Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

III Ankieta Kolekcjonerów Polskiego Szkła Piwnego - propozycje, przemyślenia itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    III Ankieta Kolekcjonerów Polskiego Szkła Piwnego - propozycje, przemyślenia itp

    W związku z otrzymaniem wstępnego namaszczenia od Shlangbauma do kontynuacji zapoczątkowanego przez niego dzieła , postanowiłem zapytać forumowiczów czy są zainteresowani kolejną edycją Ankiety Kolekcjonerów Polskiego Szkła Piwnego ( za rok 2007).
    Jeśli macie sugestie , propozycje itp dotyczące tej Ankiety to proszę o ich podawnie.

    Moje wstępne przemyślenia są następujące ( po przejrzenieu uwag dotyczących obu wcześniejszych ankiet):
    Ogólny zarys ankiety powinien być wzorowany na dwóch poprzednich.
    Zastanawiam się jednak czy nie podzielić jej na kilka części ( tabelek)
    Pierwsza, podstawowa powinna dotyczyć polskiego szkła piwnego z browarów komercyjnych, z okresu powojennego ( czyli po 1945r).
    Druga dotyczyłaby okresu sprzed 1945 i dotyczyłaby polskich browarów ( czyli będących na terenach polskich ) oraz browarów które miały siedzibę na terenach obecnie znajdujących się w naszych granicach ( tzw. ziemie odzyskane) .
    Trzecia część dotyczyłaby szkła z browarów domowych ( czysta tabelka z mozliwością wpisania nazwy danego browaru domowego - ale można byłoby również wpisać tylko ilościowo bez opisywania )
    Czwarta kufli górniczych itp ( czysta tabelka z mozliwością wpisania nazwy firmy/instytucji sygnującej dany kufel - ale można byłoby również wpisać tylko ilościowo bez opisywania )
    Piąta szkła zagranicznego - wyłącznie z podziałem na kraje i szklanka/kufel/pokal ( bez wymieniania browarów i pojemności)

    Całość miałaby formę pliku Excela i powinna dotyczyć stanu kolekcji ( w miarę możliwości)na dzień 31.12.2007 r.
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    #2
    Ja w sumie w kwestii formalnej:
    jeśli jest pod uwagę brane szkło zagraniczne to nazwa ankiety powinna brzmieć Ankieta Polskich Kolekcjonerów Szkła Piwnego

    Poza tym na pierwszy rzut oka jest w porządku.
    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
      ...
      Druga dotyczyłaby okresu sprzed 1945 i dotyczyłaby polskich browarów ( czyli będących na terenach polskich ) oraz browarów które miały siedzibę na terenach obecnie znajdujących się w naszych granicach ( tzw. ziemie odzyskane) ....
      Jeżeli już sprzed 1945 to dlaczego nie z obszaru Polski z tego okresu?
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      • marcopolok
        Senior
        • 10-2001
        • 2334

        #4
        To ja też w sprawie formalnej
        Wypadało by pierwsze podać wyniki drugiej ankiety a potem dyskutować nad trzecią


        Podział do i od 1945 r. - jak najbardziej za!!!
        Szkło z domowych jako osobna kategoria wydaje mi się chwilowo zbędna.
        Górnicze proponuję pozostawić bez zmian.
        Natomiast szkło zagraniczne można by nieco rozbudować bo samo liczenie szklanek na regałach wydaje mi się nieco nudnawe
        bez brody...

        Comment

        • albeertos
          Senior
          • 10-2001
          • 2313

          #5
          Żyjesz

          Dzięki remfire za ten temat, przynajmniej Marco dał znak życia.
          (_)>
          Nigdy się nie poddawaj!!!
          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
          Lech jest tam gdzie jego wiara
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • remfire
            Senior
            • 03-2004
            • 1334

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
            Żyjesz

            Dzięki remfire za ten temat, przynajmniej Marco dał znak życia.
            Zawsze to jakiś sukces

            Na temat podsumowania wyników II Ankiety trudno mi cokolwiek powiedzieć - nie miałem nic wspólnego z jej przeprowadzaniem.

            Myślę, że nazwa powinna pozostać bez zmian , bo pierwotny zamysł przeprowadzania ankiety dotyczył tylko szkła z polskich browarów - obecnie też będzie to główna , najwazniejsza jej część. Sprawa jest jednak otwarta , zmiana nazwy nie powinna stanowić problemu .

            Jeżeli już sprzed 1945 to dlaczego nie z obszaru Polski z tego okresu?
            Dokładnie tak myślałem , może źle to tłumaczyłem, ale to miałem na myśli. Obszarów ówczesnej Polski + ewentualnie z browarów które wtedy były poza graniacami Polski , ale po 1945 kontynuowały działalność już jako polskie ( na tzw. ziemiach odzyskanych).

            Szkło z browarów zagranicznych powinno byc ujęte w części "Zagranicznej" , bez względu na rok pochodzenia.W stosunku do poprzedniej ankiety pomyślałem o podziale w tej kategorii na szklanka/kufel/pokal.

            Szkło z domowych jako osobna kategoria wydaje mi się chwilowo zbędna.
            Wydzielenie tych szkiełek , wynika z faktu że były wpsywane do poprzednich ankiet, a przecież trudno porównywac browar domowy do nawet najmniejszego browaru komercyjnego. Stąd pomysł na ich wydzielenie, chociaz wiadomo że nie będzie tego zbyt wiele.

            Comment

            • marcopolok
              Senior
              • 10-2001
              • 2334

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
              Wydzielenie tych szkiełek , wynika z faktu że były wpsywane do poprzednich ankiet, a przecież trudno porównywac browar domowy do nawet najmniejszego browaru komercyjnego. Stąd pomysł na ich wydzielenie, chociaz wiadomo że nie będzie tego zbyt wiele.
              Niby racja bo sam chyba wpisałem.
              Ale !!!
              Jakoś nie widzę perspektyw wielkiego rozwoju tej kategorii w najbliższej dziesięciolatce - motywując:
              Jak narazie posiadam jedną prawdziwą szklankę z browaru domowego - Krzysiu dzięki!!!
              bo reszta to z anonimowym napisem "Piwo Domowe"

              Ale jesli moje zbiory domowych są nieaktualne to przepraszam i chętnie przyjmę to i owo
              bez brody...

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #8
                Jak więc potraktować szklanki z browarów domowych ?
                1. Wydzielić w odzielnej tabelce
                2. Ująć w jednej pozycji w tabeli z polskimi browarami komercyjnymi ( browary domowe)
                3. Doliczać do pozycji "Szkło niebrowarowe" w tabeli z polskimi browarami komercyjnymi
                4. Pominąć całkowicie

                Comment

                • albeertos
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2313

                  #9
                  Jestem za opcją nr 2.
                  (_)>
                  Nigdy się nie poddawaj!!!
                  Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                  Lech jest tam gdzie jego wiara
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎