Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskarx
    Senior
    • 02-2004
    • 248

    #61
    Niestety.
    Oczekiwania były ogromne ale to piwo nie powałiło mnie na nogi a wiele po nim się spodziewałem.
    Absolutny brak piany. Dobre ale bez żadnej rewelacji.
    Mimo, że Książęce jest jednak pasteryzowane to i tak bije Noteckie.
    A może po prostu trafiłem na jakąś kiepską partię - zakupione w Blue City w ostatni piątek.
    Na razie bez oceny
    Oskar

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #62
      12 buteleczek Noteckiego było trofeum z delegacji w Pile. Nabyte w sklepiku w ujściu po 1.20 pln.
      Kolorek przyjemny, złoty, ciemniejsze niż średnia w tej grupie ekstraktywności.Po nalaniu do kufla tworzy się ładna pianka złożona z drobnych pęcherzyków. Niestety, stosunkowo szybko opada. W kufelku pozostaje do końca cienki kożuszek.
      Nasycenie CO2 jak należy-nic dodać, nic ująć.
      Zapach wspaniały. Wyraźny aromat chmielu, do tego nutki słodowo-korzenne (chyba).
      Smak doskonały. Wyraźnie czuje się słód, bez nadmiernej słodyczy. Na to nakłada się średnio intensywna goryczka chmielowa. Brak jakichkolwiek obcych lub niepożądanych smaków i aromatów, co uważam za największy atut tego piwka. Jakże często pijemy piwa, które uznalibyśmy za bardzo dobre, gdyby nie jakieś ALE. A tu nie mam się czego doczepić. Może z wyjątkiem opakowania. Buteleczka - bączek - norma, ale etykieta najwyżej przeciętna. Najważniejsza i tak pozostaje jednak zawartość, a do tej nie mam zarzutów.
      Ach, byłbym zapomniał. Największa wada tego piwa to dostępność! A właściewie totalny jej brak poza najbliższymi okolicami Czarnkówa. Chętnym z dalszych częsci kraju pozostaje turystyka piwna, lub liczenie na łut szczęscia, że kolejny wyjazd służbowy będzie np. do Piły...

      Moja ocena: [4.65]
      Last edited by Borysko; 13-05-2004, 20:37.

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #63
        Degustowane za sprawą Wujcia Shaggy'ego.
        Dużo się naczytałem o tym piwie, jakie to ono jest wspaniałe i generalnie nie zawiodłem się, choć dałoby się jeszcze lepiej. Kolor, bardzo ładny, złoto bursztynowy, z piękną głębią, już on powoduje wydzielanie soków trawiennych. Nasycenie w sam raz, nie przesadzone. Piana w moim kufelku była jedyną rzeczą, która poważniej szkodziła wizerunkowi Noteckiego. Jakaś niska i nietrwała, choć wydawała się ładna, drobnoziarnista, równa i śnieżno-biała. Dla odmiany zapach uwiódł mnie najbardziej; pełny, odpowiednio intensywny, wyraźny, ale przy tym delikatny, chmielowo słodowy, z aromatem kwiatów i owoców, dokładnie taki, jaki mi się podoba. Smak nie pozostaje daleko w tyle, również świetnie zbilansowany, wart zapamiętania. Orzeźwia, łaskocze chmielową goryczką i pozostawia subtelny posmak słodu. Opakowanie, to bączek, z prostą, ale ładną i charakterystyczną etykietą. Ogólnie rzecz ujmując warte polecenia.

        Moja ocena: [4.475]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • naczelnik
          Senior
          • 08-2003
          • 1884

          #64
          Dziękuję zaopatrzeniowcowi-Pogoniarzowi za dowiezienie tego trunku do stestowania
          W smaku i zapachu bardzo przypomina mi ostatnio degustowanego Radegasta. Rewelacja dla oka i podniebienia.Cudownie złociste, piana wysoka(być może za sprawą sposobu w jaki je nalałem).Do 0,5 l kufla zmieściło się ledwo ledwo.Goryczka niezbyt duża, nasycenie CO2 dla mnie zbyt małe.
          Już zaczynam myśleć jak wejść w posiadanie kolejnego
          Byle nie był to-jak mówił Pogoniarz-pszeniczniak.
          Last edited by naczelnik; 19-05-2004, 13:43.
          Popieram domowe browary!

          Polakom gratulujemy naczelnika

          Zamykam browar.
          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #65
            Wreszcie zebrało mi się na ocenę; przy pierwszej degustacji byłem tak zafrapowany nastawianiem warki, że niewiele spamiętałem, poza tym, że rzeczywiście było świetne (ciekawe, że Bury Wilk tak dobrze zapamiętał Noteckie, chyba się nie przykładał do zadań w browarze).
            Kolor złocisty, chyba nie za jasny, bardzo ładny.
            Piana jest biała i ładna, drobnej konsystencji, gęsta, ale - niestety - niewysoka i szybko znikająca.
            Nasycenie wydaje się być odpowiednie, drobne bąbelki są całkiem pracowite.
            Zapach bardzo przyjemny, zdecydowany, ale nie za ostry - chmielowo-słodowo-kwiatowy.
            Baaaardzo przyjemna goryczka, świetnie zharmonizowana ze słodowym posmakiem czyni smak tego piwa naprawdę wybitnym, działając jak magnes przyciągający kolejne łyki.
            Mieści się w bączku, zamknięte ciemnozielonym kapslem. Etykieta bez bajerów, czytelna i estetyczna.

            Moja ocena: [4.75]
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #66
              naczelnik napisał(a)
              Dziękuję zaopatrzeniowcowi-Pogoniarzowi za dowiezienie tego trunku do stestowania
              W smaku i zapachu bardzo przypomina mi ostatnio degustowanego Radegasta. Rewelacja dla oka i podniebienia.Cudownie złociste, piana wysoka(być może za sprawą sposobu w jaki je nalałem).Do 0,5 l kufla zmieściło się ledwo ledwo.Goryczka niezbyt duża, nasycenie CO2 dla mnie zbyt małe.
              Już zaczynam myśleć jak wejść w posiadanie kolejnego
              Byle nie był to-jak mówił Pogoniarz-pszeniczniak.
              Myślę,że się bez problemu dogadamy


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #67
                [QUOTE]Wujcio_Shaggy napisał(a)
                [B]ciekawe, że Bury Wilk tak dobrze zapamiętał Noteckie, chyba się nie przykładał do zadań w browarze

                nie bój żaby...


                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #68
                  Zakupione w Lubelskim Piwowarze za 2 złote.
                  Zapach po otwarciu w porządku
                  Jasna barwa.
                  Piana szybko opada.
                  Pierwsze wrażenia to pełny ciekawy smak, czuc różnice w smaku w stosunku do piw przemysłowych, piwo nie jest za mocno chmielone(a szkoda), w tle jakieś ciekawe, miłe posmaki, słodu raczej nie czuć,, a nasycenie jka dla mnie za małe.
                  Opakowanie niestety kiepskie co może wiele osób zniechecic.
                  ALE wielki plus za niepasteryzacje, choc mi jednak Lwówek bardziej smakował.
                  ocena to 4,4

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #69
                    Nabyte na Koszykowej. Ładny, głęboki, złocisty kolor. Niestety lekkie zmętnienie. Piana słabiutka, niziutka, nietrwała. Nasycenie CO2 spore, robiące wrażenie "dzikiego", naturalnego. Zapach to mieszanina chmielu i słodu. W smaku wyraźna, choć przyjemna goryczka i delikatne chmielowe aromaty. Niezłe.

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • Oskarx
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 248

                      #70
                      Pije ostatnio dość regularnie i mogę ostatecznie je ocenić.
                      Tak jak w moim przypadku po pierwszej degustacji zauważyłem, że niektórzy również są trochę zawiedzeni i o dziwo tak samo mówią o wyższości Książęcego.
                      Dziś mam inne zdanie na temat Noteckiego.
                      Coraz bardziej mi smakuje, choć dalej uważam, że nie rzuca na kolana (wg mnie w przypadku pilsów jest to niemożliwe, gdzyż są one najuboższe smakowo ze wszystkich rodzajów piw).

                      Ale jedno totalnie się zmieniło - systematyczne picie piwa niepasteryzowanego.
                      To sprawiło, że nawet dobre piwa coraz mniej mi smakują.
                      To jest pułapaka piwa niepasteryzowanego.
                      Ale warto w nią wpaść.
                      No i jeszcze ocena.
                      Za słabą pianę i może lekko za mocny gaz 4,8
                      Last edited by Oskarx; 21-06-2004, 09:58.
                      Oskar

                      Comment

                      • jacekk
                        Junior
                        • 06-2004
                        • 5

                        #71
                        Piana niestety szybko znika.Nasycenie dwutlenkiem wegla bardzo naturalne.Kolor zolty, piekny.Piwo malo klarowne, niemniej ze wzgledu na ladny dosc ciemnozolty kolor piwa zupelnie to nie przeszkadza.Smak lagodny,dosc miekki,z lekka nutka goryczy.Zapach pobudza apetyt,wyczulem nute drozdzy.Opakowanie dosc ubogie,mogloby byc bardziej proste,bo obecne ociera sie o lekka tandete.

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • sklep-piwowar
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 559

                          #72
                          Gdyby Browar wystawił swoje Noteckie np: na Chmielakach w Krasnymstawie ,to wtedy Książęce z Lwówka Śląskiego będzie miało drugie miejsce

                          Comment

                          • Hannibal
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1426

                            #73
                            Ostatnio wypiłem kilkanaście butelek piwa Noteckiego (zarówno jasne pełne, jak i mocne). Trzeba jednak uważać, gdyż ze względu na krótki termin ważności czasami się zdarza, przez gapiostwo, kupić produkt przeterminowany. Wówczas piwo to nie jest zbyt dobre.
                            Jednak ogólnie oceniam to piwko całkiem dobrze: plus za drożdże na dnie butelki, plus za dobre nagazowanie, plus za pianę, mały minus zbyt małą butelkę
                            "All the good things for those who wait"

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #74
                              Hannibal napisał(a)
                              ... plus za drożdże na dnie butelki ...
                              Chyba Noteckie, jak mawia Pogoniarz Ci się troszkę upszeniczniło
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • Hannibal
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 1426

                                #75
                                Może i tak, ale nie narzekam. Mogę sobie przecież wyobrazić, że piję piwo domowej roboty
                                "All the good things for those who wait"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎