Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mas1519
    Member
    • 01-2007
    • 31

    A mnie nurtuje tylko dlaczemu w carrefourze kosztuje 6,60 zł kiedy ja dałem w intermarche 3,70, taka malutka różnica
    Ten tank bar mnie trzyma, ja muszę być blisko
    Jak nałogowiec czekać na ten znak
    Ten tank bar jest dla mnie jak dla Francuza bistro
    Bez niego jestem dętka czyli flak

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Ot, gupi jesteś - gdybyś kupił drożej, bardziej by ci smakowało.

      O pazernych szujach z kalafiura jest tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthre...030#post816030

      Comment

      • rad998
        Member
        • 12-2008
        • 52

        opisywal go nie bede - jedno z moich ulubionych pszeniczniakow - chyba tylko franziskaner zasluguje w mojej opini na lepsze. na dodatek franziskaner dunkel to ogolnie najlepsze piwo jakie udalo mi sie kiedykolwiek kupic. No ale do rzeczy :
        Cornelius choc bardzo dobry i nadal szanowany u mnie trunek - tak po wypiciu kilkudziesieciu stwierdzic moge ze roznie to z nim bywa. Raz ma zapach banankow... raz jak niektorzy mowia - posmak dentysty - ogolnie chodzi o aromaty gozdzikowe. Raz jest jakby lekko wodnisty i bardziej goryczkowy, raz subtelny, lagodny i prawie bez goryczki. Akurat piszac ta wypowiedz popijam corneliusa - i jest to chyba najgorszy jaki pilem. Na dodatek kolor - o ile zawsze byl ciemny... tak teraz byl jest bardzo jasniutki. Pamietam jak kupilem go 1 razem - kupilem wtedy pak z kuflem - i wtedy pierwsze 4 butelki - poprostu zloto w plynie a potem jedna... ktora meczylem chyba z 50 minut... .
        Jakos moje 1 wpisy niezbyt chwala piwa ktore komentuje - aczkolwiek cornelius to bardzo dobre piwo - jednak refermentacja w butelce, brak pasteryzacji - za tym moim zdaniem idzie to ze mozna trafic z tym roznie. Tak jak w browarze domowym
        pozdrawiam !

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          Radzie drogi, korzystaj z ogonków proszę.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • rad998
            Member
            • 12-2008
            • 52

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Radzie drogi, korzystaj z ogonków proszę.
            Oki drogi ART'cie. Jestem strasznie leniwym czlowiekiem i nawet poświęcenie mi 1 sekundy dodatkowo na całą wypowiedź ciężko mi przychodzi
            Jednak postaram sie jakos bardziej gramatycznie układać zdania i używać ą ę
            pozdrawiam !

            Comment

            • MlodyCK
              Junior
              • 04-2009
              • 10

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
              Arcie drogi - a gdzież to cudo można nabyć?
              Jeśli jesteś z Kielc, albo w Kielcach będziesz, to proponuję poszukać przy ulicy Romualda lub Śniadeckich. Sklep Aga ma to piwko w ofercie.


              Ja szczerze się przyznam, nie wypiłem tyle piwa co każdy z was bo jestem jeszcze młody, ale z Corneliusem miałem styk. Tak jak piłem Paulanera grupy Żywiec, nie byłem zachwycony. Wręcz nie przekonany do piw pszennych Ale spróbowałem Corneliusa, muszę przyznać, Piwko jest smaczne.

              W sumie to drugie piwo pszeniczne jakie piłem. Cornelius jako to drugie piwo, w zupełności zlikwidował moją odrazę i niechęć do piw pszenicznych jaką zrodził Paulaner grupy Żywiec.

              Mało tego, co do pewnej wypowiedzi kolegi na temat Etykiety, cóż, moim zdaniem mają oryginalną reklamę, sympatyczny wierszyk Nalepka nie jest z kolei chamska. A jedyne w czym tkwi problem to w tym, że piwo jest naturalnie mętne, co do niektórych nie dociera. Myślę, że trzeba promować takie piwka :P Bo w przeciwnym wypadku, gdy wszyscy Ci specjaliści, piwosze, którzy mają dość długą listę wypitych przezeń piw, odejdą na długowieczną emeryturę... No cóż, Dobre piwa zostaną wyparte przez te napoje. A wszyscy inni zapomną, jak smakuje dobre piwko.

              Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie więc mam nadzieję, że nie zostanę zmieszany z błotem za moją opinię o tym Piwku.

              Piwo to zasługuje na najwyższą ocenę, przynajmniej moim zdaniem.

              Obiło mi się też o oczy pewne sformułowanie, smakuje na 3%, a ma więcej, czy coś podobnego.

              No cóż, zawsze możesz rozcieńczyć piwo spirytusem, ale chyba nie o to chodzi żeby śmierdziało alkoholem, a żeby miało trochę 'prundu' i jednocześnie nie powodowało odruchu wymiotnego ;p ;]

              Comment

              • silvian
                Senior
                • 08-2008
                • 727

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mas1519 Wyświetlenie odpowiedzi
                A mnie nurtuje tylko dlaczemu w carrefourze kosztuje 6,60 zł kiedy ja dałem w intermarche 3,70, taka malutka różnica
                Wczoraj w "kerfurze" zapłaciłem za corneliusa 5,99 PLN. Straszne zdzierstwo:/
                "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                Comment

                • ximal
                  Member
                  • 02-2009
                  • 65

                  W Dębicy jest podobnie w Carrefour ponad 6 zeta a w "szitflandzie" po 3,29
                  To Beer or not to Beer that is a KoelschBeer

                  Comment

                  • michalpn
                    Member
                    • 04-2009
                    • 62

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika silvian Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wczoraj w "kerfurze" zapłaciłem za corneliusa 5,99 PLN. Straszne zdzierstwo:/
                    Ja też, Carrefour w Panoramie... A najlepsze, że dziś w Billi przy Głogowskiej znalazłem Franziskanera Dunkel za 5,49...

                    Comment

                    • marecki12
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 156

                      W Kauflandzie w Gdyni Cornelus jest po 3,25 zł ... bardzo fajna cena
                      http://marecki12.web-album.org/

                      Comment

                      • Mikko
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 583

                        koszmarna cena w Carefourze - ja rozumiem piwo z wyższej półki (swoja drogą czemu to piwo jest wśród piw zagranicznych - bo nazwa niemiecka?) ale 5,50 czy 6 zł to przesada szczególnie że w Kauflandzie jednak może być za 3,50. A już miałem chwalić Kerfura za wzbogacenie oferty.

                        Comment

                        • michalpn
                          Member
                          • 04-2009
                          • 62

                          Prawda, będzie trzeba jechać do Kauflanda. Zapłaciłem te 6 złotych, bo miałem świadomość, że to polskie piwo, za niemieckie bym tyle nie zapłacił.

                          Comment

                          • rad998
                            Member
                            • 12-2008
                            • 52

                            ja radze kerfury omijac z daleka... a jak ktos ma w poblizu np reala albo auchana albo alme ( chociaz i ona nie nalezy do najtanszych ale i tak sporo tansza niz kerfurzystko ) to radze udac sie wlasnie tam.... kerfury to porazka.... dla mnie najwiekszy skandal to svyturys baltas w realu kosztuje 2,99 a w kerurze 6,70................................. brak slow... rozwalila mnie promocja zywego - 6,99 przy czym w drogim sklepie z alkoholami pod moim blokiem kosztuje 3,89 a w realach i tym podobnych za 3,50.

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnozłoty, przeraźliwie mętny [5]
                              Piana: duża, dosyć trwała, kożuch zostaje do końca picia [4]
                              Zapach: cytrynowy, drożdżowy, pod koniec lekko słodowy, intensywny [4.5]
                              Smak: świeży cytrynowo-drożdżowy, mocno kwaskowaty, lekko bananowy, nieznaczna goryczka, pod koniec wyraźniejszy posmak słodowy, treściwe i intensywne w smaku [5]
                              Wysycenie: dość wysokie [5]
                              Opakowanie: takie sobie graficznie ale wszystkie informacje podane [4]
                              Uwagi: Próbuję już któryś raz, zdarzały się różne warki, ta jest wyjątkowo dobra (kupione w styczniu 2009, piję dziś). Dla mnie najlepsza polska pszenica.

                              Moja ocena: [4.675]
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              • michalpn
                                Member
                                • 04-2009
                                • 62

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rad998 Wyświetlenie odpowiedzi
                                ja radze kerfury omijac z daleka... a jak ktos ma w poblizu np reala albo auchana albo alme ( chociaz i ona nie nalezy do najtanszych ale i tak sporo tansza niz kerfurzystko ) to radze udac sie wlasnie tam.... kerfury to porazka.... dla mnie najwiekszy skandal to svyturys baltas w realu kosztuje 2,99 a w kerurze 6,70................................. brak slow... rozwalila mnie promocja zywego - 6,99 przy czym w drogim sklepie z alkoholami pod moim blokiem kosztuje 3,89 a w realach i tym podobnych za 3,50.
                                Ja wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę do Kauflanda po Corneliusa i potwierdzam, że w Kauflandzie kosztuje 3,29. Wogóle myślę, żeby może zrobić jakiś ranking, żeby forumowicze wiedzieli, które piwo gdzie kupować. Skoro można za coś zapłacić 3, to po co płacić 5?


                                Pzdr.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎