Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Moje wsparcie BrawarBizu to taki odruch serca... Często korzystam z ogromnej wiedzy zawartej na tych stronach, ostatnio np. rady Marusi uratowały we mnie piwowara domowego. Jako że sam nie lubię za bardzo pisywać, postanowiłem dać coś od siebie w taki sposób. Może moja drobna pomoc przyczyni się choć trochę do dalszej działalności tego portalu.
Wosiu
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 13-11-2007, 15:05
Fotka Użytkownika: remfire
remfire remfire is offline
Senior

Miejscowość: Strzegom
Standardowy III Ankieta Kolekcjonerów Polskiego Szkła Piwnego - propozycje, przemyślenia itp

W związku z otrzymaniem wstępnego namaszczenia od Shlangbauma do kontynuacji zapoczątkowanego przez niego dzieła , postanowiłem zapytać forumowiczów czy są zainteresowani kolejną edycją Ankiety Kolekcjonerów Polskiego Szkła Piwnego ( za rok 2007).
Jeśli macie sugestie , propozycje itp dotyczące tej Ankiety to proszę o ich podawnie.

Moje wstępne przemyślenia są następujące ( po przejrzenieu uwag dotyczących obu wcześniejszych ankiet):
Ogólny zarys ankiety powinien być wzorowany na dwóch poprzednich.
Zastanawiam się jednak czy nie podzielić jej na kilka części ( tabelek)
Pierwsza, podstawowa powinna dotyczyć polskiego szkła piwnego z browarów komercyjnych, z okresu powojennego ( czyli po 1945r).
Druga dotyczyłaby okresu sprzed 1945 i dotyczyłaby polskich browarów ( czyli będących na terenach polskich ) oraz browarów które miały siedzibę na terenach obecnie znajdujących się w naszych granicach ( tzw. ziemie odzyskane) .
Trzecia część dotyczyłaby szkła z browarów domowych ( czysta tabelka z mozliwością wpisania nazwy danego browaru domowego - ale można byłoby również wpisać tylko ilościowo bez opisywania )
Czwarta kufli górniczych itp ( czysta tabelka z mozliwością wpisania nazwy firmy/instytucji sygnującej dany kufel - ale można byłoby również wpisać tylko ilościowo bez opisywania )
Piąta szkła zagranicznego - wyłącznie z podziałem na kraje i szklanka/kufel/pokal ( bez wymieniania browarów i pojemności)

Całość miałaby formę pliku Excela i powinna dotyczyć stanu kolekcji ( w miarę możliwości)na dzień 31.12.2007 r.
Odpowiedz cytując
Stare 13-11-2007, 19:38
Fotka Użytkownika: albeertos
albeertos albeertos is offline
Senior

Miejscowość: Pyrogród
Standardowy

Ja w sumie w kwestii formalnej:
jeśli jest pod uwagę brane szkło zagraniczne to nazwa ankiety powinna brzmieć Ankieta Polskich Kolekcjonerów Szkła Piwnego

Poza tym na pierwszy rzut oka jest w porządku.
Odpowiedz cytując
Stare 13-11-2007, 20:28
Fotka Użytkownika: kangurpl
kangurpl kangurpl is offline
Rh-, piwo+

Miejscowość: Szczecin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
...
Druga dotyczyłaby okresu sprzed 1945 i dotyczyłaby polskich browarów ( czyli będących na terenach polskich ) oraz browarów które miały siedzibę na terenach obecnie znajdujących się w naszych granicach ( tzw. ziemie odzyskane) ....
Jeżeli już sprzed 1945 to dlaczego nie z obszaru Polski z tego okresu?

"denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"
Odpowiedz cytując
Stare 13-11-2007, 20:36
Fotka Użytkownika: marcopolok
marcopolok marcopolok is offline
Senior

Miejscowość: Żywiec, Chwalisław
Standardowy

To ja też w sprawie formalnej
Wypadało by pierwsze podać wyniki drugiej ankiety a potem dyskutować nad trzecią

Podział do i od 1945 r. - jak najbardziej za!!!
Szkło z domowych jako osobna kategoria wydaje mi się chwilowo zbędna.
Górnicze proponuję pozostawić bez zmian.
Natomiast szkło zagraniczne można by nieco rozbudować bo samo liczenie szklanek na regałach wydaje mi się nieco nudnawe
Stare 14-11-2007, 07:45
Senior

Standardowy

Żyjesz

Dzięki remfire za ten temat, przynajmniej Marco dał znak życia.
Odpowiedz cytując
Stare 14-11-2007, 21:01
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
Żyjesz

Dzięki remfire za ten temat, przynajmniej Marco dał znak życia.
Zawsze to jakiś sukces

Na temat podsumowania wyników II Ankiety trudno mi cokolwiek powiedzieć - nie miałem nic wspólnego z jej przeprowadzaniem.

Myślę, że nazwa powinna pozostać bez zmian , bo pierwotny zamysł przeprowadzania ankiety dotyczył tylko szkła z polskich browarów - obecnie też będzie to główna , najwazniejsza jej część. Sprawa jest jednak otwarta , zmiana nazwy nie powinna stanowić problemu .

Cytat:
Jeżeli już sprzed 1945 to dlaczego nie z obszaru Polski z tego okresu?
Dokładnie tak myślałem , może źle to tłumaczyłem, ale to miałem na myśli. Obszarów ówczesnej Polski + ewentualnie z browarów które wtedy były poza graniacami Polski , ale po 1945 kontynuowały działalność już jako polskie ( na tzw. ziemiach odzyskanych).

Szkło z browarów zagranicznych powinno byc ujęte w części "Zagranicznej" , bez względu na rok pochodzenia.W stosunku do poprzedniej ankiety pomyślałem o podziale w tej kategorii na szklanka/kufel/pokal.

Cytat:
Szkło z domowych jako osobna kategoria wydaje mi się chwilowo zbędna.
Wydzielenie tych szkiełek , wynika z faktu że były wpsywane do poprzednich ankiet, a przecież trudno porównywac browar domowy do nawet najmniejszego browaru komercyjnego. Stąd pomysł na ich wydzielenie, chociaz wiadomo że nie będzie tego zbyt wiele.
Odpowiedz cytując
Stare 19-11-2007, 20:01
Fotka Użytkownika: marcopolok
marcopolok marcopolok is offline
Senior

Miejscowość: Żywiec, Chwalisław
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
Wydzielenie tych szkiełek , wynika z faktu że były wpsywane do poprzednich ankiet, a przecież trudno porównywac browar domowy do nawet najmniejszego browaru komercyjnego. Stąd pomysł na ich wydzielenie, chociaz wiadomo że nie będzie tego zbyt wiele.
Niby racja bo sam chyba wpisałem.
Ale !!!
Jakoś nie widzę perspektyw wielkiego rozwoju tej kategorii w najbliższej dziesięciolatce - motywując:
Jak narazie posiadam jedną prawdziwą szklankę z browaru domowego - Krzysiu dzięki!!!
bo reszta to z anonimowym napisem "Piwo Domowe"

Ale jesli moje zbiory domowych są nieaktualne to przepraszam i chętnie przyjmę to i owo
Stare 21-11-2007, 16:49
Senior

Standardowy

Jak więc potraktować szklanki z browarów domowych ?
1. Wydzielić w odzielnej tabelce
2. Ująć w jednej pozycji w tabeli z polskimi browarami komercyjnymi ( browary domowe)
3. Doliczać do pozycji "Szkło niebrowarowe" w tabeli z polskimi browarami komercyjnymi
4. Pominąć całkowicie
Odpowiedz cytując
Stare 22-11-2007, 09:32
Senior

Standardowy

Jestem za opcją nr 2.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia