Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Dawne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Konstancin, Dawne Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    #2
    smaczne, esencjonalne piwo o mocy wyraźnie wyczuwalnej w porównaniu z moim ulubionym 'zwykłym' mazowieckim, które madal pozostaje moim ulubionym. ja czekam na niemocne niepasteryzowane (szanowni państwo decydenci).
    veni, emi, bibi

    Comment

    • szefunio
      Senior
      • 01-2007
      • 481

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
      smaczne, esencjonalne piwo o mocy wyraźnie wyczuwalnej w porównaniu z moim ulubionym 'zwykłym' mazowieckim, które madal pozostaje moim ulubionym. ja czekam na niemocne niepasteryzowane (szanowni państwo decydenci).
      Niepasteryzowane w słabszej wersji będzie miało swoją premierę jeszcze tej zimy w sklepie "U Joli" na Koszykowej.
      Robię to co lubię - produkuję piwo.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłocisty, klarowne [5]
        Piana: biala, gęsta, drobna, bardzo zwarta, utrzymuje sie non stop bez zauważalnego opadania, nie osadza się na szkle [5]
        Zapach: intensywny, chmielowo-slodowy [5]
        Smak: pełne w smaku, bardzo dobrze zarysowana goryczka z chmielowym smakiem, wszystko jak dla mnie idealnie skomponowane, dłuzszy czas po wypiciu zostaje przyjemny posmak w ustach [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: fajna etykieta z dawnymi klimatami odpowiednimi do nazwy, gładki kapsel [4.5]
        Uwagi: oficjalna wersja "Szef Joli poleca", obecnie zawsze jak tam jestem to 80% wszystkich zakupów to Konstancin niepasteryzowany. Jak dla mnie w tej chwili najlepsze piwo mocne

        Moja ocena: [4.975]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #5
          piłem warkę z terminem przydatności do 21.01.08; w porównaniu ze starszym bratem - Mazowieckim Specjal świeższe w smaku i bez posmaków ziemistych; 7% alkoholu nie jest zbytnio wyczuwalne w smaku; jednym słowem bardzo udany produkt do którego warto wracać

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #6
            "Dawne" wygląda następująco:

            Click image for larger version

Name:	IMG_0957o.jpg
Views:	1
Size:	25,1 KB
ID:	2025059

            Niestety jak widać piana, początkowo świetna, szybko się zredukowała.
            Konstancin to jeden z moich ulubionych browarów. Tymbardziej cieszy mnie, że wchodzą na rynek z piwem niepasteryzowanym. Z niecierpliwością czekam na wersję o normalnym woltażu.

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • tomek35
              Senior
              • 02-2007
              • 497

              #7
              Ostatnio zaliczyłem i to piwko Browaru Konstancin, w smaku inne od mocnego i b mocnego, ale bardzo dobre. W Gdańsku dostępne tylko w Degustatorni na Grodzkiej, gdzie cena tego piwa, jak i pozostałych z Konstancina odstrasza.

              Comment

              • jazzawy
                Junior
                • 03-2007
                • 10

                #8
                Dostępne w Joli na Koszykowej.
                Jak już wspomniano, parametry takie, jak w "Szef Joli poleca".
                Jako miłośnik piw niepasteryzowanych, nie zawiodłem się. Piwo ma pełny, świeży smak. Ciężko mówić o różnicach między Dawnym a jego nieoficjalną wersją z Koszykowej, bo pewnie sporo zależy od warki, ale w tym, które piłem (warka z terminem do 22 stycznia) był trochę bardziej wyczuwalny alkohol, jednak nie na tyle intensywnie, żeby brać to za minus.
                Estetyczna etykieta.
                Na pewno warte spróbowania, polecam!

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #9
                  Właśnie piję, cały czas trzyma równy poziom. Prawdę powiedziawszy jak zazwyczaj pijałem piwa z Ciechanowa, tak teraz kupuję piwa głównie z Konstancina. Może trochę lokalny patriotyzm, ale robią ostatnio na prawdę bardzo dobre piwa w dodatku za rozsądną cenę. No i tak jak wspomniałem trzymają równy poziom, a to wg mnie bardzo ważne. Mam nadzieję, że skuszą się kiedyś na jakiegoś ciemniaczka.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nasycony bursztynowy, taki ciut "zabrudzony"... [4.5]
                    Piana: Brudnobiała jednocentymetrowa, dość szybko opada. [3]
                    Zapach: Mało intensywny, słodowo-chmielowo-piwniczny. [4]
                    Smak: "Płaski" słód, zza którego w gardło drapie moc. Liczyłem na ciekawsze doznania... [3.5]
                    Wysycenie: Dla mnie nieco za słabe, jakoś wytrzymam... [3.5]
                    Opakowanie: Jaki Koń-stancin jest, każdy widzi... (na fotce wyżej). Ładna kolorystyka, estetyczna, mnie się podoba (co to za zamek? W Konstancinie są co najwyżej pałacyki ) [4.5]
                    Uwagi: Warka z przydatnością do 18.01.2008, zanabyta z przyjemnością na Racławickiej (obok "Alicji").
                    Kolejna butelka smakowała już lepiej, albo się przyzywyczaiłem, albo była po prostu lepsza....
                    Dla mnie optymalny byłby woltaż o punkt niższy, z większą rolą chmielu i... klękajcie, narody!

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Coś złego stało się z tym piwem. Pierwsza warka pita pod koniec grudnia smakowała rewelacyjnie, czuć było identyczną świeżość jak we wcześniejszych niepasteryzowanych od 'Joli'. Obecnie warki (do 29.I oraz 5.II) niewiele różnią się w smaku od Mazowieckiego Specjala. Śmiem twierdzić, że to to samo piwo. Spróbuję przechować je poza termin przydatności...
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Totus
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 326

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Co kto lubi, taki nieco zabrudzony zloty lager. Możliwe, że kolor zamierzony. [2.5]
                        Piana: Szybko opadająca drobnoziarnista [3]
                        Zapach: Nic wartego odnotowania. [3]
                        Smak: Na pewno lepszy od przeciętnych mocnych koncerniaków. Aczkolwiek moim zdaniem brakuje mu jakiejś głębi/charakteru. [3]
                        Wysycenie: Wysycenie nie powala. Jak na mój gust troszkę za małe [3.5]
                        Opakowanie: Ciekawa estetyka. Odróżnia się od innych swoich konkurentów na półce. [4.5]
                        Uwagi: Liczyłem na więcej ale jest to na pewno ciekawa alternatywa dla piw produkowanych hurtowo przez koncerny.

                        Moja ocena: [3.075]
                        Zapraszam do Browaru Sielanka.

                        Comment

                        • bono_boniecki
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 177

                          #13
                          termin przydatności mój egzemplarz miał do 29.01 i smakowało wyśmienicie.
                          świeże, alkohol niewyczuwalny, piana doskonała, drobnopęcherzykowa, utrzymała się do końca picia.
                          jak dla mnie mocne 4 z plusem.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Przeterminowałem je sobie 4 dni i co ciekawe pojawiło się delikatne zmętnienie i coś jakby osad drożdżowy. Z tego co pamiętam w tym piwie drożdzy nie ma i jest całkowicie klarowne. Zmiany a przynajmniej pogorszenia smaku nie odczułem...Swoją drogą dobry sposób na zrobienie sobie niefiltrowanego
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Jarek191
                              Member
                              • 02-2006
                              • 85

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor złotawy lekko bursztynowy, jakby lekko mętny. [4]
                              Piana: Niezauważalna. Szybko znika. Pozostaje tylko obrączka wokół kufla. [3]
                              Zapach: Zapach słodowy. Przyjemny. [4]
                              Smak: Smak delikatny słodowy. Mógłby być bardziej chmielowy. [4]
                              Wysycenie: Niezauważalne. Czasem przemknie się pojedyńczy bąbelek. [2.5]
                              Opakowanie: Opakowanie bardzo mi sie podoba. Piwo Dawne to i kolor dawny - sepia. Niezbędne informacje zawarte na kontr etykiecie. szkoda że kapsel złoty. tylko skąd ten most i baszty zetykiety / [4.5]
                              Uwagi: Piwko ogólnie cacy. Wolę takie z małego browaru niz jakiekolwiek inne z koncerniaka !

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎