Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Płowiecka 64, Piwosz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • major_bien
    Member
    • 03-2005
    • 48

    #46
    Byłem dziś (piątek) po 20. Żytniego już brak ...

    Ceny atrakcyjne.
    np:

    Fuhrmann z Połczyna - 2,20
    Lach - 2,70
    Starodawne - 2,90
    Grybów Premium - 2,50
    Ciechan Wyborne - 2,90

    Czarny Dąb - 3,70
    Morawskie - 3,90
    Warnijskie - 4,20
    Porter Warmiński - 6,80

    Gambrinus Svietly - 4,50

    miałem mało czasu, wiecej niepamiętam podaje to co zakupiłem

    Widziałem jeszcze Świerze, Srebrnego Smoka, Czarne Miodowe, Maćkowe, o Ciechanowie już nie wspomne - chyba wszystkie, Mazowieckie, Zdrojowe pasteryzowane... i jeszcze duzo duzo róznych.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #47
      Niech Cię Święty Gambrinus ma w swej opiece. Świeże.
      Last edited by ART; 15-03-2010, 15:20.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2768

        #48
        Pozwoliłem sobie odwiedzić Piwosza.
        Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na dziale samoobsługowym można sobie teraz pobuszować wśród piw (o macaniu nie wspomnę)

        W tej części Warszawy chyba jedyny punkt godny odwiedzenia przy zakupach piwnych. Można znaleźć piwa reprezentujące polskie "regionalne" browary: Amber, Ciechan, Fortuna, Kormoran, Konstancin, Grybów, Gościszewo, Jagiełło, Jabłonowo, Cornelius, Fuhrmann, Głubczyce.

        Asortyment od kiedy byłem tam ostatni raz znacznie się powiększył. Z "zagranicy" wypatrzyłem nawet jakieś piwo belgijskie.
        Jest Żytnie (5,20 zł). Przyjmują butelki zwrotne ŻGB. Są też koszyki jakby komuś rąk zabrakło.
        Last edited by Pankracy; 19-03-2010, 17:30.

        Comment

        • wojtek_63
          Senior
          • 10-2004
          • 357

          #49
          Dzisiaj kupiłem Niepasteryzowanego Piasta ( 2,70 ),w ofercie przybyło Brackie , Książęce Tyskie oraz Kasztelan niepasteryzowany w puszce ( 3,20 )

          Comment

          • ed_hunter
            Junior
            • 07-2008
            • 28

            #50
            W ostatnich dniach Brackie stało się moim ulubionym piwem. Mniam! (3,00) Kasztelana w puszce boję się spróbować, moja wyobraźnia nie obejmuje jak można nalać do puszki niepasteryzowane piwo...

            Ogólnie w Piwoszu jest lepiej jak się chce pomyśleć jakie piwo kupić, człowiek nie jest goniony z tyłu przez spieszącą się ekipę budowlaną, można pochodzić z koszyczkiem i poprzyglądać się w spokoju.

            Comment

            • lisiewski
              Senior
              • 12-2009
              • 459

              #51
              Stało się! Wreszcie odwiedziłem Piwosza, do którego przyjechałem z samego Muranowa We wnętrzu swojska atmosfera, kilku stałych klientów. Od sprzedawcy dowiedziałem się, że sklep jest czynny w dni robocze do godz. 22:30, a wkrótce będzie otwarte prawdopodobnie do 23:00 lub 23:30! Łikendowych godzin otwarcia nie zapamiętałem.

              Co do samego asortymentu, to jest naprawdę ciekawie. Polska klasyka: Amber, Ciechanów, Konstancin, Kormoran, Sulimar i wiele innych. Widziałem giftpack Franziskanera ze szklaneczką. Oprócz tego spory wybór win i innych trunków.

              Jeżeli zaś chodzi o ceny, to są one o kilka groszy niższe niż w sklepach po lewej stronie Wisły.

              Zakupiłem Konstancin Żytnie w zwrotnej butelce, Brackie z Cieszyna oraz Świeże i Warmiak z Kormorana. Z pewnością zajrzę tutaj po większe zakupy.

              P.S. Sprzedawca potwierdził, że Ciechan podnosi ceny swoich wyrobów, podobnie jak Kompania Piwowarska...

              Comment

              • krzychal1
                Senior
                • 12-2008
                • 236

                #52
                Niestety ceny podnosi także Kormoran - od 1.04

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                  Widziałem giftpack Franziskanera ze szklaneczką.
                  Zapamiętałeś może cenę?
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • lisiewski
                    Senior
                    • 12-2009
                    • 459

                    #55
                    Jak dowiedziałem się od właściciela, sklep przyjmuje butelki zwrotne w każdej ilości. Asortyment bardzo przyjemny, ceny atrakcyjne. Jedyny mankament to trzymanie piwa niepasteryzowanego w zbyt ciepłych pomieszczeniach. Trafiłem na kilka zepsutych piw.

                    Dodaję kilka zdjęć przybytku.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #56
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                      Od sprzedawcy dowiedziałem się, że sklep jest czynny w dni robocze do godz. 22:30, a wkrótce będzie otwarte prawdopodobnie do 23:00 lub 23:30! Łikendowych godzin otwarcia nie zapamiętałem.

                      A może ktoś te godziny niedzielne pamięta?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • ed_hunter
                        Junior
                        • 07-2008
                        • 28

                        #57
                        Piwosz czynny w niedzielę od godziny 12 do... znudzenia się sprzedających czyli gdzieś do 21, czasami dłużej, ale lepiej na to nie liczyć.

                        Comment

                        • molszew
                          Junior
                          • 12-2009
                          • 21

                          #58
                          Co do godzin otwarcia w niedzielę, to z pewnością sklep nie jest otwarty po 20. Nie wiem ile to wniesie dot ej dyskusji. Kilka razy próbowałem zrobić zakupy po 20. w niedzielę i sklep był zamknięty.

                          Generalnie ten sklep to moje lokalne źródełko. Najlepiej wyposażony sklep w piwa regionalne w tej części W-wy. Właściciel zmienia czasem asortyment i wprowadza nowości regionalne, ale zdarza się, że niektóre piwa pojawiają się jedynie okazjonalnie - np. Gościszewo. Na stałe zauważyłem, że są Kormorany, Konstancin, Łomża, Jagiełło, Witnica, Fortuna. Pojawił sie na stałe ostatnio Grybów, ale to ewidentnie nie mój gust.
                          Ostatnio ku mojemu zadowoleniu natomiast pojawił się Czarnków - zobaczymy czy się utrzyma?

                          Oczywiście jest też klasyka imoprtowa - czeskie, brytyjskie, niemieckie, itp. No i nasza szara polska komercha ....

                          Molszew

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #59
                            Sklepik odwiedzony, ale niestety dosyć spore rozczarowanie asortymentowe. Szkoda było tyle drogi nadkładać, ale co tam. Żeby nie wychodzić z pustymi rękoma to już tak na siłę wziąłem Starodawne (które można by było i kupić gdzie indziej), 2 puszki Namysłowa (bo butelek nie zauważyłem), no i w końcu Staropolskie Złote. Już stojąc przy kasie sięgnąłem jeszcze po Brackie z lodówki. Moim zdaniem lepiej zaopatrzone są inne źródełka - na Rudnickiego, nie mówiąc już o Pejzażowej czy Joli. Stamalu nie odwiedziłem. Ale jeśli ktoś ma akurat na Płowiecką blisko, to rozumiem jego wybór. Jeśli ktoś jest przejazdem w stolicy a zabrał ze sobą skrzynkę, to na dzień dzisiejszy zaproponowałbym mu zakupy w innym miejscu. Dodam jeszcze, że nie zwracałem większej uwagi na ceny, wiec moje uwagi nie dotyczą korzyści finansowych, a jedynie asortymentu.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • wojtek_63
                              Senior
                              • 10-2004
                              • 357

                              #60
                              Niestety wybrałeś najgorszy z możliwych dni w tygodniu.Po weekendzie zawsze są dziury w asortymencie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎