejsza z etykiet w udanej serii browaru ze Zduńskiej woli [4.5]
                  Uwagi: mały zawód, spodziewałem się czegoś więcej

                  Moja ocena: [2.95]

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnobursztynowy [5]
                    Piana: wysoka i całkiem trwała, gruby kożuch zostaje do końca [4]
                    Zapach: dosyć silny, słodowo-miodowy, ciekawy [4]
                    Smak: podobnie jak zapach, słodowo-miodowy, mimo to nie ulepkowaty dzięki równoważącej lekkiej goryczce - dla mnie osobiście trochę za słodki ale przynajmniej piwo nie jest nijakie, co zawsze cenię [4]
                    Wysycenie: w takim słodkawym piwie mogłoby być wyższe, bez niego pije się ciężkawo [3]
                    Opakowanie: przyzwoite ale bez fajerwerków, duży minus za brak podania ekstraktu [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.95]
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • peter_1000
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 583

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny głęboki bursztyn, barwa jest naprawdę godna pozazdroszczenia [5]
                      Piana: Wysoka i dość gęsta, acz nie sztywna, opada po dwóch trzech minutach lecz w sposób godny bo zostawiająć śliczną koronę na szklance [4]
                      Zapach: charakterystczny słodowy kojarzący się z piwem domowym. Monotematyczny lecz jednak bardzo udany [4]
                      Smak: Piwo o dużej przewadze akcentów słodowych,powiedziłbym nawet że słodkie, gorzyczka jednak fajnie łamie słodkość przez co piwo nie jest jednostajne i mulące. [4.5]
                      Wysycenie: W normie acz ciut więcej by nie zaszkodziło [3.5]
                      Opakowanie: Etykiety i kapsel niczego sobie ale szczytem finezji jednak nie są [3.5]
                      Uwagi: Okocim z reklamowanym jako piwo mocno słodowe Zagłobą powinien zacząć się uczyć od Browaru Staropolskiego się takie piwa warzyć.

                      Moja ocena: [4.2]
                      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                      Comment

                      • nikita_banita
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 1363

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasne, przejrzyste. bez zarzutu. [4]
                        Piana: Jak dla mnie jedna z najładniejszych otrzymanych ostatnio "czap" na piwie. Piana drobnoziarnista, biała, gęsta, zwarta. Całkiem długo utrzymała się na piwie. [4.5]
                        Zapach: Zapach mocno słodowy, bez jakichś pobocznych akcentów. [3.5]
                        Smak: Jak dla mnie kompilacja odrobiny słodyczy z nierozpoznawalnymi wątkami owocowymi. Goryczka ledwie wyczówalna. Nie będzie moim ulubionym piwem jasnym , ale warto po nie czasami sięgnąć ponieważ jest nieco inne i daje ciekawą odmianę. [3.5]
                        Wysycenie: Poprawne, ale jak dla mnie nieco za małe. [3.5]
                        Opakowanie: Butelka brąz (nic nie wiem o zwrotności - brak tej informacji na etykiecie), kapselek firmowy, etykieta nie do końca do mnie przemawia w tej postaci (utrzymana w złoto-czerwonej tonacji). Ogólnie na półce się nie wyróżnia. [3.5]
                        Uwagi: Zakupione w białostockim sklepie na ul. Malmeda.

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                          Butelka brąz (nic nie wiem o zwrotności - brak tej informacji na etykiecie)
                          Na 100% zwrotna.

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            #28
                            Pewien jesteś Twilight?
                            Te, które kupiłem przedwczoraj w Leclercu są na 100% bezzwrotne.
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
                              Pewien jesteś Twilight?
                              Te, które kupiłem przedwczoraj w Leclercu są na 100% bezzwrotne.
                              A to dziwne. Z tego co się orientuję, Staropolski leje w takie same butelki co Amber i Gościszewo, czyli podróby żywieckich.

                              Comment

                              • slavoy
                                Senior
                                • 10-2001
                                • 5052

                                #30
                                ...oraz w ich cienkościenną bezzwrotną wersję rzucaną do hipermarketów w zgrzewkach.
                                Dick Laurent is dead.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎