Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cap-n-go
    Senior
    • 05-2005
    • 273

    #16
    Wie ktoś kiedy dokładnie ta pszenicy ma wejść na rynek?

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #17
      Bardzo ciekawy artykuł o Corneliusie. Nie wiedziałem, że jest piwem "natulanym"
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Basik
        Senior
        • 06-2006
        • 1308

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny, faktycznie troszkę przypomina Dunkel Weizena [4]
        Piana: Wprawdzie kurczy się szybko do cienkiej warstwy, to jednak nie zanika i utrzymuje się całkiem długo [4]
        Zapach: lekko bananowy, w sumie b. delikatny; jednak taki efekt jest dopiero po chwili, na początku zapach jest lekko kwaśny [3]
        Smak: Piłam to piwo dwa razy- wczoraj bardziej mi smakowało. Smakiem przypominało trochę Dunkel Weizena a mi to akurat nie przeszkadza. Dzisiejsza butelka była gorsza. Również w smaku miało lekki kwasek. Tak więc trochę inaczej bym je oceniła wczoraj i dziś. [3.5]
        Wysycenie: jak dla mnie troszkę za słabe [4]
        Opakowanie: etykieta może być, chociaż specjalnie nie zachwyciła, [4]
        Uwagi: Pewnie czasem, jak będzie okazja, będę to piwo kupowała. Zależy jeszcze od ceny. Tym razem było przywiezione z mniejszej miejscowości, więc pewnie i cena była niższa niż ta, za którą będzie można nabyć je we Wrocku. Miłe rozczarowanie po innych polskich pszenicach.

        Moja ocena: [3.45]
        Last edited by Basik; 28-10-2007, 23:39.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny pomarańcz, zdecydowanie zbyt ciemny i przygaszony drożdżami. [3.5]
          Piana: Jest, ale trochę za słaba. Na szczęście nie zanika zupełnie. [4]
          Zapach: Bardzo słaby, ale przynajmniej klasycznie pszeniczny. [3.5]
          Smak: Treściwe, jakby ze zmiksowanymi bananami , kwaskowość w normie. [4]
          Wysycenie: Za niskie jak na weizena, przez co piwo raczej muli niż orzeźwia. [2.5]
          Opakowanie: Butelka klasyk, elegancka etykieta, wszystkie potrzebne informacje. [5]
          Uwagi: Otrzymane od Piotry - dziękuję bardzo!

          Moja ocena: [3.775]
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
            Lada moment otwarta zostanie strona poświęcona piwu: www.weizen.pl
            Najprawdopobniej wprowadzona zostanie możliwość zakupu online
            Na razie tylko wizytówka, ale jest. Czekam na dostępność w sklepach - do Kauflanda mam akurat niedaleko (stosunkowo).

            Comment

            • smrtan
              Senior
              • 03-2002
              • 229

              #21
              W niektórych Kauflandach już jest na pewno. Natomiast w tym na Bratysławskiej (jeśli ten miałeś na myśli) nie ma. Przynajmniej dwa dni temu nie było, z tego co się orientuję...
              Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

              W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

              Mój browar domowy
              Etykiety moich piw domowych

              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #22
                Jest już dostępny w Kauflandzie, cena 3,29 złotego za butelkę (dzisiaj zakupiłem).

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  To, że jest/ma być w Kauflandzie to wiem od tygodnia. Chodzi o to, że nie wszędzie. U mnie jeszcze nie było.

                  Comment

                  • smrtan
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 229

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jest już dostępny w Kauflandzie, cena 3,29 złotego za butelkę (dzisiaj zakupiłem).
                    Widzę, że kierownicy sklepów coraz częściej sami uprawiają żonglerkę cenową (vide: Okocim Pszeniczne widywane w Auchanach po 3,49; 3,59 i 3,60). Corneliusa widziałem już w Kauflandach po 3,19 i 3,29. Ale przynajmniej nie jest to przekroczenie sugerowanej ceny detalicznej (3,49) jak w przypadku Okocimia.
                    Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                    W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                    Mój browar domowy
                    Etykiety moich piw domowych

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smrtan Wyświetlenie odpowiedzi
                      Corneliusa widziałem już w Kauflandach po 3,19 i 3,29. Ale przynajmniej nie jest to przekroczenie sugerowanej ceny detalicznej (3,49) jak w przypadku Okocimia.
                      W Kauflandzie ogólnie postarali się z tymi piwami pszenicznymi, bo oprócz obecnych już od dawna Paulanera, Franziskanera i Faustusa, pojawiły się dodatkowo na dniach Cornelius i Obołoń Pszenyczne.

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                        W Kauflandzie ogólnie postarali się z tymi piwami pszenicznymi, bo oprócz obecnych już od dawna Paulanera, Franziskanera i Faustusa, pojawiły się dodatkowo na dniach Cornelius i Obołoń Pszenyczne.
                        Cornelius do kupienia w Gdyńskim Kauflandzie za 3,29zł (choć może już nie do kupienia, bo ściągnąłem z półki ostatnich 15 sztuk). Inne pszeniczne, wymienione przez roboxa w cenie od 3,89 (Faustus) do 4,99 (Paulaner)
                        Poszukuję

                        Comment

                        • Jaroslav
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 967

                          #27
                          Niestety nie jest to odkrycie roku. Smak
                          słodu pszenicznego jest słabo wyczuwalny.
                          Niemniej całkiem wypijalne lekkie kwaskowe
                          piwo. Jak dla mnie trójka (pewnie pijąc latem
                          byłbym bardziej optymistycznie do niego nastawiony).

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor ładny, ciemnożółty, po nalaniu całej zawartości butelki staje się zdecydowanie ciemniejszy, pomarańczowo-brązowawy. [5]
                            Piana: Piana tworzy się szybko, lecz jest zbyt dziurawa i mogłaby być trochę trwalsza. [4]
                            Zapach: Zapach dość mało intensywny, można wyczuć banany i cytrusy, ale trzeba się naprawdę wysilić, na szczęście nie ma żadnych negatywnych elementów. [4]
                            Smak: Piwo jest bardzo treściwe, wręcz gęste. Obecne akcenty cytrusowo-słodowo-drożdżowe, do tego delikatna goryczka. Nie jest to mistrzostwo świata, ale dobry poziom trzyma. [4.5]
                            Wysycenie: Nie zaszkodziłoby gdyby wysycenie było odrobinę większe. [4]
                            Opakowanie: Szata graficzna estetyczna, ale za bardzo spokojna i nie rzucająca się w oczy, plusik za dedykowany kapsel. [4]
                            Uwagi: Zakupione w płockim Kauflandzie za 3,29 zł, na pewno warte spróbowania.

                            Moja ocena: [4.25]
                            Last edited by Pinio74; 06-11-2007, 07:30.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bardzo ciekawy artykuł o Corneliusie. Nie wiedziałem, że jest piwem "natulanym"
                              ...a zwróciliście uwagę na nicka autora artykułu?
                              Tak a propo dyskusji powyżej...
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • hadzi
                                Junior
                                • 10-2002
                                • 1

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładny ciemny kolor. Lekko mętny. [4]
                                Piana: Gęsta, ładna dla oka ale nie trzyma sie zbyt długo [4]
                                Zapach: Przyjemny. Nie odrzuca. [3.5]
                                Smak: Bardzo dobre. Nie czuć drożdży. Pozostawia miły posmak. [4.5]
                                Wysycenie: Wystarczające. [4]
                                Opakowanie: Jak bym o nim nie wiedział to raczej nie zwróciłbym uwagi. [3]
                                Uwagi: Polecam!!! Rozsądna cena a tyle radości

                                Moja ocena: [3.975]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎