Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Kujawiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    EB, Kujawiak

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Już podaję ilość alkoholu w piwie 5,8% obj. Ilość ekstraktu nieznana.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przyzwoity, klasyczny złoty bursztyn. [3.5]
      Piana: Przez jakieś dwie minuty była wysoka, dość drobna. Potem opadła ze smutkiem... [3]
      Zapach: Zapach sporo obiecuje. Miła mieszanka chmielowo-słodowa, choć dość słaba w wyrazie. [3.5]
      Smak: Jest i goryczka, przebija się też słód, ale wszystko takie jakieś płaskie... Za mało wyrazu, choć wypić można. [3]
      Wysycenie: Piwo pracuje, gazu pod dostatkiem, choć w pianie go nie było widać. [4]
      Opakowanie: Mnie się podoba. Niezbyt wyszukane, ale w dobrym stylu klasyczne. Taka czerwona wersja grafiki "Brackiej", co kojarzy się pozytywnie. Jako producent na kontrze widnieje GŻ. [4]
      Uwagi: Bez rewelacji. Nazwa jakoś próbuje reaktywować tradycje piw kujawskich, co o niebo lepiej wychodzi bardziej uprawnionemu Grudziądzowi. Ogólnie, trochę strojenie się w piórka...

      Moja ocena: [3.3]

      Comment

      • pirackamuza
        Senior
        • 12-2004
        • 1903

        #4
        Ja bardzo przepraszam, Szefie... ale od kiedy to EB warzy Kujawiaka? Bo mi się wydaje, że co najmniej tak długo, jak Warka. A dotąd był ino pod Warką (choćby w dzienniku)
        A swoją drogą - to już nie ten Kujawiak, co z Brzydgoszczy. Wprawdzie miasto to mój ideologiczny wróg (), ale wychowałem się na bydgoskim piwie i sentyment pozostał... Za istnienia browaru nad Brdą Kujawiak miał smak Kujawiaka, a teraz... hmm - "żywcowarkoeba"?
        Last edited by pirackamuza; 28-04-2008, 23:43.
        Toruń przeprasza za Radio Maryja
        www.bobofruty.pl

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja bardzo przepraszam, Szefie... ale od kiedy to EB warzy Kujawiaka? (...)
          Od przynajmniej roku.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny słomkowy, jasny żółty. [3.5]
            Piana: Wygląd niespecjalny, żywotność do 5 min. [3]
            Zapach: Jeśli słodowy to jakiś dziwaczny. Ponadto trochę kwaśno-kwaskowaty i mleczno-maślany. Ale ta "maślanka" dużo mniejsza niż w koncernówkach ogólnopolskich. [3.5]
            Smak: Lekko wytrawne, goryczka nawet przyjemna, bez cierpkości. Słodowość uboga i tak jak w zapachu - dziwaczna; odczucia co najwyżej obojętne. [3.5]
            Wysycenie: Prawie idealne, szczypiąco-orzeźwiające. [4.5]
            Opakowanie: Powiem tylko tyle, że informacje na etykiecie są skandalicznie skąpe. [3]
            Uwagi: Wypatrzyłem to cudo w okolicach Bydgoszczy. Piwo lekkie, ale "płaskie" w smaku. Trochę lepsze od Tyskiego z powodu dość wyraźnej goryczki.

            Moja ocena: [3.475]
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna słomka. Przeźroczyście jasny. Ciut za. [3.5]
              Piana: Lana w szkło oddawała się przyjemnie przez dwie minuty. Potem już delikatne ślady na powierzchni, ale zacnie za to oblepia ścianki. [3.5]
              Zapach: Dość słabo wyczuwalny. Jakaś tam rachityczna słodowość i nic poza tym. [3]
              Smak: Smak specyficzny i na swój sposób odmienny od typowych masowych koncernowych. W pierwszej chwili nieco przytłumiona goryczka. Brak wyrazistości. I choć nie czuć jakichś szczególnych nieprzyjemnych nut, to finisz mocno wodnisty. Tak jak i start. [2.5]
              Wysycenie: Słabiutkie. Od samego początku. Też odmiennie od masówki [1.5]
              Opakowanie: Dość estetyczne. Ktoś wcześniej skojarzył z wariacją n/t Brackiego... Coś w tym jest. Kapsel dedykowany... kolekcjonerom, za co plus. Niewiele się za to dowiemy z kontry, poza tym, że butelka nigdy nie jeździ po alkoholu i sugerowana cena to 2,49 [3.5]
              Uwagi: Bez wyrazu. Pozostawia odbiorcę w zawieszeniu pomiędzy nadzieją a rozczarowaniem. Niczym odwieczny konflikt bulwy i naci.

              Moja ocena: [2.825]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎