Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badger, First Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Titus_Fox
    Senior
    • 10-2005
    • 400

    Badger, First Gold

    Piwko o pięknej, głęboko miedzianej barwie z drobnopęcherzykową, relatywnie krótko utrzymującą się pianką, przechodzącą w delikatny kożuszek. Browar chwali się faktem, iż do chmielenia wykorzystywany jest jedynie chmiel odmiany First Gold właśnie. Wyraźnie wybija się on przed wszystkie pozostałe smaki, które muszą odrobinę poczekać. Pyszny, lekko słodowy (biscuit?) aromat z nutką pomarańczy utrzymuje się jeszcze długo po wypiciu. Przepyszne piwko w klasycznej dla tego browaru krępej butelce ze stonowaną etykietą, krawatką i kontrą. Z trzech piw Badgera (FG, Stinger i Fursty Ferret) pitych przeze mnie, to zdecydowanie jest najpyszniejsze.
    Alkohol: 4.0% vol., pojemność: 500 ml.
    Attached Files
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #2
    Przywiezione przez dziewczynę z UK. Świetne piwko, mi przynajmniej bardzo smakowało. W smaku faktycznie wybijał się bardzo charakterystyczny posmak chmielowy równoważony delikatną słodowością, a na drugim tle wyczuwalne były słynne górnofermentacyjne owocowe posmaki. Muszę zamówić więcej butelek.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        #4
        Badger (Hall & Woodhouse), First Gold
        Kolor: Bardzo przyjemna barwa - ciemny pomarańcz-ciemny bursztyn, klarowne [5]
        Piana: Beżowa, drobna, niezbyt imponująca, opada do typowego ale'owego kożuszka, ładnie oblepia szkło [4,5]
        Zapach: Kwiatowo-owocowe nuty znane z ale'i, delikatniejszy aromat chmielu plus nutka słodowo-biszkoptowa; całość zapachu niespecjalnie intensywna [4]
        Smak: Wyraźna chmielowa goryczka, intensywna i dość krótka. Do tego delikatna słodowość w tle. [4.5]
        Wysycenie: Umiarkowane, bardzo dobrze współgra z goryczką, pije się bardzo dobrze [4,5]
        Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, tłoczona znakami browaru. Estetyczna etykieta, krawatka i kontra. Firmowy kapsel. Brak informacji o ekstrakcie poza tym pełne info łącznie z opisem chmielu z którym piwo jest robione oraz opisem sensorycznym. [4,5]
        Uwagi: Przywiezione przez przyjaciela z wypadu do Anglii. Smaczne piwo - jeśli będzie okazja to na pewno do powtórzenia. Zrobiłem zdjęcie ale wszystko wygląda jak na fotce sibarha (tylko ja piłem z firmowego kufla ) łącznie z wiernie oddanym kolorem.
        Strona piwa: http://www.badgerfirstgold.co.uk/
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #5
          Badger First Gold [a.4%]

          A classic country ale from Dorset using a single hop variety for purity and character. First Gold are dwarf hops that grow in low hedgerows, more reminiscent of a vineyard, enabling a better quality harvest. A clean, fresh, distinctive ale with hints of orange and spice from the hop, perfect with traditional English roasts and pies.

          Kolor: czerwonawo-pomarańczowy, kolor zachodzącego słońca [5]

          Piana: kremowa, drobnoziarnista, niska do tego szybko opada, pozostaje trwała firanka [3.5]

          Zapach: słodkawy, słodowo-owocowy, typowo ejlowy, wyraźna baba drożdżowa z bakaliami i biszkopt, w tle karmel, mleczna czekolada, aromat chmielu lekki ziołowo-cytrusowy, po ogrzaniu wysuwa się do przodu karmel [4.5]

          Smak: pełne, aż gęste, w podstawie słód, biszkopt i ciasto drożdżowe, z przodu ziołowo-cytrusowy chmiel, jakoś pomarańczy za bardzo nie czuję, z tyłu sporo owoców, toffi, mleczna czekolada, karmel, goryczka bardzo lekka, w posmaku ziarno i chleb, bardzo dobre [4.5]

          Nasycenie: średnioniskie, może być [4.5]

          Opakowanie: firmowa flaszka, kremowa etykieta z borsukiem, na kontrze tabelka z krótkim opisem smaku, zapachu i koloru, kapsel dedykowany [5]

          Producent: Hall & Woodhouse Ltd., Blandford St. Mary, Dorset DT11 9LS; www.badgerales.com
          Zakupione w: Sainsbury's na Willton Rd., City of Westminster, London
          Degustowane: 07.02.2012r. ok. godz. 19:20GMT
          Data ważności i numer partii: 10.2012 09:19 L1279H
          Soundtrack: "Blizzard of Ozz" by Ozzy Osbourne

          Click image for larger version

Name:	Badger, First Gold.jpg
Views:	1
Size:	39,6 KB
ID:	2038751
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Wodniste, rozpuszczalnik, trochę karmelu w zapachu.

            Słabizna.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎