Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ringwood, Old Thumper

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Ringwood, Old Thumper

    Kolor ciemnobrązowy, transparentny
    aromat - ostry, chmielowy
    smak - lekko cieżki, chmielowy, dość ostry w smaku - konkretny
    alkohol 5.6

    dość dobre piwo, jak dla mnie ciut za gorzkie (wiem ze to bitter) ale warte powtórzenia


    na 5+

    Na butelce dopisek - CAMRA . I fajna etykieta - odyniec zwrócony pyskiem w strone pijącego.
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #2
    Ringwood, Old Thumper [a.5.6%]

    Beer of Britain w roku 1988 wg. CAMRA

    Hampshire's New Forest was historically the hounting ground of legendary fierce wild boar, the prize kill of many an English King. Ringwood brewery celebrates this heritage with a real beast of a beer in 'Old Thumper'. It delivers
    a deep brown strong ale with a spicy fruity hop aroma and a warming malty finish. The distinctive taste has made it a champion Beer of Britain, popular at home & abroad.


    Kolor: bursztynowo-miedziany [5]

    Piana: średniowysoka, średnioziarnista, zaraz po nalaniu opadła do cienkiego kożucha z koronką, w połowie szklanki zostaje już tylko koronka [3]

    Zapach: rodzynkowo-owocowy (po ogrzaniu śliwkowy), słodowy z wyraźnym biszkoptem i nutą karmelu, z tyłu delikatny, chmielowy aromat [4.5]

    Smak: pełny, słodowy, dużo biszkoptu i rodzynków, goryczka ostra, jakby porterowa lekko, zostaje długo w posmaku, w tle sporo owoców, najbardziej czuć śliwki, finisz słodowy, lekko chlebowy ze wspomnianą goryczką; idealnie wyważone piwo ale dzięki tej ostrej goryczce ma też charakter [4.5]

    Nasycenie: delikatne ale nie odczuwa się braku gazu [4.5]

    Opakowanie: ciemna, granatowo-czarna etykieta z pyskiem wnerwionego dzika na brązowej flaszce 0.5l, złoty kapsel z rysunkiem dzika [5]

    Producent: Marston's PLC., Ringwood Brewery, Christchurch Rd., Ringwood, Hampshire BH24 3AP; www.ringwoodbrewery.co.uk
    Zakupione w: Waitrose na Cromwell Rd., Kennsington, Londyn
    Degustowane: 18.02.2012r. ok. godz. 18:00GMT
    Data ważności i numer partii: 31 DEC 12 1336 17:26
    Soundtrack: "I'm With You" by Red Hot Chili Peppers

    Click image for larger version

Name:	Ringwood, Old Thumper.jpg
Views:	1
Size:	33,1 KB
ID:	2038980
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach: owoce - i rosnąco - ciasto (drożdżowe? biszkoptowe?), marmolada, żywica; za tym rześkość; jeszcze później prażony słód i odrobinka czekolady. Nawet pikantnie.
      Piana wystarczająco wysoka i trwała, ale za to jak pięknie śmietanowa; w kolorze też (mam na myśli prawdziwą wiejską śmietanę). Przykleja się do szkła dywanowo, na powierzchni też dywanik. Praktycznie do końca.
      Gazu nie widzę i prawie nie czuję. Really real ale.
      Kolor: ciemny, głęboki bursztyn, nie całkiem przejrzysty.
      Smak kwaskowo-owocowo-słodowy. Dość pikantnie, a w drugim etapie wjeżdża mocna chmielowa goryczka, w posmaku rośnie, trwa, dominuje.
      Dość treściwe.
      W smaku trochę mi brakuje marmolady i żywicy, które były w aromacie, przydałoby się takie wzbogacenie, ale przecież nic złego w tej starej dzikiej świni nie ma - samo dobro.

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Barwa ciemnobursztynowa z miedzianymi połyskami. W pełni klarowna.
        Piana o kremowym odcieniu. Raczej drobna, choć na początku grube bąble ginęły na ściankach zostawiając trwałe krzaczki. Zwarta szumowina niemal do końca konsumpcji.
        Aromat słodowo-owocowy, z przewagą słodów. Nieznaczna nuta słodko-karmelowa.
        W smaku goryczka na przyzwoitym, wytrawnym poziomie. Mocna słodowość, nawet przybierająca chlebowy wyraz. Owoce nieco cofnięte, nie narzucają się. Finisz wytrawny, lekko kwaskowaty.
        Nasycenie średnie. Pod koniec konsumpcji spada znacznie.
        Opakowanie jak na zdjęciu GaryFishera. Na etykiecie dzik z loga browaru Ringwood en face. Jest groźnie Kapsel firmowy.
        Parametry bez zmian.

        Całkiem smaczny ejl. Choć może nieco mnie rozczarował brakiem owocowej głębi. Jednak takich solidnych piw sesyjnych życzyłbym i sobie i tobie, drogi czytelniku, jako chleb powszedni. 7,5 w skali 1-10.

        Podziękowania dla Lagrimy
        Last edited by wpadzio; 01-06-2012, 21:14.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
          Jednak takich solidnych piw sesyjnych życzyłbym i sobie i tobie, drogi czytelniku, jako chleb powszedni.
          Raczej zbyt solidne jak na piwo sesyjne. Chyba, że na bardzo krótką sesję.

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
            Raczej zbyt solidne jak na piwo sesyjne. Chyba, że na bardzo krótką sesję.
            Za solidne?? 5.6%?? Spoko, moje piwa sesyjne to w tym momencie Punk IPA, Jopen Hoppenbier i La Trappe Isid'or
            Last edited by GaryFisher; 05-06-2012, 01:18. Powód: Dopisanie Jopena
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
              Za solidne?? 5.6%?? Spoko, moje piwa sesyjne to w tym momencie Punk IPA, Jopen Hoppenbier i La Trappe Isid'or
              Tak. Prawdziwy mężczyzna nie je miodu. Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #8
                Aromat – odsłodowa nuta owocowa
                Piana – umiarkowanie wysoka, dość gęsta
                Barwa – miedziano-złota
                Wysycenie – niewysokie, ale musujące
                Smak – słodowa podstawa z owocami, trochę biszkoptowości, potem dochodzi dość wyraźna chmielowa goryczka, lekko korzenne. Goryczka przyjemnie zalega w ustach
                Treściwość – pełne piwo

                Dobre, z Drink-Hali, W-w

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎