Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Feuillien, Brune

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    St. Feuillien, Brune

    St. Feuillien Brune

    Alkoholu 7,5%

    Piwo górnofermentacyjne (na etykietce - wysokiej fermentacji),
    podczas nalewania do szkalnki piwo klarowne, później mętnieje
    ale nie za bradzo. Piana perlista, drobna dość długo się trzyma.

    Zapach wyraźny - owocowy, (wiśnia?).
    Pierwszy łyk - bardzo gorzkie, coś jak portet.
    Kolejny łyk - bardzo delikatne piwo, ale na języku pozostaje gorycz jak z portera.
    Alkoholu nie czuć.

    Wg mnie bardzo dobre piwo.

    Na 6.
    Last edited by sibarh; 14-10-2007, 22:59.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    St. Feuillien

    Nabyte w BOMI - butelki 0,33 l, choć na Grójeckiej są także i to w butelkach 0,75 l.

    Marka piw klasztornych, powołujących się na tradycję opactwa Św. Feliana. Jako producent figuruje Browar St. Feuillien S.A.; adres sugeruje browar Friart w Le Roeulx leżący między Charleroi i Mons. Działa od 1873 r. Zamknięty w latach 1977-88 wznowił produkcję w.w. marki. W okresie zamknięcia robił ją browar Du Bock. Aktualnie, jeśli wierzyć temu co przeczytałem oba produkują to piwo. No i do rzeczy

    Brune - 7,5 % alk.
    Typowe walońskie piwo ciemne górnej fermentacji - dość mocne. Tu piana już nie tak imponująca, ale w porządku. Zapach - gorzka czekolada. Smak lekko przypalony, przy tym słodkawy, czekoladowo-karmelowy,
    nieco cierpkawy.
    Last edited by sibarh; 14-10-2007, 23:30. Powód: Porządki

    Comment

    • NoLeafClover
      Senior
      • 09-2001
      • 449

      #3
      tą markę zapamiętam i wypróbuję skoro jest na 5
      NoLeafClover

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        Brune

        również zbyt dosłodzone jak dla mnie, ale piękny kolor.
        5=
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Cezar
          Senior
          • 05-2001
          • 1349

          #5
          Brune - już zaliczyłem. Chyba jakieś bardzo podobne belgijskie piwo już piłem, nie mogę sobie tylko przypomnieć, o które chodzi.

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Re: St. Feuillien

            Po otwarciu butelki, piana zaczyna z niej wręcz wyłazić. P-Y-C-H-O-T-A. W smaku jakieś echa leśnych owoców.
            Brune - 7,5 % alk. To czeka na wypróbowanie.
            Muszę się pochwalić, że udało mi sie namówić pewną małą hurtownię, na sprowadzenie tych i innych piwek. Teraz będę się delektować przez Święta.
            Piwka w cenie 7 zł za 0,33l.
            Last edited by sibarh; 14-10-2007, 23:31. Powód: porządki
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              No i Brune też już nie ma w mojej lodówce. PYCHOTA! Najpierw chciałem poczekać, aż piana opadnie ale po ok. 20-25 minutach, postanowiłem wypić je wcześniej.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                A pochwalę się. Dostałem mały zestaw Brune + Blonde na urodziny
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Viktor
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 617

                  #9
                  St. Feuillien, Brune

                  Znakomite ciemne piwo. Przyjemny zapach palonego słodu i przbijające drożdże. Piękna piana koloru jasno brązowego, znika bardzo wolno, na powierzchni staje się jedwabista.
                  Kolor piwa ciemnorubinowy, pięknie gazuje. Czuje się słodycz , ale i mocną goryczkę. W czasie picia nie czuje się alkoholu - dopiero po pewnym czasie. Za "granata" w Leclercu - 6,49 zł - drogo, ale warto było.

                  Comment

                  • pjenknik
                    • 08-2001
                    • 3388

                    #10
                    Ja wypiłem ostatnio Bruin.
                    Nie lubię tak słodkich piw, ale to ma coś w sobie.
                    Mimo dużej mocy (7,5%) alkohol nie jest wyczuwalny. Jednocześnie jest ono "ciężkie".
                    Trudno byłoby wypić więcej niz dwa "bączki". Kolor jest przepiękny! Ciemnybrąz z rubinowymi refleksami gdy patrzy się pod światło.
                    Oceniam na 4+.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Piwo.
                      Attached Files
                      Last edited by sibarh; 12-12-2007, 09:26.
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Kupione w Carrefourze w belgijskim Tournai za ok. 1€.

                        Kolor: Ciemny brąz, opalizujący.
                        Piana: Bardzo ładna, wysoka, beżowa i gęsta. Opada do solidnej kołderki i słabo osadza się na ściankach.
                        Zapach: Silny, winno-owocowy, z odrobiną gorzkiej czekolady i lekką nutą alkoholową. Bardzo zacny.
                        Smak: Z początku wrażenie treściwości, potem pojawia się bogactwo nutek owocowo-drożdżowych, które koledzy powyżej mogli identyfikować ze słodkością, które następnie przechodzą w lekką paloną goryczkę i alkoholowy finisz. Całość całkiem smaczna, ale zbyt szybko ucieka z kubków smakowych i jest zbyt alkoholowa jak na ten ekstrakt (a piwo ma już tylko kilak dni do terminu ważności, więc powinno być w miarę ułożone).
                        Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.
                        Uwagi: W kategoriach ogólnych niezły, mocny ciemniaczek. W kategoriach belgijskich wypada gorzej, bo ma zbyt dużą konkurencję.

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #13
                          Pite wczoraj z kija w Blågårds Apoteken. Rozczarowanie. Były obecne typowo belgijskie nutki i wchodziło gładko, ale brak wyrazistego aromatu, jakiejś charakterystycznej nuty sprawił, że piwo było płaskie i nieprzekonujące. Zaledwie poprawne, niestety.
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • Koninck
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 180

                            #14
                            Kolor:Ciemnobrązowy
                            Piana:Przy nalewaniu wysoka, ale szybko opadająca, kożuszek pozostaje do końca
                            Zapach:Owocowy z nutką alkoholu
                            Smak:Z dominą lekkiej goryczki czuć alkohol, ale w wydaniu przyjemnym
                            Opakowanie:0.33 l , 8,5% alk,. trochę dziwne bo w poprzednich opisywanych było 7,5%
                            Nasycenie:Delikatne w sam raz jak dla mnie
                            Uwagi:Doczytałem co zresztą widać Bruin Reserve...B.ciekawe z tych które warto wypić
                            Attached Files
                            Last edited by Koninck; 21-11-2011, 19:06.
                            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                            Comment

                            • GaryFisher
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 739

                              #15
                              St Feuillien Brune [a.8.5%]

                              Kolor: bardzo ciemny, brązowo-bursztynowy, pod światło wiśniowy, mętny [5]

                              Piana: beżowa, średnioziarnista, średniowysoka, opada zaraz po nalaniu do grubszego, buzującego od gazu kożucha, który dziurawieje trochę w połowie [4]

                              Zapach: na pierwszym planie kompozycja cukru kandyzowanego, karmelu, wina, owoców i typowych drożdżowo-korzennych smaczków, dalej trochę słodu i paloności, aromat jest intensywny, bogaty ale dobrze wyważony [5]

                              Smak: kwaskowy, owocowo-winno, drożdżowo-piernikowy, korzenny, goździkowy, cukier kandyzowany i karmel też jest bardzo wyraźny, piwo jest dosyć słodkie jednak dla równowagi jest też trochę paloności, anyżu i lukrecji, goryczka średnia palono-chmielowa, alkohol grzeje, nie drażni kubków smakowych, czuć też trochę ziołowego chmielu, w posmaku słód, suszone śliwki i morele [5]

                              Nasycenie: wysokie, idealne [5]

                              Opakowanie: bączek z bogato zdobioną, czerwona etykietą z widokiem na opactwo, kapsel czerwony z herbem i napisem "Brune" [5]

                              Uwagi: wszystkie 3 piwa z St. Feuillien, które do tej pory próbowałem były jednymi z najlepszych w swoich gatunkach, także trza jeszcze spróbować Grand Cru i świątecznego
                              Producent: Brasserie St-Feuillien S.A., - rue d'Houdeng, 20-7070 Le Roulx, Belgia
                              Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
                              Degustowane: 07.10.2012r. ok. godz. 17:30 w Haarlemie
                              Data ważności i numer partii: 02/09/13 F 09:36
                              Soundtrack: "Bananas" by Deep Purple

                              Click image for larger version

Name:	St Feuillien Brune 8.5%.jpg
Views:	1
Size:	58,3 KB
ID:	2041009
                              Last edited by GaryFisher; 30-11-2012, 11:16.
                              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎