Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Staropolskie Złote

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
    ...oraz w ich cienkościenną bezzwrotną wersję rzucaną do hipermarketów w zgrzewkach.
    O tym numerze nie wiedziałem. Proszę przyjąć wyrazy skruchy EOT chyba, bo się temat rozmydlił.

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor bardzo ładny; faktycznie złoty. [4.5]
      Piana: Całkiem dobra; pnie się wysoko przy nalewaniu, trochę za szybko opada - aleć kołderka pozostaje do końca [4]
      Zapach: Lekki, słodowy, ze słabymi owocowymi akcencikami [3.5]
      Smak: W sumie dobre - choć goryczka słaba, ale smakuje dość ciekawie - wyraźnie słodowo plus trochę kwaskowych owocowych nutek. [4]
      Wysycenie: Tu mogłoby być lepiej - drobne bąbelki gazu ulatniają się dość szybko, po jakiejś półgodzinie gazu zaczyna brakować. [3]
      Opakowanie: Butelka typu "Amber", cienkościenna, bezzwrotna. Etykieta niby ładna, ale jednak mało wyrazista i mało czytelna. [3.5]
      Uwagi: Nabyłem w delikatesach po przekątnej od "Feminy", Solidarności 84 (W-wa). Cena 3,00 zł - trochę wygórowana, ale taka uroda tego sklepu... Co do samego piwa - przyjemna odmiana, od czasu do czasu będę sięgał.

      Moja ocena: [3.775]
      Last edited by Wujcio_Shaggy; 07-12-2005, 19:10.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • Bekiesz
        Senior
        • 09-2005
        • 140

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo"Złote"i kolor złotyieknie! [4.5]
        Piana: Zwarta,drobne pęcherzyki.Nietrwała. [3.5]
        Zapach: Słodowo-chmielowy,bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Piwo mocno chmielowe,z wyczuwalnymi akcentami slodowymi.Leciutki posmak miodu lipowego.Świetne! [5]
        Wysycenie: Nieco za niskie,a szkoda. [3.5]
        Opakowanie: Puszka w wersji eksportowej nie zawiera informacji o ekstakcie. [3]
        Uwagi: Gdyby popracować nieco nad wysyceniem i pianą-było by wręcz idealnie.Ale i tak jest nieźle-piwo w swojej kategorii jest jednym z lepszych na rynku.

        Moja ocena: [4.475]
        Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zgodnie z nazwą głębokie złoto, wpadające w bursztyn. [4.5]
          Piana: Nawet ładna i wyskoa, ale z trwałością już gorzej. [3.5]
          Zapach: Ciekawy - słodkawo-owocowy z jakąś leciutką nutką przypalonego cukru. [4.5]
          Smak: Zbliżony do zapachu. Mamy owocowe akcenty: słodycz i wytrawność, plus sporą goryczkę na koniec. [4.5]
          Wysycenie: Takie jak lubię: bąbelki fruwaja w piwie, są na dnie, osiadają na ściankach. [4.5]
          Opakowanie: Istotnie przesadzono ze złotem, co sprawia, że etykieta jest dośc jednolita. Plus za kapsel. [4]
          Uwagi: Nabyte w Białymstoku na Malmeda. Interesujące piwko, smakowało także mej żonie.

          Moja ocena: [4.375]

          Comment

          • tad2x
            Member
            • 06-2005
            • 72

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: zgodny z opisem czyli złoty nie za jasny i nie za ciemny, ktory sugerowalby jakies mocne piwo, dla mnie odpowiedni [5]
            Piana: na początku intensywna, gruba, srednio szybko zeszla ale caly czas utrzymuje sie kozuszek [5]
            Zapach: brak intensywnego ale okreslenie zapachu to moja slaba strona [3]
            Smak: mam wrażenie, że smak jest kwaskowaty ale przez to piwo jest dosyc orzeźwiające, na koncu troche czuje goryczy jednak uważam smak tego piwa za nietypowy ale dosyć dobry [4]
            Wysycenie: średnie, jest gaz ale niezbyt dużo, bez entuzjazmu, mogłoby być więcej, bardziej pasowałoby do smaku [3]
            Opakowanie: puszka, trochę za dużo tekstu na niej ale dosyć fajna. [4.5]
            Uwagi: Całkiem przyjemne piwo, zakupione w lokalnym sklepie, niestety było tylko w puszce, cena 2,00 zł więc bardzo przystępna jak za takie piwo. Trudno byloby wypic drugie pod rzad ze wzgledu na troche nietypowy smak ale i tak jest dobre. Polecam.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • tad2x
              Member
              • 06-2005
              • 72

              #36
              fota

              zamieszczam foto
              Attached Files

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor jest piękny. Dość ciemny, mocny. Blisko typowego koloru mocnych piw. Nie jestem tylko do końca pewien czy aż tak ciemne powinno być tego typu piwo. [4.5]
                Piana: Piana obfita, dość drobna, trwała. Kolor taki troszkę szary. [4]
                Zapach: Początkowo jak powąchałem w butelce, śmierdziało. Jak by się zepsuło. Po nalaniu to samo. Dopiero jak piana opadła, wydostał się miły słodowy aromat. Dość mocny. Po zapachu już było czuć, że piwo będzie słodkie. [3]
                Smak: Od początku kubki smakowe atakowane są przez potężny słód. Bardzo słodki ciężki smak. Goryczka niewyczuwalna. Tak jak koledzy wyczułem nutki miodowe. Leciutko wyczuwalny alkohol. [3]
                Wysycenie: Niezłe, pod koniec jednak troszkę go brak. [3.5]
                Opakowanie: Piłem z bączka, który ma troszkę inną stylizację od 0,5l, brzydszą. Przeciętna etykieta, zgniło-złota kolorystyka, brak ekstraktu. Kapsel firmowy. [3]
                Uwagi: "Klasyczne" Staropolskie piwo. Mocno słodkie z brakiem goryczki. Na szczęście ten słodowy posmak jest nienajgorszy. Pijąc miałem wrażenie jak bym pił rozwodnioną wersję mocnego. Ale Złote bynajmniej nie jest wodniste, przeciwnie, jest bardzo treściwe. Dobre na chłody.

                Moja ocena: [3.2]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głębokie złoto, nic dodać, niż ująć. [5]
                  Piana: Początkowo obfita, pozostaje w postaci średnio grubego dywanika. [4]
                  Zapach: Mało wyczułem, ale okołosłodowy, jakby słodki i dość przyjemny. [3]
                  Smak: Bez obcych posmaków, słodowy z modowym akcentem - tak jak wtedy gdy miałem okazję testować wersję laną. Goryczka słaba, uwydatniająca się po przełknięciu. [3.5]
                  Wysycenie: Raczej słabe. Wolałbym mocniejsze w takim piwie. [3.5]
                  Opakowanie: Minus za brak ekstraktu, reszta bez zarzutu. W moim przypadku puszka w wersji eksportowej. [4.5]
                  Uwagi: dzięki Cielak za dostawę. Samo piwo może znaleźć nabywców i zagorzałych fanów, wpisuje się wszak w nurt bezgoryczkowych, słodkawych piw. Raczej nie będę do niego wracał, ale kto wie... w ramach odmiany. Nie było złe !

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #39
                    Kolor - głębokie, stare złoto. Bardzo ładny.
                    Piana - ładna, ale krótkotrwała
                    Nasycenie CO2 - niskie stany średnie
                    Smak - słodowe, wręcz słodkawe. Goryczki chmielowej brak, jest delikatna goryczka typowa dla piw mocnych, pochodzenia IMO alkoholowego, aczkolwiek na szczęście samego alkoholu nie czuć.
                    Nie jest złe, aczkolwiek nie jest to piwo do którego bym chętnie wracał.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złoty - nic dodać nic ująć [5]
                      Piana: drobnobąbelkowa, po 10 minutach pozostał jedynie cienki kożuszek, który utrzymał się do końca [4]
                      Zapach: zapach intensywny, dominuje silna nuta chmielowa, w tle słód [4.5]
                      Smak: smak nie jest niestety odzwieciedleniem zapachu - silna słodowość połączona z zaledwie bardzo słabą nutą chmielową i przeciętną goryczką [3.5]
                      Wysycenie: przyzwoite do końca [4.5]
                      Opakowanie: złote poprawione trochę ale dalej leci typową tandetą z małego browaru [3.5]
                      Uwagi: piwo do wypicia ale bez fajerwerków

                      Moja ocena: [4.025]
                      Last edited by Sokół83; 13-12-2006, 21:48.
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • wedge7
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 217

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo ładny złoty; klarowny [5]
                        Piana: zbudowana z bardzo drobniutkich bąbelków; redukuje się do cienkiego dywanika który pozostaje w kuflu do końca degustacji [4]
                        Zapach: intensywny słodowy; przyjemny [4.5]
                        Smak: intensywnie słodowy powiedziałbym nawet miodowy; nuta goryczkowa gdzieś daleko w tle; ogólnie dobre słodkie piwko [4.5]
                        Wysycenie: bardzo dobre; gaz pracował przez cały czas degustacji [4.5]
                        Opakowanie: złota puszka z wyraźnym nadrukiem; ogólnie sprawia bardzo przyjemne wrażenie [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.45]

                        Comment

                        • rotmistrz
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 469

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: zółty, klarowny [4]
                          Piana: biała drobnoziarnista, szybko siadla pozostawiając dziurawy kożuszek [1.5]
                          Zapach: slodkawy, alkoholowy, słodowy, [3]
                          Smak: podobnie jak smak słodkawe z lekką nutą goryczki w końcowej fazie, [3.5]
                          Wysycenie: piwo pracowało przez cały czas [3]
                          Opakowanie: informacje o piwie nie pełne brak ekstraktu, etykiety stonowane w kolorach pastelowych [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.125]

                          Comment

                          • Scriptus
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 189

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny złocisty kolorek, klarowne, bez zastrzeżeń [5]
                            Piana: Ładna gęsta piana, trwała, bielutka, kożuszek pozostał na piwie nawet po dwóch godzinach... rzadko tak długo "testuję piwo", ale na większości piw po znacznie krótszym czasie nie ma sladu po pianie [5]
                            Zapach: słodowy, słodki mdławy zapach, jakby troszke miodowy, nutki chmielowe wyczuwalne zaledwie "w domysle" [3]
                            Smak: Nietypowy dla piwa, intensywnie słodki smak, ledwo troszkę przełamany jakąś goryczką, czy chmielową, skoro nie czuć chmielowego zapachu? [3.5]
                            Wysycenie: Nasycenie dobre, przyjemnie szczypie w język, piwo długo utrzymało pianę, a wysycenie nie wywietrzało pomimo długiego czasu picia tego piwa [5]
                            Opakowanie: Puszka w dobrym stylu, dopracowana graficznie i pasująca do pozostałych piw browaru, złocistym kolorem nawiązująca do nazwy piwa, brak informacji o słodzie, jest za to (prawdziwa)informacja o niepowtarzalnym smaku, faktycznie, dość oryginałne to piwko [4.5]
                            Uwagi: Jako urozmaicenie, może być, jednak nie poleciłbym tego piwka konserwatywnie nastawionemu piwoszowi.

                            Moja ocena: [3.675]
                            Nic lepszego od Brackiego :)

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złote ma kolor złoty. I dobrze. [4.5]
                              Piana: Piana jest bardzo obfita, dość gęsta i średniotrwała. Oczywiście z czasem maleje, ale pozostawia dość dużą czapę oblepiającą ścianki szklanki. [4.5]
                              Zapach: Zapach jest mocno słodowy, wręcz z nutami słodyczy [3.5]
                              Smak: O ile zapach sugerował, że będziemy mieli do czynienia z piwem mocno słodowym, a wręcz słodkim (jakim wcześniej było) to jednak już pierwszy łyk zdradza dużo ciekawsze kompozycje smakowe. Złote z browaru Staropolskiego jest wyraźnie wytrawne. Na tą wytrawność składa się oczywiście również posmak słodu, a nawet odrobina miodu, który nie dopuszcza do silnej goryczki, ale ten związek słodu i goryczkowego chmielu jest bardzo ciekawy. Z czasem na języku zaczyna dominować wytrawność chmielowa, a całość sprawia wrażenie niejednolitego smakowo piwa. [4]
                              Wysycenie: Złote nie jest mocno nasycone, ale odpowiednio. Bąbelki spokojnie ale konsekwentnie pną się ku górze [4.5]
                              Opakowanie: Szkoda, że Browar Staropolski nie podaje obecnie zawartości ekstraktu. Złote ma srebrną etykietę, a złotą kontretykietę. Widzę tu pewien brak konsekwencji. Również kapsel stracił swój charakter, jest on teraz po prostu czarny [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny bursztyn. [5]
                                Piana: Obfita, drobno ziarnista i kremowa na wierzchu. Po prostu fantastyczna. Długo opadała do kożuszka, a ten przeżył do dna kufla. [4.5]
                                Zapach: Średnio intensywny, słodowo-zbożowy. Neutralny. [3.5]
                                Smak: Lekko kwaskowate, goryczka trochę gorzkawa i dominująca. Słodowość zbożowa. Obecna wyraźna nutka alkoholowa. [3.5]
                                Wysycenie: Pomimo widocznego buzowania piwa przez cały czas picia nie jest agresywne. Lekkie szczypanie i orzeźwienie. [4.5]
                                Opakowanie: Puszka w barwach złoto czerwonych. Miła dla oka. [3]
                                Uwagi: 0,5l puszka we wrocławskiej Drink Hali za 2,00 zł. W kategorii cena/jakość daję 4,5/5 pkt. Tanie i wypijalne piwo, ale ten profil smakowy nie jest dla mnie.

                                Moja ocena: [3.7]
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎