Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Katowice, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bierhalle Katowice, Marcowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo ładny, mętny odcień złota [4.5]
    Piana: jak się patrzy, puszysta, drobnoziarnista, trwała [4.5]
    Zapach: intensywny, słodowy, z wyraźną nutą piwniczną [5]
    Smak: bardzo rozbudowana, bogata w odcienie słodowość, goryczka umiarkowana w mocy i szlachetna z charakteru, lekka nutka jakby piwniczna, całość ładnie zharmonizowana, z lekkim wskazaniem na słodowość, posmak rozkosznie długi (trwa i trwa i trwa... ) [5]
    Wysycenie: intensywne, ale delikatne, idealne [5]
    Opakowanie: 5l puszka z kranikiem, odpowietrznikiem i i sprytnym plastikowym nosidełkiem, etykieta nie rzuca na kolana ale przyczepić się do czegoś jest trudno [4.5]
    Uwagi: bardzo smaczny, "uwodzicielski" marzen, można sączyć bez końca, duży plus za pomysł z 5l puszką no i wyjątkowo kuszącą cenę

    Moja ocena: [4.9]
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Piwo nadal jest wyborne. Co ciekawe, alkoholu ma ono 6,2%, podczas gdy Marcowe z Bierhalle z Warszawy 6,0%. Zdecydowanie lepsze jest trzeba przyznać piwo z Katowic. Liftingu doczekało się również najwłaściwsze opakowanie tego piwa, czyli 5l puszka Teraz umiarkowanie udanie udaje drewnianą beczułkę, ale najistotniejszej zmiany doczekał się system nalewania. Teraz nie trzeba już przekręcać wyciąganego kureczka. Wystarczy przycisnąć sympatyczny, gumowy, czerwony przycisk. Zdecydowanie poprawia to komfort użytkowania tego opakowania. Niespecjalnie się starając przy opróżnianiu tej beczułki uroniliśmy z kolegą na podłogę ledwie kilka kropel tej ambrozji
      Last edited by delvish; 22-11-2008, 11:56.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • TomX
        Senior
        • 09-2004
        • 1035

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziano - złoty, bardzo głęboki. Mętne. [5]
        Piana: Niezbyt obfita, co prawda śnieżnobiała i o ładnej konsystencji, ale wyjątkowo krótkotrwała. Zostawia po sobie nikłą obrączkę. [3.5]
        Zapach: Silnie słodowy, świeży. Bardzo przyjemny. [4.5]
        Smak: Intensywnie słodowy i wyraźnie chlebowy, treściwe piwo zwieńczone bardzo przyjemną, silną goryczką. [5]
        Wysycenie: Dobre i trwałe. [4.5]
        Opakowanie: Pite w browarze, więc naturalnie piątka [5]
        Uwagi: Ten browar i wszystkie jego piwa to duma Katowic

        Moja ocena: [4.65]
        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

        Comment

        • TomX
          Senior
          • 09-2004
          • 1035

          #5
          Dziś niestety trafiłem nieco słabszą partię, mniej chlebową i mniej chmielową, przez co mniej orzeźwiającą. Nie zmienia to faktu, że piwo przednie
          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisty,lekko mętny [5]
            Piana: drobna,gęsta,biała i trwała [4.5]
            Zapach: bardzo intensywny i wybitnie słodowy,w oddali można wyczuć dodatki owocowe [4.5]
            Smak: bardzo treściwy i pełny,dominacja słodowa z dobrą goryczką,minimalnie kwaskowe(akurat to nie przeszkadza) [4.5]
            Wysycenie: szkoda,bo jednak trochę za słabe [3.5]
            Opakowanie: zwykły bączek z małą papierkową etykietą,goły kapsel [3]
            Uwagi: Piwko z datą 18.06.2011.Do powtorki.PZDR

            Moja ocena: [4.4]
            mb WOS

            Comment

            • lucifuge
              Senior
              • 11-2009
              • 309

              #7
              otrzymałem od znajomego butelkę (bączka) tego piwa i zachęcony opiniami przystąpiłem do konsumpcji. Nie jest źle ale zachwycony nie jestem. Piękny miedziany kolor, apetyczny zapach, gęsta, drobna choć szybko znikająca piana i jest tylko jedno ale: piwo jest trochę zbyt "płaskie". Dobry, chlebowo-słodowy i pełny smak szybko znika. Mam wrażenie jakbym każdy łyk dobrego piwa zapijał łykiem czystej wody. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że piwo trafiło do szklanki jako drugie po marcowym z Weltenburgera. Piwo na etykiecie opisane jako partia 85, data do 12.12.2012.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎