Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Brewer Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Połczyn-Zdrój, Brewer Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • sergioP
    • 09-2005
    • 1261

    #2
    Trochę to trwało...
    Teraz to ja niewiele pamiętam.
    Na pewno zaskoczyła mnie piana. Gęsta. Miałem problemy z napełnieniem kufla, ale szybko opadła.
    Zapachu nie pamiętam .
    Wysycenie tak na 4 z minusem.
    Piłem dosyć mocno schłodzone.
    Smak - woda..., woda..., woda...
    Kapsel "goły". Ten jest tylko na czeskich Brewerach.
    Wcale mi nie tęskno, aby je wypić ponownie pomimo atrakcyjnej ceny (o ile pamiętam ok. 1,5 zł. +/- 10 gr.)
    - Wiesz Luciu, co ci powiem?
    - ???
    - ...napiłbym się piwa.

    ------------------------------------------
    Dzień dobry panu.
    Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

    Comment

    • sergioP
      • 09-2005
      • 1261

      #3
      Fotka kiepska, ale wyglądał w przybliżeniu tak:
      Attached Files
      - Wiesz Luciu, co ci powiem?
      - ???
      - ...napiłbym się piwa.

      ------------------------------------------
      Dzień dobry panu.
      Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty, bez zarzutu [5]
        Piana: mierniutka, po nalaniu, dość gruba, potem szybciutko opadła, pozostała licha warstwa i drobne krzaczki [2]
        Zapach: chemiczno-słodowy, nie wiem czy ta chemia to jakiś rodzaj specjalnego słodu ale to co pamiętam z innych piw przypomina mi zapach mokrej ścierki [2]
        Smak: gorzkawo-kwaskowe, szczypiące, wodniste, nic więcej nie napiszę bo nie mam zamiaru się więcej męczyć [1.5]
        Wysycenie: zdecydowanie za duzo [2.5]
        Opakowanie: dość ciekawe ale nie oryginalne, dedykowany kapsel [4]
        Uwagi: Zakupione w Tomaszowie Lubelskim. Z takimi piwami browarowi nie wróżę dobrej przyszłości, tego nie dopiję.

        Moja ocena: [2.075]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bladożółty, anemiczny strasznie, chyba nie tłumaczy go lekkość piwa... [2.5]
          Piana: Adekwatna do koloru, mimo prób nalania "z wyskoku". Cienizna... [1.5]
          Zapach: Słodowy z akcentami owocowymi. [3]
          Smak: Cienki jak halibut przy ogonie. W zasadzie tak chyba smakuje woda po wypłukaniu KEG-a (o ile KEG-i płucze się wodą). [2]
          Wysycenie: Wysokie, w połączeniu ze sporym schłodzeniem buduje jedyną zaletę napoju - walor orzeźwiający. [4]
          Opakowanie: Biała pucha z czerwono-złotymi dodatkami, nie napiszę, z czym mi się kojarzy... Czytelne. [3]
          Uwagi: Takie napoje na lato preferuje mój kolega T., który zawodowo zajmuje się usługami "rem-bud". Tyle, że rozpoczyna nimi dzień i stara się do fajrantu nie odwodnić... .

          Moja ocena: [2.475]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jaśniutki, ale do ekstraktu raczej pasuje. [3.5]
            Piana: Niska i zniknęła natychmiast niemal do zera. [1.5]
            Zapach: Słaby, chmielowy z lekką słodowością w tle. [3]
            Smak: Woda okrutna, bez goryczki, tylko z lekką ścierowatą słodowością. Do tego lekka kwaskowatość. Wypić się da, ale zupełnie bez uniesień. [2.5]
            Wysycenie: Strasznie wysokie, ale pewnie tylko dzięki temu da się to wypić. [3.5]
            Opakowanie: A ja napiszę, że pucha mi się ewidentnie z Tyskim kojarzy. Do tego trochę bzdur. "Premium quality beer", doprawdy... Poza tym pucha musi jakoś zakrzywiać przestrzeń, bo jednocześnie mieści 500 ml i 1 pintę [2]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.65]

            Comment

            • amigo007
              Senior
              • 02-2008
              • 252

              #7
              Nie miałem okazji jeszcze tego prubować. Dam tylko informację, że w aktualnej ofercie sklepów netto jest ten napitek za 0,99 zł (3.01.11 - 9.01.11). Wygląda na to że sieć netto wprowadziła brewera do oferty. Poza promocją będzie to piwo zapewne w okolicach ceny 1,20zł - 1,30zł.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie miałem okazji jeszcze tego prubować. Dam tylko informację, że w aktualnej ofercie sklepów netto jest ten napitek za 0,99 zł (3.01.11 - 9.01.11). Wygląda na to że sieć netto wprowadziła brewera do oferty. Poza promocją będzie to piwo zapewne w okolicach ceny 1,20zł - 1,30zł.
                Trzymałbym się wersji "próbować". Ta informacja bardziej nadaje się działu "piwo-gdzie"

                Swoją drogą, czyt to jakaś agonalna wyprzedaż?

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie miałem okazji jeszcze tego prubować. Dam tylko informację, że w aktualnej ofercie sklepów netto jest ten napitek za 0,99 zł (3.01.11 - 9.01.11). Wygląda na to że sieć netto wprowadziła brewera do oferty. Poza promocją będzie to piwo zapewne w okolicach ceny 1,20zł - 1,30zł.
                  Ja bym polecał sprawdzić datę ważności tego Brewera
                  Ostatnio widziałem Legiona z datą do 29.01.11, który stał w sklepowej lodówce już zmętniały z pływającymi farfoclami.
                  Tak czy inaczej żegnamy się (na jakiś czas?) z Połczynem, więc warto jakieś pożegnalne piwko od nich wypić.

                  Comment

                  • amigo007
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 252

                    #10
                    Przepraszam za oczywisty błąd. Myślę, że browar nie miał wyjścia. Piwo wytworzyli a zbyt był słaby. Współpraca z siecią netto pomoże im przetrwać Za tą cenę, jak będę w netto można spróbować

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...)Współpraca z siecią netto pomoże im przetrwać (...)
                      Może jedynie wydłużyć agonię. Za tą cenę nie da sie wyprodukować porządnego piwa a przy okazji na nim zarobić.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • amigo007
                        Senior
                        • 02-2008
                        • 252

                        #12
                        Nikt tu nie mówi, że to piwo jest porządne. Zresztą jak tylko spróbuję dam znać.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Połczyn odżył, o czym można przeczytać dziś. Jeszcze w styczniu mają wznowić produkcję, więc to są stare zapasy.
                          Piwo ma teraz 3,5% więc nawet nie chcę sobie wyobrazić jako bardzo je rozwodnili
                          Last edited by Pendragon; 05-01-2011, 13:55.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nikt tu nie mówi, że to piwo jest porządne. Zresztą jak tylko spróbuję dam znać.
                            To po co warzyć(?) takie piwa?Kto to będzie kupował?


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • amigo007
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 252

                              #15
                              Sam się zastanawiam, kto to na dłuższą metę będzie kupował. Żulki to raczej na piwa poniżej ok. 6% nawet nie patrzą, zwykle wybierają te najmocniejsze, byle by sponiewierało Myślę, że obecnie w cenie 99gr to piwo jest ciekawostką i "wabikiem" żeby klient przyszedł do sklepu i wziął coś jeszcze. Dzisiaj kupiłem 1 sztukę na spróbowanie, i jak będę miał więcej czasu zamieszczę ocenę. Tak na razie na szybko zauważyłem, że piwo ma obniżony woltarz do 3,5% obj. Oby smak był dobry

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎