Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Aleja Niepodległości 92/98, Prince [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #16
    Jest Kąpielowe z Witnicy, 22 zł za 3 litry.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #17
      Z Witnicy dziś było oprócz Kąpielowego także Lubuskie (butelka zwrotna 0,5 l, 2,40 zł) oraz Mocne (pet 1 l, 4,20 zł).

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #18
        Po dzisiejszej wizycie stwierdziłem brak Kąpielowego z Witnicy a ceny na Lubuskie Naturalne i Mocne lekko zmieniły się w różne strony. Pierwsze staniało na 2,20 zł a drugie zdrożało na 4,35. Poza tym obecne Ciechany Wyborne, Mocne i Miodowe w nowych (tragicznych) szatach, z Konstancina: - Dawne, Mazowieckie w wersjach pasteryzowanej i nie (2,30 zł), Zdrojowe też pasteryzowane lub nie (2,40 zł), z ciekawymi kapslami przedstawiającymi miasta. A reszta asortymentu zgodna z tym co w poście z 10.09.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #19
          Z Witnicy oprócz Lubuskiego jest obecnie dostępny Czarny Boss Porter w cenie 4 zł/0,5 l (butelka zwrotna). Ciechan w komplecie (Wyborne, Mocne, Pszeniczne, Miodowe, Stout, Porter). Ceny od 2,70 do 4,05 zł/0,5 l. Konstancin w postaci: Dawne, Mazowieckie, Zdrojowe. Krajan: Irlandzkie Mocne, Porter (butelki 0,33 l). Poza tym oczywiście jeszcze dużo polskich i zagranicznych różności (patrz wcześniejsze posty). Co ciekawe są 4 polskie portery (bo cieszyński też). Jeszcze tylko łódzki i byłby komplet.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #20
            W czasie przedwczorajszej wizyty stwierdziłem duży wybór czeskich piw które pojawiły się w sklepie.
            Svijany
            - Svijanská desítka 3,80 zł
            - Svijansk Rytíř, 4,00

            Náchod
            - Primátor Double 24°, 5,90
            - Primátor Premium, 4,00
            - Primátor Polotmavý,
            - Primátor English Pale Ale, 4,50

            České Budějovice
            - Pardál, 3,70
            - Budvar 10°, 3,90
            - Tmavý ležák, 6,25

            Nošovice
            - Radegast Premium, 4,00

            Brno
            - Starobrno Medium, 3,90

            Staropramen
            - Granát, 5,75
            - Černý ležák, 5,75
            - Světlý ležák, 5,00

            Hanušovice
            - Holba Premium, 3,75

            Krušovice
            - Ležák 12°, 3,75
            - Černé, 4,10

            Velké Popovice
            - Kozel Premium, 4,50

            Velké Březno
            - Březňák 12°, 3,90

            Plzeň
            - Primus, 3,40

            Wszystkie butelki są zwrotne, kaucja 0,35 zł.

            Oprócz ww jak zwykle obecnych dużo piw z polskich browarków, (komplet Ciechanów, 4 rodzaje Konstancina, Lubuskie itp.).

            Comment

            • lisiewski
              Senior
              • 12-2009
              • 459

              #21
              Dla samego Primátor'a English Pale Ale chętnie się tam wybiorę. W sklepie cieszy niska kaucja za butelki z czeskimi piwkami. W innych miejscach biorą często 0,50 zł za butelkę.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #22
                Wybór piw właściwie zgodny z powyższymi postami. Dziś po raz pierwszy zauważyłem 4 rodzaje butelkowych piw z radomskiej Pivovarii:
                - Pils 9 zł
                - Bursztynowe 9,40 zł
                - Pszeniczne 9,50 zł
                - Koźlak 9,75 zł.

                Comment

                • lisiewski
                  Senior
                  • 12-2009
                  • 459

                  #23
                  Dziś przekonałem się na własnej skórze, że sklep ten zamykany jest w soboty o 20:00. Ale nawet zza szyby asortyment prezentuje się na prawdę okazale

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    #24
                    Dziś w Prince zaskoczył mnie duży wybór piwek z Kormorana. Były obecne:
                    - Rześkie 3,65 zł
                    - Świeże 3,90
                    - Irish 3,95
                    - Wiśnia w piwie 4,50
                    - Miodne 4,80
                    - Warnijskie 4,80
                    - Orkiszowe 5,00
                    - Porter Warmiński 6,70
                    Zastanawiające, że do żadnej z butelek nie jest doliczana kaucja, czyli zwracając gdzie indziej można sobie zbić cenę
                    Pojawiły się też Gontyńce: Jasne 2,15+0,35 bączek, Koźlak 2,35+0,35, oraz Racibórz za 4,60 (cena z butelką ŻGB)
                    Do ciągle obecnego kompletu piw z Konstancina dołączyło Żytnie za 5,15+0,35.
                    A poza tym wszystkiego w bród (patrz wcześniejsze posty)

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zastanawiające, że do żadnej z butelek nie jest doliczana kaucja, czyli zwracając gdzie indziej można sobie zbić cenę
                      Mnie zawsze w takich przypadkach wydaje się odwrotnie: kaucja jest doliczana do wszystkich butelek i nie można zbić sobie ceny przynosząc puste na wymianę .

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #26
                        Ja na pewno je wszystkie oddam więc sobie mogę odliczyć. A oddałem dziś w Prince około 15 sztuk, z tym że po Ciechanach, Konstancinach i Porterze z Cieszyna.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #27
                          No cóż, ostatni raz byłem w tym sklepie. Kupiłem tam wczoraj piwo, wyjmuję w domu z plecaka, patrzę - jeden Pils manufakturowy mętny i pełen farfocli, choć do końca terminu daleko. Przyglądam się bliżej, kapsel walnięty, czyli rozszczelniło się i zepsuło. Wybrałem się więc tam dziś, żeby wymienić na dobre i mi nie przyjęli, "bo mogłem gdziekolwiek kupić". Wyciągam więc wczorajszy rachunek, gość patrzy i mówi, że tam nie ma w ogóle piwa. No i faktycznie, same ogólne artykuły typu "spożywcze" nabite, nie ma nawet podobnej sumy do ceny tego piwa. I teraz nie wiem, czy specjalnie mi wczoraj spreparował rachunek, dając zepsute piwo, czy był zmęczony, pijany, a może oszukuje na podatkach.

                          W każdym razie piwa mi nie wymienił. Gadałem z nim 10 minut już dla samej zasady, bo niecałe 3 złote nie majątek, ale nie dał się przekonać i przy okazji usłyszałem, że piwo pasteryzowane nie ma prawa się zepsuć po otwarciu nawet miesiąc, bo jest utrwalane jak mleko UHT w 100 stopniach, że browar mu tego piwa nie przyjmie i że on w ogóle wstydziłby się specjalnie z reklamacją jednej butelki do sklepu przyjeżdżać. Podejrzane wydało mu się nawet to, że piwo było zimne (włożyłem je wczoraj odruchowo do lodówki).

                          Także patrzeć im na ręce i rzućcie okiem przy okazji najbliższych zakupów, czy na rachunku mieliście nabite piwo, ciekaw jestem, czy to był przypadek, czy po prostu jakieś machlojki uprawiają.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            #28
                            Wałki pewnie robią na opakowaniach zwrotnych.
                            Dzisiaj akurat też kupowałem w Prinsie Jabłonowskiego Pilsa i na paragonie mam pozycje "Alkohole"- suma 2.65 zł. Słowem nie ma o butelce zwrotnej za 35 groszy (dałem razem 3 zł.).

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #29
                              Na to wychodzi, bo w nieczynnym już Outlecie Piwnym usłyszałem kiedyś, że te butelki są bezzwrotne. Ciekawe, czy je przyjmują na wymianę lub do zwrotu...

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2291

                                #30
                                Cóż... akurat nie będę się nad tym zastanawiał.
                                Pewnie i tak oddam w innym sklepie w swojej okolicy gdzie kaucjonują Jabłonowo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎